Podvodna maska - "space shuttle" model

I

Izbrisan uporabnik 474

Moja draga si jo je kupila lani, pa drugače sploh ne mara snorklanja. Je bila full zadovoljna, je pa res, da sma kupila "original" v Decathlonu (Lj) in da jo je tam pomerila - po navodilih, kjer bi naj premeril, kakšno masko potrebuješ, ji namreč ni odgovarjala!

Za potope nekej do 2-3m je super, za kaj več pa nisem najbolj prerpičan (tudi nismo sprobali).
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Čakaj, ne razumem tvojega posta čisto. Na začetku si napisal, da si jo je kupila, na koncu pa, da ji pri pomerjanju ni odgovarjala?
Sem gledal preko neta v Decathlonu, kjer so 30€, na EBayu pa cca 20€. Obstajajo baje 2 velikosti. Kupil bi jo mulcu (5 let), pa sem sklenil, da jo bom tudi verjetno v Decathlonu kupil, da jo vsaj pomerimo, da mu ne bo prevelika slučajno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kakšen je razlog nakupa takšne maske?

Razumem, da si jo kupijo ženske, ki se bojijo vode, oz. se bojijo zmočiti si obraz, ampak da bi jo kupil otroku - mu že v začetku ubiješ vse veselje do potapljanja. In ne pozabite, ko ti to masko zalije voda in te zagrabi panika je možnost utopitve ZELO VELIKA!!! Pri navadni maski izpljuneš šnorkl in vdihneš, tu pa moraš masko snet.

Poleg naštetega je pri maskah zaželen čim manjši volumen zraka, da jo pri potapljanju lahko z lahkoto polniš z izdihanim zrakom, če ne ti jo zalepi na oči.

Tale maska je izklučno za gledanje s površine, v kombinaciji z reševalnimi jopiči jo uporabljajo zavaljeni turisti po tropskih morjih - res hočeš, da bo tvoj sin tak?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.122
929
113
Emona / Carnium
Jst sm lani gledal poljake s temi maskami...se mi je zdelo, da je maska ves čas zarošena. Lahko, da so narobe uporabljali ali imeli napačno velikost...ne vem...sicer pa zgleda zanimivo.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Obstaja tabela, kjer premeriš svoj obraz in na osnovi izmer izbereš velikost maske - to sva opravila kar na internetu, kjer so bila ta navodila. Pridema v Decathlon in kar izberema priporočeno velikost, pa sem rekel, naj za foro proba. In je bila prevelika. Je vzela eno številko manjšo in je bila kot ulita...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Cash očitno si še zelo mlad očka svojega sončka. Take maske samo malo manj ergonomične in s ping-pong žogico v šnorklu, ki je zaprla dostop vode not smo imeli že pred 50 leti.
wink-1.gif


Vmes jih kakih 40 let nisem videl insedaj VOILA - najnovejši izum - my ass!

Rosi se seveda bolj ker dihaš na usta in pihaš v steklo, še klasika se rosi ko izenačuješ pritisk v maski skozi nos. Pomaga če "špukneš" pred potapljanjem v masko in "zelenega" razmažeš
smile-1.gif
po šipi.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aha, Gargy, sedaj te razumem
zmaga.gif


McGiver, ja, sonček
grin1.gif
je imel lani večino časa v bazenu podvodna očala, vendar so razpadla na koncu, ker jih je toliko uporabljal. Letos je tašča vprašala, kaj bi rabil za roj. dan, pa sem se spomnil, da bi mu morda kupili tole masko.
Ker se sam nisem nikoli potapljal, niti nisem vedel, da je kaj takega z žogico obstajalo, pač....
redface-1.gif

Da fajn pljuneš v masko, pa sem vedel
grin1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Točno tak sistem sem imel kot otrok, le da je bila nek YU proizvod modrozelene barve:
2581456-Eurobalco_GreekShow025m.jpg
 

Priponke

  • 2581456-Eurobalco_GreekShow025m.jpg
    2581456-Eurobalco_GreekShow025m.jpg
    180,4 KB · Ogledi: 266

mistique

Guru
16. jun 2009
13.122
929
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Rosi se seveda bolj ker dihaš na usta in pihaš v steklo, še klasika se rosi ko izenačuješ pritisk v maski skozi nos. Pomaga če "špukneš" pred potapljanjem v masko in "zelenega" razmažeš
smile-1.gif
po šipi.

Jst sm se mal norca delal iz poljakov in napačne velikosti...premajhna maska ga je utesnjevala in je zaradi preglobokega dihanja vse zadonfal...mastiæev pa poljaki valda niso šli špukat po novi haj tek maski...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Tale je bolj bad-ass:
p201701131109161702231.jpg


Zgleda kot da te hoče sipa pofu*at v usta
hysterical-1.gif

Fak, stari, tole je pa grdo in strašno za popizdit. Nočem, da vsi otroci iz bazena spizdijo, ko bo tole prišlo ven iz vode.
hysterical-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Aha, Gargy, sedaj te razumem
zmaga.gif


McGiver, ja, sonček
grin1.gif
je imel lani večino časa v bazenu podvodna očala, vendar so razpadla na koncu, ker jih je toliko uporabljal. Letos je tašča vprašala, kaj bi rabil za roj. dan, pa sem se spomnil, da bi mu morda kupili tole masko.
Ker se sam nisem nikoli potapljal, niti nisem vedel, da je kaj takega z žogico obstajalo, pač....
redface-1.gif

Da fajn pljuneš v masko, pa sem vedel
grin1.gif

Po moje se bo s klasično masko, mogoče celo brez šnorkla, dosti bolj zabaval kot s tem. Poleg tega se bo naučil pravilno dihat in plavat, pa še dih zadrževat. Došaš še šnork in plavuti in že imaš mladega Cousteau-ja.
wink-1.gif


PS: s to gornjo masko bi ga najprej popipsali, pa če nebi pomagalo bi pa Ghostbusterje klicali.
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, kar me moti je, da ima maska zadaj tekstilno elastiko, kar ni najbolje za dolgi rok, saj v primeru morske vode prej ali slej razpade.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja pa menda mu boš ja vsako leto ene dve nove privoščil.
wink-1.gif


Sem videl v Decathlonu, da so tudi na čip klasikah navadne elestike.

Za 30€ dobiš prav tam odlično klasično masko.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Dobri komentarji
smile-1.gif
.
Se strinjam z ostalimi, klasika in je. Sploh, če je že uporabljal klasiko, ne moreš ga sedaj na to "čudo" stavit...
Mi smo to lani v Decathlonu videli in ta mala se itak nalepita zraven vsa oh in sploh, pa en sproba in se samo kremži, drugi se je pa kmalu na tla zrolal od smeha
hysterical-1.gif
. Tako da mi ju ni bilo treba prepričevat, da imata boljšo zadevo. Imata oba kvalitetno klasiko in je to to.