Subvenciniranje vrtca

I

Izbrisan uporabnik #488

Za vrtec je važen dohodek na družinskega člana

Za ostale zadeve, socialna itd. pa tudi drugo premoženje
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Okej hvala
smile-1.gif
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Citat:
Uporabnik poldo pravi:
Sedaj razumem zakaj rabi CSD armado zaposlenih da vse to preracunavajo in spremljajo...uboga drzava.
Oba unuka sta v dvojezicnem vrtecu v Italianski Gorici. Vrtec je seveda brezlacen placa se samo hrana za prvega otroka 70€ za drugega 35€ ce bi imeli tri bi slednji ne placal nic...
Amen noben te ne uprasa po dohodku ne nic. Dohodek upliva samo na otroski dodatek,vrtec je pa za vse brezplacen oziroma se placa samo hrana .

V Avstriji enako. Plačaš hrano pa je.

Naš je sicer v privat vrtcu, za kar plačam 220€ namesto 700€, kokr je polna cena, ker Dunaj tut to subvencionira.
 
Nazadnje urejeno:

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik hogan pravi:
Jaz imam eno vprašanje - starejši otrok gre naslednje leto v prvi razred, mlajši ostaja v vrtcu. Ali izpolnim obrazec Vloga za ponovno uveljavljanje pravice do otroškega dodatka/subvencije vrtca ali obrazec Vloga za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev.

Poglej na odločbo do kdaj velja. Če poteče ravno zdaj 1.9., potem daš novo vlogo, na kateri bodo itak nove okoliščine. Če pa ti še vedno velja, oddaš obrazec za spremembe okoliščin.

Hvala. Sem šel kar na CSD z obema obrazcema, je bil pravilni obrazec za novo vlogo. So priporočali, da obkljukam še vlogo za otroški dodatek, čeprav vem da ga ne bo. Hvala za pomoč!
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Citat:
Uporabnik poldo pravi:
Sedaj razumem zakaj rabi CSD armado zaposlenih da vse to preracunavajo in spremljajo...uboga drzava.
Oba unuka sta v dvojezicnem vrtecu v Italianski Gorici. Vrtec je seveda brezlacen placa se samo hrana za prvega otroka 70€ za drugega 35€ ce bi imeli tri bi slednji ne placal nic...
Amen noben te ne uprasa po dohodku ne nic. Dohodek upliva samo na otroski dodatek,vrtec je pa za vse brezplacen oziroma se placa samo hrana .

V Avstriji enako. Plačaš hrano pa je.

Naš je sicer v privat vrtcu, za kar plačam 220€ namesto 700€, kokr je polna cena, ker Dunaj tut to subvencionira.

220€?
poceni
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pri nas je polna cena oskrbe za prvo starostno skupino 450EUR, največ kar se plača je 80% te cene (ostalo je subvencija občine). In cene naj bi bile podobne za celo državo. Potem so še olajšave za 2. in tretjega in nadaljne otroke iste družine ki so istočasno v vrtcu.

Bom vseeno rekel da je nabijanje o 300EUR in več vrtca za enega otroka z neko povprečno plačo oz. dohodki na družinskega člana lari-fari. Ali pa niso predstavljena vsa dejstva (lastništvo nepremičnin v katerih ne živijo, vozila, premoženje).

Največ kar sem plačal je bilo 40% cene za prvega otroka in 30% za drugega. Pri najmlajši sem padel v 5 razred, kar mislim da je bilo 35%.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Catch je v tem da so pri enem otroku družinski člani samo trije. Brez lastništva česarkoli dva odrasla z enim otrokom in vsak po 1.500 bruto plače (regresa in ostalih dohodkov nisem upošteval) plačata 77% kar je 305 eur. Zdaj pa reci temu larifari, buče, burek ali povprečen državljan ki zase misli da je srednji razred v resnici pa bolj kot ne flika iz meseca v mesec.
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Se podšišem pod @jellotovo izjavo. Pri nas socialne države itak ni. Tok nakladajo o nataliteti, potem pa novopečeni starši zaradi "pravičnega socialnega vrtca" ne morejo preživeti.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.305
5.334
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Catch je v tem da so pri enem otroku družinski člani samo trije. Brez lastništva česarkoli dva odrasla z enim otrokom in vsak po 1.500 bruto plače (regresa in ostalih dohodkov nisem upošteval) plačata 77% kar je 305 eur. Zdaj pa reci temu larifari, buče, burek ali povprečen državljan ki zase misli da je srednji razred v resnici pa bolj kot ne flika iz meseca v mesec.

jaz rečem lari fari, burek ipd
eden ima neto plače 1055€ (uveljavlja otroka), drugi pa jurja. skupaj 2055€. deljeno s 3 = 685€. 685€ te ponese v 7. razred in 53% plačilo vrtca.
http://e-uprava.gov.si/podrocj...cilo-vrtca.html

Pri izračunu se upošteva namreč neto in ne bruto.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Res je.
redface-1.gif


