Subvenciniranje vrtca

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Ali so kje objavljena merila , da sploh veš, kaj gledajo, da vidiš, če je kak smisel vlagati, ker nekaj prositi ... pa še za brez veze... morda ?

Bolj spodaj dol...

Premoženje, ki se upošteva:
•nepremično premoženje,
•osebna in druga vozila,
•vodna plovila,
•lastniški deleži gospodarskih družb ali zadrug,
•vrednostni papirji,
•denar na transakcijskem ali drugem računu, hranilne vloge in druga denarna sredstva po izjavi posameznika (prihranki da, plača ne),
•drugo premično premoženje.


http://www.scsd.si/otroski-dodatek.html
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.558
113
Jurja (1.000 EUR) fiktivnih mesečnih prihodkov pomeni, da so ti ugotovili ca. 2 mio premoženja! Sem že večkrat poudaril da ste največji jamrači tisti ki od cele odločbe v najboljšem primeru razumete samo datum.

Za jebeno gumico so te barabe obrale za koliko? Daj prosim na tri decimalke zračunaj ker pride verjetno manj kot cent.

Dajte, ko oddajate vlogo za odločbo si enkrat preštejte kolikokrat ste lažnivo odgovorili z NE.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.558
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Telovadba z nakazili ima še kak smisel.

No dej, Jurij Vega, na dan s številkami. Ni treba da so tvoje, lahko si jih poljubno izmisliš.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.979
113
Ti poročam ko dobim odločbo. Zdaj sem na dopustu in nekaj km stran od teh papirjev.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ja ne vem... 10% je 40€+, pri drugem pa malo manj, ker je že tako 30%. Na mesec.
Lačni zaradi tega res ne bi bili, samo vseeno pa se ne odpovedujem pravici, da s svojimi prihranki upravljam jaz po svoji vesti.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.558
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Lačni zaradi tega res ne bi bili, samo vseeno pa se ne odpovedujem pravici, da s svojimi prihranki upravljam jaz po svoji vesti.

Šur. Davčna optimizacija se temu reče. Snežiæ je doktoriral iz nje.

Samo spomni se na optimizacijo naslednjič v temah o ubogih davkoplačevalcih in hijenah priklopljenih nanje.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.558
113
Me v resnici en qrc brigajo tvoji dohodki, bolj me zabavajo tisoč in eni izgovori.

Začeli smo z ubogimi otroškimi prihranki in stanji na računih, potem smo bili že pri podedovanih nepremičninah (tudi te je treba prenakazat pred oddajo vloge), zdaj smo na različnih merskih enotah....
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Kaj je davčna optimizacija, ne vem. Vendar je izraz napačen, če se za njim skriva kaj slabsalnega, nelegalnega ali da se besedo uporabi za nekaj, kar to sploh ni. Optimizacija bilokaka na splošno je vedno dobrodošla...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Pa tisti z BMWji imajo upravičeno vrtec zastonj, saj so z nakupi teh vozil precej prispevali v proračun.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Nobenega z bmwji ni z zastonj vrtci. To je nekako težko povedati JS, ki si mora avte kupovati sam. Približno tako težko, kot je dopovedati jakim gospodarstvenikom, da je plača v JS vse kar je in če je v povprečju 100€ višja je na trr na koncu meseca se vedno par 100€ manjša. Pa še vrtca plačuje več. Ampak kaj, ko vsak gleda samo s svojega stališča in kot edino zveličavno resnico
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.558
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Kaj je davčna optimizacija, ne vem. Vendar je izraz napačen, če se za njim skriva kaj slabsalnega, nelegalnega ali da se besedo uporabi za nekaj, kar to sploh ni. Optimizacija bilokaka na splošno je vedno dobrodošla...

Ja, dreku smo rekli iztrebek in zdaj se delamo da je zato manj drek. A je še kaj bolj trapastega in patetičnega? Mogoče Cerar s svojo žico in tehnično oviro.

Fenomen je to selektivno razumevanje pravic in dolžnosti. Ko gre za pravice gremo striktno po črki zakona, pripada nam vse in še malo več. Ko gre za dolžnosti pa optimiziramo. Kot na cesti, omejitve so neumne in se malo prilagajamo (hej, vedno je nekdo, ki dela še večje pizdarije, nekdo ki krade še več, sosed, ki še bolj dela na črno....), ko nam spizdijo kolo ali vlomijo v bajto bi morala v akcijo specialna enota, takoj, lopova pa za jajca obesit. Podobno je pri gasilcih, v šoli,....in nazadnje na CSD. Zakon in obrazec za oddajo vloge sta jasna. Za "optimizacijo" in s tem nižje obveznosti se je večkrat treba zlagat in namesto DA odgovorit z NE. Zdaj pa reci temu kakor hočeš, lahko tudi na drek zlato mašnco zavežeš in ponavljaš iztrebek dokler ne bo začel dišat po vijolicah.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ja no, dokler ne najde poti nazaj na moj račun, ne lažem, ker se stanje ni spremenilo. Ta denar trenutno ni moj... Tako da zaenkrat ostajam pri optimizaciji...
 

elektron12

Pripravnik
23. apr 2016
134
0
16
No takole je.
Npr da imaš tisočaka na otroškem računu ali pa svojem, saj vseeno.
Od tega tisočaka ti oni upoštevajo 4% letnih fiktivnih prihodkov kar znese 40eur letno.
To je v primeru tričlanske družine 1,1eur/ mesec/ osebo.

4% je bila obrestna mera že kakšni dve leti nazaj, mogoče se sedaj drugačna, ampak zgornje številke so samo za primerjavo.
Torej nekoga ki ima 5 ali 10k na banki lahko torej to premakne za 5, 10 eur gor in pade v višji razred.

Mogoče za koga koristna informacija (ne vem pa če velja samo za Ljubljano ali celo Slovenijo)
Če rešuješ prvi stanovanjski problem ti lahko dodatno znižajo plačilo vrtca za en razred (priložiš pogodobo o kreditu, nakupu...)
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Definitivno ne velja za celo Slovenijo. V Kranju kredita za reševanje stanovanjskega problema ne upoštevajo. Sploh.
Na žalost gre za domeno občine, ki v končni fazi subvencionira vrtec.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
KZS

Med letom sem zamenjal delodajalca in se mi je spremenila plača (ne bistveno, a vendar). Ali bo CSD pri odločanju o PONOVNEM uveljavljanju moje pravice do subvencije vrtca na novo pridobil prihodke in preračunal kolikšna subvencija mi pripada? Ali bodo samo podaljšali trenutno veljavno odločbo?

Sprašujem, ker sem v dvomih ali jim moram kaj povedat na temo spremembe. Nekje sem videl, da bistveno spremembno predstavlja le sprememba vrste prihodkov, ne pa znesek.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
In dve leti po tistem ko izgubis sluzbo se kar placujes vrtec kot bi bil zaposlen. Saj to bi bilo ok, ce bi potem ko dobis sluzbo se dve leti placeval vrtec kot da si brezposeln. Pa je res tako?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
In dve leti po tistem ko izgubis sluzbo se kar placujes vrtec kot bi bil zaposlen. Saj to bi bilo ok, ce bi potem ko dobis sluzbo se dve leti placeval vrtec kot da si brezposeln. Pa je res tako?

ni res, to je bilo včasih, cca 2 leti nazaj, vmes so spremenili in gledajo dejansko stanje