Badehin, strešica za otroško posteljico

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Med pospravljanjem ortoške posteljice sem nekje izgubil konzolo na katero se da pregrinjalo in izgleda kot šotor. Nimam pojma kako se temu reče, da kupim novo. Rok se bliža, moja je nervozna jst pa bi kupil drugo konzolo pa ne vem pod kaj naj iščem.
Več na sliki.
2598639-posteljica.JPG
 

Priponke

  • 2598639-posteljica.JPG
    2598639-posteljica.JPG
    46,3 KB · Ogledi: 896
I

Izbrisan uporabnik #9334

To je narejeno iz žice, čisto enostavna zadeva za naredit, če bo sila.
Otroške posteljice dela firma Sadeko iz Rimskih Toplic. Vprašaj tam.
 
Nazadnje uredil moderator:

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Trgovina Katja&Alen v Domžalah so tole prodajali, ko smo mi kupili.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
kot ženska pač čudno vprašaš. če bi to ded vprašal bi še razumel.
Funkcija tega baldahina nad otroško posteljo je enaka funkciji ličenja ženske, nihče ne ve čemu služi
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik zino pravi:... nihče ne ve čemu služi
Služi instantnemu omejevanju pogleda na svet oz. za privajanje na "plašnice" ko začne odraščati
cool-1.gif


Starši pa še to lahko podkrepijo s tapravo sliko v tem trikotnem vidnem polju; levo orientirani s sliko določenene očetovske figure maršala zraven žene s frizuro Marge Simpson
shocked-1.gif
Ni hudič da ga bo slej ko prej minilo dretje, pa če se userje bo manj smrdelo ...

Če pa froc doživlja še kakšne krče zraven in pretirano serje in prdi
stupid-1.gif
, da ni hotel, ampak njegove državljanske pravice niso bile protiustavno upoštevane!) ...

Poleg tega je treba baldahin nad otroško posteljico napravit iz mavričnih barv
tongue-1.gif
, na TV pa slovesnost o proglasitvi častnega imama s sliko v obliki smejočega se belega tipa s turbanom na glavi in napisom "Ljubljana je najlepše mesto za lopove in ustavne sodnike" ...

stupid-1.gif
...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.306
5.335
113
OK, pol mi ni nič ušlo... Resda nisem še nikdar s tem kaj dosti ubadala, razen ko sem v trgovini videla in si mislila, pa za koga klinca ta zavesa (kot rečeno, za insekte mi v SLO ne moreš prodati). Edino kar mi je na misel prišlo da je treba prati, pa sred noči pazit da ga notri ne zapletes, ko ga ven pa notri daješ (dobro, če moraš prav vstat, da ga iz posteljice vzameš, je res dost vseeno od kje prideš), pa da ga ne vidiš ko mu ravno tako sredi noči dudo v usta devaš, da zaspi.

Koliko časa pa v povprečju ženske vztrajajo pri tem - tisti, ki ste imeli žene, ki so si to omislile?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
za insekte - komarje - je dejansko dobro nekaj imeti, ker jim dojencek bolj disi kot pa mi. zato vsekakor priporacam komarnik...

mi s.o ga sli kupit v lokalno trgovino z blagom, vzames podoben material kot je komarnik, nekej za zavese ce se prav spomnem in vrzes cez stajico da je cela pokrita...

sicr pa tole ne bo dolgo v uporabi, ker hitro rata premejhno.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Poglejte doma kaj vse ste domov privlekli preden je otrok prišel na svet. Pomoje ni starša, ki nebi pred prihodom prvega dojenčka kupil vsaj (nekaj) 10 nepotrebnih neumnosti, nekatere po lastni ideji, druge po nasvetu drugih. Brez marsičesa se da preživet, tudi brez te strehe. Če veste kje dobit novo povejte, ni se pa treba norca delat. Ja streha je bolj ali manj samo ovira, brez posebnega namena. Čeprav bi kakšna strokovnjakinja znala napisat knjigo o posledicah na otrocih, ki so prve mesece ležali brez take zavese nad glavo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.306
5.335
113
nea se kregat name. sem edina, ki sem tudi link dala. resda ne vem, če pravega, ker ni bilo feedbacka, sigurno pa v dobri veri, da je to to, kar OP išče. Usput sem pa še vprašala, čemu služi, da se malo izobrazim. pa sem dobila migrantsko krizo nazaj...
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
ksz
pa res ne veste, čemu bi služil ta kos opreme na posteljici? to je baldahin, ne badehin, kot je zapisal OP in služi kot zastiralo oz. kot zavesa pred premočno svetlobo in mrčesom.To je bilo včasih kar popularno, ker so posteljice odnesli tudi na vrt, da je dojenček dobil malo svežega zraka in tudi sonca. Seveda je to zdaj šlo v pozabo, ker novodobni starši ne nosijo otrok več ven oz. so v stanovanjih in hišah zaroletani z nadstanandarnimi avtomatskimi roletami.
smile-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.306
5.335
113
to je šlo v pozabo potem, ker so novodobni vozeki veliko bolj praktični za otroka zunaj imeti kot pa zibke ven trogati. dejansko mi na misel ni prišlo, da bi nekaj brez koles zunaj imela. tam pa seveda zastiram. za senco, pa tudi s protimrčesnim prekrivalom za vozeke. vse jasno... hvala.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Tudi vozeki so seveda nekoč obstajali, ampak, tukaj je govora o posteljici. Ker otrok, malo večji sicer se hoče postavljati na noge, ogledovati svet ipd..kako si ga najlažje, če ne drugače, da se v posteljici, ki obenem služi za hojco prime za ograjo ter se skobaca pokonci..
V super duper vozku tega ne more, ker leži pripasan medtem, ko mamica nima časa zanj, ker s kolegico kofetka, kadi in komentira fejsbuk..
smile-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.306
5.335
113
Čaki zdej mal... Če imaš tudi zaveso gor pozabi posteljico kot nadomestek stajice, ker otrok radovedno gleda naokoli. V kaj? Firnke? Medtem ko otrok se postavi na nogice ob vsaki opori. Lahko je to kavč, stol, mizica... Tudi obicne stena. Če seveda ni v stajici zaprt. Zunaj pa tudi v bilokaj dvignjenega. Ob svoj voz npr

Če še leži / spi je pa voz bolj praktičen. In ja tudi mami lahko kam gre. Na kafe ali pa sprehod.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Ti si zdaj malo pomešal vse od 0 do 1 leta starosti.

Otrok leži pripasan? S čim? Voz s košaro v katerem otrok lahko leži nima pasov.

Drugače, take strehe so imele včasih košare, ne posteljice. In v taki košari je bil otrok prvih nekaj mesecev, potem je šel v kurenčk (posteljica z ograjico). To pomeni da je šel iz košare ko je v najboljšem primeru komaj sedel, ne pa da bi vstajal iz košare.

Ja košara je na kolesih, ponoči v spalnici, podnevi v dnevnih prostorih, malo zunaj,....
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
ksz
Ok, vsak hvali svoj način kot najboljši, dejansko je pa bilo tako, kot sem zgoraj opisal..tudi pri nas je bila posteljica v kompletu z baldahinom, pa ni bil kaj dosti v uporabi.
Mamo zdaj druge težavice in sicer, kako skoraj odraslega mulca animirat med počitnicami (trenutno), da ne bi ležal cel dan na kavču in buljil v medijske naprave..
wink-1.gif