Ampak ok, to pomeni da dva skupaj prineseta domov ca 2.500 mesečno plus regres, božičnica. Bogatija, ni kej.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Pri nama nihce ne dobi bozicnice, regres je pa 100 eur ali kaksen cvenk vec. Kako so vam bozicnice, 13. place in regresi tako samoumevni? Dejstvo je, da najbolj najebe pri nas srednjeslojaska druzina (ki sta normalno porocena) z dvema otrokoma in ne enim. Bo roberto izracunal. Z enim prides lazje cez, s tremi kar ok, s stirimi pa bogatija ze iz otr. dodatkov, dod. za velike druzine in zene, ki spila gospodinjo. Samo plac rabis.
Nimas pa potem bmw 5 pred bajto, razen ce si temne polti.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
S štirimi bogatija... Don't make me laugh... Otroških dodatkov smo imeli max 200€ za 4 otroke, ja dodatek za velike družine 1x letno... ampak žena ne špila gospodinje... Ko je dobila rahlo povišico - dodatek padel na 160€ - za vse otroke, ne za enega, da ne bo pomote. Vrtec za 3 otroke (en je že v šoli) 200€ (res ni ogromno).

Z mojo plačno/lokacijsko spremembo - čaw baw otroški dodatek, dodatek za velike družine in vrtec za 2 otroka (en gre v šolo) 300€.
No, pri vrtcu niso upoštevali plačanega davka v tujini, to mogoče zadevo izboljša (če bo ugovor uspel) za 50€.

Samo v info - v DE dobiš otroškega dodatka za 4 otroke skoraj 800€ (190 za prva dva, 196 za tretjega in 221 za četrtega in vsakega nadaljnjega), vrtec v "mojem" mestu stane natanko 0€
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.061
788
113
Glej, privoščim ti, da dobro zaslužiš. Če bi pa z ženo nosila domov 2 povp. plači, bi bila pa osnova za izračun 333€ na člana familije, s tem 3. DR in s tem 342€ otroških dodatkov.

A veš, še marsikoga v tej temi kar dobro zahebava OŠ matematika, pa tudi druge osnove.

Pač govorite in jambrajte kolikor vam paše, dejstvo je, da je stvar okoli otrok pri nas zelo dobro urejena. Z ženo ne nosiva dveh povp. plač domov, pa gradiva hišo in se imava za srednji sloj in imava eno vizijo za naprej z mularijo vred. Če sem pa za koga nižja kasta, ker malo manj rabim za lifestyle pa tudi prav.

Je pa zanimivo kak se pofočkate, eni so na meji DR, eni dobro zaslužijo in skoraj nič dodatkov ne dobijo, eni vsak mesec drug znesek zaslužijo (konkretno), eni so kratke pameti, eni pa samo računat ne znajo.

Kaj je že to živ. zavarovanje in varčevanje za penzijo, če nimam niti za položnice, po vplačilu lifestyle-a po 15.? Že tega ne bo nihče zastopil
nahrung002.gif
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Če pripomba na osnovno znanje matematike leti (tudi) name, po moje ne bo čisto držalo.
Logično mi je, da če več zaslužim načeloma ne potrebujem takih socialnih transferjev kot nekdo, ki je na minimalcu.
Ampak na koncu, če potegneš črto pod vse, je nekdo, ki zasluži povprečno ali (bog ne daj v Sloveniji) nadpovprečno plačo, na slabšem. Običajno ravno toliko preseže cenzuse, da mora skoraj povsod plačevati polno ceno.

Pa nekega lifestyla tudi ne furamo - smučanje, jahanje... je treba kredit za nakup in obnovo stanovanje odplačevat, pa avto, ki ne more biti kia ceed, pri taki količini mularije.

Zanimivo mi je predvsem, da v Nemčiji ni več cenzusa za pridobitev "kindergelda" niti ni različno visok. V primeru, da si upravičen, dobiš enako, in ni važno, ali domov vsak mesec prineseš 10000€ ali 1000€... Plus v Baden-Württembergu je večinoma tudi vrtec zastonj.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
KDaj dobimo obvestilo o subvenciji? Oddala sva prvi teden v mesecu, pa še nič?
smile-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Do konca septembra bosta že dobila, da bo vrtec v oktobru lahko izdal prvi račun.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.202
4.672
113
Citat:
Uporabnik AndrejK pravi:Zanimivo mi je predvsem, da v Nemčiji ni več cenzusa za pridobitev "kindergelda" niti ni različno visok. V primeru, da si upravičen, dobiš enako, in ni važno, ali domov vsak mesec prineseš 10000€ ali 1000€...
Edino pravilno. Ta denar bi naj bil namenjen otroku in otroci po večini niti v Nemčiji nič ne zaslužijo. Naš "sistem" nagrajuje sivo ekonomijo, imamo N - kanalov za socialne transferje. AndrejK, če imaš 4 otroke, ali izkoristiš pravico do polovične cestnine pri registraciji vozila?
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Ja, izkoristimo. Za tistih 75€ popusta raje kaj otrokom kupim, kot da jih dam za "ceste".