osnovna šola

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Svet staršev nima moči niti podlage da odreže ravnatelja niti da ga potrdi. Svet staršev sprejme sklep da se o razrešitvi ravnatelja razpravlja na svetu zavoda. Kjer ima svet staršev 3 predstavnike, ustanovitelj 3 in učiteljski zbor 5. Nobeden posamezno ne more razrešiti ravnatelja, je potreben konsenz.
Tako da ne na pamet kaj lahko in kaj ne. Lahko pa svet staršev zahteva kakšne odgovore in mnenja katere starši ne morejo dobiti recimo od razrednika.
Vidim da si.me prehitel, potrjujem tvoje pisanje.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Se čutiš na kakršenkoli način soodgovornega?

Ne, ker nisem volil to rdečo bando!
hysterical-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Za vzgojo otrok, do vstopa v šolski sistem, je Gaber kriv?
17758-icon_confused.gif


Je pa res, da je Gaber in “gabrovstvo” z dodatkom “pravic”, ter i.diotsko in neprenehno spreminjanje šolskih načrtov in normativov, uničilo šolski sistem.

Vse skupaj je šlo v maloro, ko so iz VIZov nastali IZi ...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Treba si bo naliti čistega vina. Svoje otroke smo sami zafurali. Z mojo generacijo se je začel, zdaj imamo pa mi svoje otroke. Brez neke vednosti, kako se vzgaja. Z googlom. Drugače ne more biti. Se ena ali pa dve generaciji pa se drugače ne bo dal v red spravit kot da se na silo potolce. Tako sigurni kot smo pa mi danes, da vse vemo in da smo za vse poklicani in moramo nujno biti slišali, pa v preteklosti niso bili. V tem nas bodo premagali šele naši sončki. Gaber, ja... Samo da je nekdo drug.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Gaber je šoli vzel ostrino, red in vzgojno komponento. Tu ni dvoma in tega je kriv. Postati je morala otroku "prijazna šola", populacija v "posebnih šolah" se je drastično zmanjšala. Za čas Gabra, leta 1995 je Slovenija sprejela strategijo za več otrok s posebnimi potrebami v običajnih oddelkih. Vendar zna biti moteče, če je šola prijazna do vseh deviacij. Starš ne more odgovarjati za dejanja svojega otroka, ko je izven njegovega nadzora, torej ko je v zakonsko obvezni osnovni šoli. Takrat je zanj odgovorna šola in je njen problem. Starš je lahko odgovoren le, če blokira ukrepe, ki jih predlaga šola. Otroci so lahko napačno vzgojeni (dobro tu je krivda staršev, vrtca, ostale okolice), lahko pa imajo zdravstvene motnje, ki povzročajo, da se odzivajo drugače kot povprečna populacija. Ne dvomim, da medicina še zdaleč ni prepoznala vseh motenj. V mojih časih je šola pač imela neko ostrino in je denimo hiperaktivne spravila v red za tistih par ur, ko so bili v šolskem sistemu. Danes imajo odločbo in pravico, da motijo cel razred ter "jemljejo" zase učitelja večino časa.
Dejstvo pa je, da Gaber sledil trendu marsikje v zahodni Evropi in je spodbujal nekritični prenos rešitev v naše okolje. Dvomim, da se bo svet zavrtel nazaj. Kjer bodo v razredu moteči člani, bo pač večina razreda na koncu šolanja znala manj kot bi lahko. Ampak zato še ne bo katastrofe, čas osnovne šole je pač treba preživeti, manjkajoče znanje se da najti pozneje.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Če so otroci zafurani je čigav problem. Pehanje za dobrinami, skrb za otroke se prepušča drugim. Je to način? Kdo je zato kriv? Kdo je kriv da imajo otroci poleg šole še polno obveznosti? Bom povedal primer, moja je tutor, pomaga otrokom. Ocene ima lepe, sama se uči že od prvega razreda dalje, ni bila nikoli v podaljšanem. Midva z ženo ji tam, kjer ji ne gre pomagava, jo pa ne učiva, to je njena naloga. Potem mora doma tudi kaj narediti, vsako tedensko čiščenje hiše, okolice, pomaga tudi zunaj, hodi na borilne veščine kjer je dokaj uspešna. Res pa jo učiva tudi vrednote. To pa novodobni starši ne vedo kaj so. Tvoji otroci vikajo starejše? Pozdravijo mimo hodečega? Dobesedno, so lds banda s sedanjimi nasledniki uničili družinske vrednote, da ne rečemo o katastrofi v šolstvu. Preveč bedarij se morajo učiti.
