Subvenciniranje vrtca

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
526
34
28
Sairach
Tudi Novo mesto ima
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.834
113
pri taščici
11.8. sem oddal vlogo, pa še kar ni odločbe.
Lani vidim da sem jo dibil 12.10, oddal pa 7.8.
A to vsi čakate več kot dva meseca na odločbe?
Razumem da imajo v tem obdobju največ dela kar se tega tiče, ampak sami so si tako organiziral delo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
dobila v petek 16.9., oddala 4.8..dovolj zgodaj. sicer pa pri nas velja pravilo, da tisti ki ne dobijo pravi čas se jim ubriše ne vem že katera stopnja plačila in potem v naslednjem mesecu poračuna. to po defaultu, pa sem sigurna, da če je kdo ki je v še nižjem razredu in mu to predstavlja prevelik strošek, bi mu to upoštevali že takoj, če bi le zinil.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Oddali začetek avgusta, dobili cca 15 dni kasneje. CSD Šiška, tako da ni glih, da nimajo veliko vlog.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
CSD Šiška je tud mene presenetil. Ne vem, če je 14 dni trajalo. Mi pa ni jasno zakaj je sploh treba vlogo oddajat, če itak najdejo vse kar imaš kjerkoli. Lih tolk da v štumfe ne pogledajo. Meni so recimo našli eno parcelo vredno par jurijev, ki sem jo mesec pred oddajo vloge poerbal pravnomočno.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.075
791
113
A vas je toliko z jesenskimi naraščaji ali kako to, da vas toliko oddaja v avgustu? Se je tako izšlo, da ste štartali s 1.9.?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.834
113
pri taščici
Ne, nasi birokrati so tako pametno postavili pravila. Solo smo pa vecinoma startali 1.9. Ti ne?
Se ena birokratska.
Na roditeljskem v soli dobis list za zdravniski pregled.
Na njem pise, ce otrok nima zdravnika v lokalnem ZD, dobis v soli nek obrazec ki ga neses osebnemu zdravniku v izpolnitev.
Torej, ne da bi poklical osebnega zdravnika in mu narocil kaj rabim in mi tisto poslje po posti ali pa direkt v ZD kjer bo sistematski.
Treba je vplesti solo, treba je iti delat guzvo k zdravniku in izpostavljat se bolnim otrokom....zato da zdravnik pogleda v kartoteko ce je bil otrok cepljen, ce je bil kaj v bolnici....
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.664
3.554
113
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
A vas je toliko z jesenskimi naraščaji ali kako to, da vas toliko oddaja v avgustu? Se je tako izšlo, da ste štartali s 1.9.?

Slučajno se je vsem izšlo tako da 1.9. ravno sovpada z začetkom šolskega leta.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.075
791
113
Se opravičujem, nisem sledil. Tema je o vrtcu. Naš mulc je začel lani oktobra in smo morali v septembru oddati vlogo za subvencijo.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
11.8. sem oddal vlogo, pa še kar ni odločbe.
Lani vidim da sem jo dibil 12.10, oddal pa 7.8.
A to vsi čakate več kot dva meseca na odločbe?
Razumem da imajo v tem obdobju največ dela kar se tega tiče, ampak sami so si tako organiziral delo.

pa kva ma veze oz. kva težiš?

rešili bodo, tko in tko dobivaš socialne transferje ta čas normalno

če pride do spremembe bojo že poračunali
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Večina začne vrtec 1. septembra zato večina avgusta oddaja vlogo. Pr tebi je pa zato oktobra, ker si zaradi rojstva ponovno vložil vlogo za otroski dodatek in vrtec.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
rabil bi en hiter odgovor (da vidim če prav razmišljam).

odločbo za subvencioniranje vrtca imam do 30.6.2018, potem gre otrok v šolo.
z 1.1.2018, bomo tudi ostali, kateri presegamo cenzus (lahko) dobili otroški dodatek.

Ali je/bo nujno oddati novo vlogo ali velja ta vloga do 30.6.2018, (pa potem če želim dam novo vlogo za otroški dodatek)?

ob pogovoru smo se nekak menli, ker pride novi avto, da ne bi devali nove vloge, ker bodo avto upoštevali in smo na meji s cenzusem za zgornji razred in se zna zgodit, da če avto upoštevajo, da pademo en razred višje. pač gostilniške debate, sem pa rekel, da boim še tukaj vprašal.

hvala in lp
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
ste res toliko na meji, da se bo poznalo? drugače je pa še vedno lizing...
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
hja ne vem. dejansko se pravi v cent natančno ne morem vedet ampak rečmo hipotetično da ja.
lizinga nočem več. ravno s tem razlogom je bil moj avto na lizing, ženin ni več bil tolko vreden, si pa žena zasluži nov avto in bota kar naenkrat sedaj dva avta na tabeli.

torej ali bodo sami začeli kake poizvedbe za nove odločbe ali si sam primoran dati novo vlogo?

lp
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.111
113
dva nova avta, mi pa se gremo cenkat za 20 € na mesec. Epsko. Socialna država.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
se pravi ti s 1.1. ne boš oddal nove vloge, čeprav boš sedaj upravičen do OD? par klikov na netu za 240€? oziroma, če še tega ni treba (to zdaj op sprašuje, ali je treba ali ne), boš rekel, ah, saj ni treba. epsko pri tej stvari je nekaj drugega...

@matej_ ja poglej na odločbo z junija, kaj so ti naračunali. da si na varni strani vzemi nakupno ceno vozila, množi z 0,51%, deli s številom članov in prištej k znesku iz odločbe. če si pod mejo, ne skrbi. itak se, kolikor vem, 8k€ odšteje pa tudi ne bo več v vrednosti nabavne cene.
 
Nazadnje urejeno:

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
dva nova avta, mi pa se gremo cenkat za 20 € na mesec. Epsko. Socialna država.

stari, če ti daš men kolk mi država oceni avto, ti ga prodam takoj.
nikjer ne piše 2 nova avta. piše samo en nov avto. en je rabljen prek magičnih kilometrov.

če padem v višji razred dobim 20€ otroških pa cca. 50€ večji vrtec. kaj se bolj splača? hm....

dejansko je moj post bil mišljen kot, da se šank debata zavrže ali potrdi.

ker jaz trdim, da če nočem otroških da mi ni treba dat vloge, če nočem, nekdo je rekel, da je treba dat drugače sem budala, ker država kao da to, ampak posledično ti potem tudi (lahko) posledično spremenijo oz. pozovejo na ponovno oddajo vloge za subvencioniran vrtec. in to me je zanimalo kk je s tem.