Subvenciniranje vrtca

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.240
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Ti si linkal obrazec za vpis, ki s tole temo nima ravno velik veze.

Če prejemaš subvencijo za vrtec in otroka izpišeš iz vrtca (kar narediš ko gre v šolo, najkasneje 31.8., če ne prej), si v osmih dneh dolžan sporočiti spremembo.

https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=1481

So ga očitno od 1.7. (ko sem ga oddajal sam) do sedaj že poelektronili. Torej, preklicujem zgornjo trditev da ga je mogoče oddat samo na papirju.

Čak mal, kva? Pri nas v vrtcu so imeli skupinski vpis. Torej sem tam nekaj izpolnjevala kdaj se izpiše iz vrtca in kdaj v šolo in sem že dobila neka potrdila o šolanju. A bi mogla se kaj kam javit posebej? Kje vi zveste vse to? A kruzate po eupravi pa gledate če je kje kaki obrazec, ki bi se vas lahko tikal?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Ne, samo.preberi odločbo ki si jo dobila. Tam običajno.pise, da velja eno leto.
Potem pa.....si brez tako kot sem bil jaz.brez otroških nekaj mesecev ker se foter ni brigal, in nisem.prinesel potrdila o šolanju. Pa to pred 25 leti.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Iz vrtca so mi poslali potrdilo o vpisu v šolo in zraven napisali opozorilo da je vpis v šolo ena od sprememb, ki si jo dolžan javiti na csd. In tudi na kakšen način.

Pa tudi sicer. Ne morem dobivati še 2 meseca subvencioniranega vrtca če pa je otrok že stalno izpisan. Ampak kljub temu, ne si preveč gnat k srcu, septembra ko dobiš novo odločbo se ne bo nihče sekiral za dva meseca nazaj če ni bilo vse po črki zakona.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.240
113
Sej to. Bom videla kaki bo račun ta mesec. Domnevala pač da če jaz odjavim v vrtcu ta ne bo meni izdal računa in pa tudi občini ne. Da vrtec pač izdaja račune glede na to koliko otrok je v vrtcu istočasno in kdo je recimo na rezervaciji. Meni in občini... Saj na procente csdja to nič ne vpliva. Zdaj ko gre. 1.9. V šolo sem pa itak javila na tem obrazcu zdaj.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

če froca izpišeš, ne plačaš nič, rezervacija pa zavisi, pr nas je 30%
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Dvomim da vrtec izstavi račun občini za izpisanega otroka.
Dobiš pa 20?% visji dodatek za obdobje ko.otrok ni vpisan niti v vrtec niti v šolo (poletna dva meseca eventuelno). Seveda moraš junija dati novo vlogo za spremembo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Ne izstavi računa ne. Itak je pa nerealno pričakovati da bodo na podlagi julija javljene spremembe že kar avgusta nove odločbe.

Do junija sem imel dva v vrtcu. Torej je imel drugi 70% off ker je drugi. Potem prvega izpišem in za drugega plačujem æez poletje samo rezervacijo. Mi za ta dva meseca še pripada 70% off če pa je to zdaj edini otrok v vrtcu. Septembra bo druga zgodba ker stara odločba poteče.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.240
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
eno vprašanje, ki se ne nanaša na tele vloge, ampak naslov teme je primeren.

v vrtcu imam dva, drugi plača 30% cene, ki bi bila drugače. imela sem rezervacijo za oba in pri prvem je bila upoštevana, pri drugem so mi rekli, da je ne morejo. je to povsod tako... ker okoli teh rezervacij res nič ne piše. saj verjamem, že tako je fletno, da ima drugi toliko ceneje, ampak me čudi, da nikdar nihče ni nič omenil...

Mogoče bo šele zdaj upoštevana rezervacija za drugega. Ko bo sam v vrtcu. Vendar zgolj 60% off. Zanj bom torej plačala več kot takat ko je v vrtec hodil
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.240
113
Meni pa prej ni nikdar delalo v nobenem drugem browserju kot explorerju, letos pa samo v tem ne. Sem s tem namreč startala, potem pa v Edge-u dokončala. Me pa več to ne spravi ob živce, ker se znam že prej ustrezno psihično pripraviti.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.240
113
ne ti men "how do you do", prvič odkar obstajaja euprava, edavki in ostale epizdarije, mi je delalo v edge. pa parkrat letno rabim kaj od tega in imam 4 browserje samo zato inštalirane.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Ali komu dela prijava na e-upravo? Prejšnji teden sem se še normalno prijavil, ko sem spreminjal stalno bivališče, zdaj pa ne gre not že par dni.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
pa parkrat letno rabim kaj od tega

V tem je problem. Meni tudi ne uspe 2x zapored oddat ne da bi bilo treba vsakič še dodatno par stvari poklikat. Zdaj vsaj takoj zajoka da ti nekaj manjka ali pa po tem ko si vpisal 5 podatkov. Pred leti, ko so vpeljali elektronsko oddajo si naklofal celo vlogo z vsemi družinskimi člani, njihovimi emšoti, blablabla......na koncu pa ti je vse skupaj vrglo ven. In si moral ponovit vajo še enkrat. Ali še 3x.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Ka jih hebe na evlogah?

evloge.jpg


V petek sem še normalno brskal, danes pa ko hočem oddati vloga pa ne gre?!