Aja pa tudi kaznovani morajo biti otroci. Tudi tedenske kazni, pa jim nič ne manjka.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
otroke v prvi vrsti vzgajajo starši. če otrok nič drugega ne posluša doma kot teorije, kako je za vsak zajeb kriv nekdo drug. inkasant mi je pildek pisal, rdeči so vse krivi, un me je nategnil, bogi jaz. jaz sem nekoga, bedak, prav mu je. pa saj to vsi delajo, zakaj ne bi tudi jaz. najprej naj nekoga drugega zafrkavajo, šele potem naj mene (zakaj že?). to so osnove od tu naprej gre potem vse. pa je lahko v šoli 2x dlje kot doma, najpomembnješa in ultimativna avtoriteta so starši. kar prođe tam, bo tudi drugje. in ko gre ta starš v vrtec/šolo zbijat še tisto drugo avtoriteto, ki je tam ko starša ni (vendar hierarhično nižje), kaj dobiš? gremo krivit gabra pa avtiste, na podalgo slabe družbe seveda. pri nas je bil ta izgovor, preden smo ga razširili še abstraktneje.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Ne govori o teorijah. Dejanja so bistvena in ja, za čuden sistem v šoli je kriv izključno gaber.Za vzgojo pa predvsem starši. Je pa tako, pehate za dobrinami, na koncu pa boste ostali sami. Ukvarjanje z otroki ni peljati sem ter tja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Če bi malo bolj prebral temo, bi videl da so problemi predvsem vzgojne narave.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
otroke v prvi vrsti vzgajajo starši. če otrok nič drugega ne posluša doma kot teorije, kako je za vsak zajeb kriv nekdo drug. inkasant mi je pildek pisal, rdeči so vse krivi, un me je nategnil, bogi jaz. jaz sem nekoga, bedak, prav mu je. pa saj to vsi delajo, zakaj ne bi tudi jaz. najprej naj nekoga drugega zafrkavajo, šele potem naj mene (zakaj že?). to so osnove od tu naprej gre potem vse. pa je lahko v šoli 2x dlje kot doma, najpomembnješa in ultimativna avtoriteta so starši. kar prođe tam, bo tudi drugje. in ko gre ta starš v vrtec/šolo zbijat še tisto drugo avtoriteto, ki je tam ko starša ni (vendar hierarhično nižje), kaj dobiš? gremo krivit gabra pa avtiste, na podalgo slabe družbe seveda. pri nas je bil ta izgovor, preden smo ga razširili še abstraktneje.
467716-post_slo.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Se popolnoma strinjam in nikakor ne krivim Gabra za stanje družbe. Krivim ga le toliko, da je odvzel še zadnjo iskro avtoritete šoli ozr. je s svojim pristopom omogočil, da se s šolniki/učitelji dela glih kar se če.
Pa niti ne otroci sami - največje zlo so starši, ki grozijo z odvetniki in ki učeteljem razlagajo kako se poučuje ...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Se strinjam v tej meri, da je učiteljem odvzeta avtoriteta. Pa čeprav to najbolj spet delajo starši ne sistem, sistem jih pa ne zaščiti. To pa se strinjam.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113

Ne razumem kako so lahko tile razgrajači tako zaščiteni? Če grem jaz po ulici in vsakega tretjega mahnem bom v par urcah na hladnem. Take pa 6x prešolajo?