Magnezij?!

I

Izbrisan uporabnik #9334

Lej, Darjan. Izzivaš me da sem direkten.

Torej : če je tvoja želja uživati predvsem mesno hrano, pomeni da si navaden lenuh! Nekdo drug je pred teboj že moral rastlinsko hrano predelati in predelati. In na koncu še dati svoje življenje za tvojo lakoto
rolleyes-1.gif
. Pomeni tudi, da boš moral požreti zelo veliko že predelane nekoč rastlinske hrane ... itd ...

rolleyes-1.gif
(Mu mater!)

Naštelaj svojo presnovo na 2/3 rastlinske in zadnjo 1/3 živalske hrane, pa se ti ne bo treba zajebavati z raznimi trim mašinami, temveč boš šel kot tak lahko direkt travnik kosit na roke! S koso
smirk-1.gif


- ... Eh, brezveze!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Ne gre se toliko za željo, kot zaradi primernosti in posledično vpliva na zdravje. Seveda obstaja tudi ne-živalska primerna hrana, ampak tu pa pride v igro lenoba, ker je preveč dela s tem. Recimo avokado je top. Potem šparglji, kokos. Veliko sicer pojem oreščkov in kakava. Tudi borovnice/maline, ampak to v kombinaciji z sirnimi izdelki, pač se naredi torto.
drugače je pa velik delež prehrane iz živalskega izvora; mlečni izdelki, mleto goveje meso, jajca.
Z veseljem bi vsak dan imel tudi drobovino na krožniku, a spet ni časa, komercialni produkti pa so daleč od zdravega. Kakšna domača pašteta bi bila top.

Ne vem pa tudi od kje si dobil občutek, da bi imel probleme s težo jaz?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaj pa vem ... Če bi jaz jedel tak burger kot si ga prilimal sem gor, bi imel 1,90 m pokonci in v širino čez vamp
smirk-1.gif
.

Stoprocentno. Potem bi se moral zezati na raznih mučilnih napravah v fitnesu, tako kot praviš da ti delaš
hysterical-1.gif
.
2598539-Burger.jpg
 

Priponke

  • 2598539-Burger.jpg
    2598539-Burger.jpg
    31,4 KB · Ogledi: 276

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Nikoli nisem delal na napravah, vedno so bile le proste uteži in kompleksne vaje; squat, deadlift, press, bench...neko obdobje še tudi crossfit in pa olimpijski dvigi.

Potem sem bistveno zmanjšal to in celo zgubil na teži, nehote. Pač če človek primerno je, tudi lačen ni ko telo res ne rabi hrane in ni problemov s prevelikim vnosom kalorij. Druga metoda je še basanje z vlakninami da dobiš varljiv občutek lakote, samo toni rešitev na dolgi rok.

Zdaj pa delam samo še s telesno težo. Hrana ni bila nikoli problem, kile pa sploh, kvečjemu sem jih imel premalo. Je bilo obdobje ko sem med 3500 in 4000kcal dnevno ruknil, neprijetna izkušnja.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz zase vem, da bi požrl vola v obdobju starosti 20 - 35 let. Nonstop lačen, ampak naredilo se je pa tudi veliko. Lahko sem požrl karkoli, pa so bile kile kot pribito 77 kg. Danes jem "kot pes", torej enkrat dnevno
tongue-1.gif
.

Da bi pa šel v telovadnico kalorije zbijat - mar ni škoda vsega tega, s časom vred ...
rolleyes-1.gif
! Zame bi pomenilo, da - ali migam premalo, ali mi pa ščitnica nagaja.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aja, tole tvoje
Citat:
Druga metoda je še basanje z vlakninami da dobiš varljiv občutek lakote

Ravno to me je zbodlo, pravzaprav že na samem začetku teme. To sploh ni varljiv občutek sitosti, ampak fiziološka varovalka, da se ne prenažreš. Pri mesni hrani si namreč hitro preko potrebnih kalorij - vse kar je preveč, gre na špeh
rolleyes-1.gif
. Nekam tja, kjer je najbolj napoti in neestetsko.

Potem pa ne veš, ali bi šel na morje in na plažo se kazat izklesanim krasoticam, ali bi raje kar poniknil s svojim rejenim vampom vred nekam v temo svoje sobe in na internet
rolleyes-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Viš ko ne veš.
Tudi z "onepackom" (po slovensko: vampekom) greš komot na morje. Najlažje ga pa skriješ za kakim pir šankom - pa še straha ni, da bi te sonce opeklo.

Nenazadnje pa s tremi piri pokriješ že skoraj četrtino dnevnih potreb po Mg - 3 dopoldan, 3 popoldan, 3 zvečer - in rabiš še samo eno tabletko Mg iz DM.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Res tako podcenjuješ miljone let evolucije, da si to z vso resnostjo izjavil?

Na kratko deluje fiziološka varovalka preko hormonov v telesu, glavni pa je leptin. Seveda pa leptin zjebe...le kaj drugega kot prenažiranje z napačno hrano, predvsem tako ki vodi v kronično povišan nivo krvnega sladkorja in posledično inzulina. Takšna hrana so v glavnem enostavni ogljikovi hidrati. Če bi se recimo nažrl primerne hrane, živalskega izvora, bi seveda hormoni naredili svoje in bil bi sit za dolgo časa. Posledično je skoraj nemogoče postati pretirano debel, kaj šele kakšna spaka v smislu 200, 300 ali več kg.
 
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Meni pomagajo samo še tablete Lioresal, diabetična neuropatija in še kup drugih bolezni sklepov in vkleščenih živcev .... ja to je to.
 

japoncica

Zelenc'
29. jul 2017
18
0
1
Meni najbolj pomaga Magnezij od Lekarne Ljubljana. Če ga spijem, mi nič ne pokajo kosti, drugače pa skozi...
 

B81

22. jul 2007
34.423
8.920
113
Za kadilce je znano, da je priporocljiv dnevni RDA vit C visji od nekadilcev.

Verjetno je enako za hranila, sigurno sportniki pojedo "malo" vec kcal kot mi skeletori. Nisem pa se videl tabele.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Seveda je tako.

Ampak mene predvsem zanima, na podlagi česa so sploh tabele izdelane. Kako so "znanstveniki" dognali te vrednosti, ker je pomoje dosti bolj relativno, kot navadne RDA tabele.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Ne spremljam tvoje lajfa ali po napisanem v tej temi se mi zdi, da vnos hrane in poraba ne pašeta skupaj. Krče imaš, predvidevam, v nogah. To je kolo.