Subvenciniranje vrtca

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Sem to pomeni da z vlogo za otroški dodatek ugotavljajo tudi "velike druzine"? Eno vlogo je potem tega vseeno dati? Daj kaj pa je s tem dodatkom? Se tudi sprosti ali samo OD?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
Za dodatek za veliko družino vloga ne obstaja. Avtomatsko ti pripada če si upravičen do otr. dodatka. Za kar pa rabiš seveda dat vlogo. To sem že prej napisal, tako da ne vem kaj naj nebi bilo jasno. Če boš po novem dobil dodatek, prej ga pa nisi in imaš 3 ali več otrok boš pač dobil še dodatek za veliko družino.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Obstaja, obstaja :
https://www.google.si/url?sa=t...hSa9u9IUsnTi0KF

Konec koncev lahko uveljavljas veliko družino, ne pa OD. Torej eno vlogo je od sebe treba dati. Res pa je, da nisem vedela da če oddas za OD, da ni treba tudi za veliko družino, jest sem vse papirje tja nesla.
Ne vem pa, od kje ti, da če se sprosti OD za 7. In 8. Razred, da se tudi dodatek.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
Eh, vsak dan se izumi nekaj novega. Jaz pišem na podlagi lastne izkušnje, zadnja 3 leta in po navodilih CSD. In tam so večkrat jasno povedali kako prideš do dodatka in da vloge ni. Vsak naj gre na CSD in se zmeni kakor misli da je prav. Ali pa guglajmo in izumljajmo kaj in kako in vlečemo vloge iz riti, veljavne jutri ali neveljavne že 10 let. Če so sprostili dva razreda, pač počakaš da začne veljat, dvigneš telefon in vprašaš na CSD.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
eno vrprašanje, danes ko je vse preko euprave in edavkov ipd...
sem malo pobrskala po netu, pa sem na hitro našla samo neke odločbe za dijake, ki pri nas ne pridejo v upoštev (ker dijakov nimam še) in me zanima če je možen vpogled tudi v odločbe za OD in vrtec kje na spletu? Ali je to samo na papirju? Danes sem se spomnila na to, ko sem pildek dobila v kaselc naj grem iskati. Mi je pa znaimivo, da ni delal matični CSD (Kranj), ampak škofjeloški.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ooo, hvala. se mi zdi, da sem to stran našla (glede na razlago spodaj), ampak je šele danes odločba. Sem dopoldne poslala izpiske s tujih bank in evo, dele je že gor.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
no, evo. 1,34€ čez mejo...

kar me privede k vprašanju. tako iz firbca. zadnje par let smo bili vedno nekje na sredini razreda pa nisem niti kaj dosti odločbe gledala, zdaj pa vidim, da je pri premoženju odbitek 19304,64€. Od kdaj odštevajo teh 48 nekih bazičnih dohodkov. In od kje ta številka 402,18€/mesec? Če kdo ve? Če je premoženja, ki se upošteva v teh izračunih manj kot 19304,64€, a gredo tudi v minus :fredi:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Pa pri meni čisto OK... Bolj moja napaka, da nisem pazila, kaj je gor. Se ne sekiram toliko ker se vedno kljub vsej telovadbi 1€ na mesec preveč zasluživa, ampak vseeno graja zame za slamparijo.

Hvala za info. Nisem se nikdar prej tega opazila in sem sigurna, da prav dolgo tole ni.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
1 eur preveč... :obesise::bonk: Fak pa lestvice... Povej zdaj Jelotu kako je brez veze če pred izračunom dvigneš prihranke, ob predpostaki da bi imela 1 eur nižjo plačo.

Drugače pa ne vem kako imamo lahko v 21 stoletju stopničaste lestvice... Ko se enostavno da narediti matematično krivuljo, kjer je X dohodek na družinskega člana.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
odvisno... nekje je ena lestvica, kako velika je lahko bivalna površina glede na število družinskih članov. če greš čez, potem razliko ovrednotijo spet imaginarno, kot ostale prihranke. nekako po gursu vrednost. recimo če imaš 100m2 veliko stanovanje, imaš pa po njihovo lahko le 80m2, potem bo 20% vrednosti nepremičnine v premoženju.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
tole piše:

(2) Pri ugotavljanju velikosti primernega stanovanja iz 1. točke prejšnjega odstavka se upošteva število oseb, ki imajo na naslovu tega stanovanja stalno prebivališče in na tem naslovu tudi dejansko prebivajo. Primerna velikost stanovanja je 2-kratnik največje površine, določene s predpisom, ki ureja dodelitev neprofitnega stanovanja v najem, pri kateri ni plačila lastne udeležbe in varščine. Če je uporabna površina stanovanja večja od uporabne površine primernega stanovanja, se kot premoženje upošteva razlika med posplošeno tržno vrednostjo tega stanovanja, izračunana po metodologiji množičnega vrednotenja nepremičnin in vrednostjo primernega stanovanja. Vrednost primernega stanovanja se izračuna tako, da se velikost primernega stanovanja pomnoži z vrednostjo m2 stanovanja glede na posplošeno tržno vrednost stanovanja. Vrednost m2 stanovanja glede na posplošeno tržno vrednost tega stanovanja se izračuna tako, da se posplošena tržna vrednost stanovanja deli z m2 uporabne površine tega stanovanja. Podatki o posplošeni tržni vrednosti stanovanja in podatki o m2 uporabne površine stanovanja se pridobijo iz zbirke podatkov, ki vsebuje podatke o vrednosti nepremičnin.
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Primeri velikosti primernega stanovanja oziroma stanovanjske hiše
1-članska družina60 m2
2-članska družina90 m2
3-članska družina110 m2
4-članska družina130 m2
5-članska družina150 m2
6-članska družina170 m2
Za vsakega nadaljnjega člana gospodinjstva se površine povečajo za 12 m2.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
tole piše:

(2) Pri ugotavljanju velikosti primernega stanovanja iz 1. točke prejšnjega odstavka se upošteva število oseb, ki imajo na naslovu tega stanovanja stalno prebivališče in na tem naslovu tudi dejansko prebivajo. Primerna velikost stanovanja je 2-kratnik največje površine, določene s predpisom, ki ureja dodelitev neprofitnega stanovanja v najem, pri kateri ni plačila lastne udeležbe in varščine. Če je uporabna površina stanovanja večja od uporabne površine primernega stanovanja, se kot premoženje upošteva razlika med posplošeno tržno vrednostjo tega stanovanja, izračunana po metodologiji množičnega vrednotenja nepremičnin in vrednostjo primernega stanovanja. Vrednost primernega stanovanja se izračuna tako, da se velikost primernega stanovanja pomnoži z vrednostjo m2 stanovanja glede na posplošeno tržno vrednost stanovanja. Vrednost m2 stanovanja glede na posplošeno tržno vrednost tega stanovanja se izračuna tako, da se posplošena tržna vrednost stanovanja deli z m2 uporabne površine tega stanovanja. Podatki o posplošeni tržni vrednosti stanovanja in podatki o m2 uporabne površine stanovanja se pridobijo iz zbirke podatkov, ki vsebuje podatke o vrednosti nepremičnin.

Nena ga serjite z limanjem zakonov. Če Jello reče ne, pol je ne. Nimaš to kaj da praskaš.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
Od leta 2009 ko sem prvič oddajal vlogo pa do danes še nisem imel kvadratov obračunanih (5 članska družina prijavljena na 380 kvadratih). Verjamem pa da vam obračunajo desetkratno vsak odvečni kvadratni cm.

Tečnoba.