osnovna šola

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
No, prišli smo tudi do tam, da prfoksa o matematiki nima pojma ama ništa...
rolleyes-1.gif


Vsak pošten nadrejeni bi jo moral poslati na zavod, naj gre hruške prodajat...
aplauz.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.381
9.113
113
Da mojemu sončku to naredi, leti. Simple. Jaz jim bom hitro dal vedet dana področjih kot je matematika in fizika nimajo kaj utrujat. Sploh pa ne 8 letnemu otroku za bv.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Da mojemu sončku to naredi, leti. Simple. Jaz jim bom hitro dal vedet dana področjih kot je matematika in fizika nimajo kaj utrujat. Sploh pa ne 8 letnemu otroku za bv.

Krivice se žal dogajajo. Prej bo tvoj sonček prišel v stik z njimi, boljše za njega. Ker če ga imaš celo življenje zavitega v celofan, bo kot odrasel imel velike probleme...

Če se tvojemu sončeku nekaj zdi krivično, se naj sam lepo kar sam zbuni.
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.562
135
63
Bom povedala naš primer, tamala v 4 razredu, pisali naravoslovje. Učiteljica odbila 0,5 točke, ker je tamala napisala 2 pravilna odgovora. Na moje vprašanje zakaj je odbila pol točke sem dobila odgovor, da je zahtevala samo en odgovor, čeprav v navodilih v testu tega nikjer ni bilo napisanega. Wtf??? Na oceno sicer ni vplivalo, ampak....
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ko dobi test nazaj, enostavno vpraša: "Zakaj pa tu nisem dobila vseh točk? Mislim da sem napisala vse kar je bilo potrebno.". A je to res tako težko? Jaz sem take stvari brez zadržkov spraševal. Ni treba zadeve "eskalirati" in vmešavati še staršev...
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.562
135
63
Bom tako rekla, ta generacija očitno ne. Ja saj vem, krivi smo starši.
frown-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.666
3.555
113
Wtf ja. Eni ste mal padli na glavo. Ali pa niste, pa bi morali. V normalnem okolju je totalna sramota da se stari pridejo v šolo kregat za točke ali ocene svojih otrok. In kdaj se potem to posredovanje neha? Na faksu? Sonček ne dobi treh pik, mama doma zgugla in gre profesorju solit pamet....

Kot so že napisali. V življenju se dogajajo krivice, prej ko se tega navadiš lažje jih preneseš. Seveda to še zdaleč ne pomeni da je treba požret vsak drek,....prvo pravilo v šoli je da ima prfoks vedno prav, tudi ko nima. Tudi v službi bo imel nekdo nad njim vedno prav, tudi če nikoli ne bo imel prav. Prej ko to predelaš, lažje se s tem spopadeš Nekateri tega ne predelajo nikoli, ker jim stari niso dali priložnosti da bi sploh poskusili. Krivica se mi je zgodila, namesto da se sam odločim kaj bom s tem (me ne boli, grem naprej ali se zbunim in zrihtam), rečem halo mama, zrihtaj.

Potem se pa čudimo ko 50 letniku nekdo butne vrata in travmira, toži, kliče policijo, papeža in tednik ker ne prenese da je 15 let star audi zaradi tega zdaj 100 eur manj vreden.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Tudi iz vidika otroka je boljše če sam ureja te zadeve. Takšna vprašanja so namreč precej bolj nedolžna in v drugačnem tonu, tako da ni takšnih posledic, kot če starši urejajo te zadeve.

Predstavljaj si, da vse probleme s sodelavci vedno rešuješ preko šefa. Misliš da lahko iz tega sploh nastane kaj dobrega?

Ko pa otrok izčrpa vse možnosti (pogovor z učiteljem in nato še z razrednikom) in v kolikor je zadeva dejansko pomembna (kar par točk pri testu zagotovo ni), šele potem je posredovanje staršev dejansko smiselno. Vse ostalo je delanje nepotrebne drame in poslabševanje odnosov učiteljev z učenci.
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.562
135
63
Če je tole letelo name je brezpredmetno. Za ocene mi na kraj pameti ne pade, da se grem pričkat. Ocene so od mojih otrok in ne moje. Če bi prebrala bi videla, da na oceno polovica točke ni imela vpliva. Ker sem bila na govorilnih sem seveda tudi to vprašala. Gre se seveda tudi za to, da tudi doličeni učitelji malce prirejajo točkovanja in da učiteljica reče, da naj še starš preveri seštevek, to ti da pa misliti.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.381
9.113
113
ne gre za krivico ampak neumnost. To pa je potrebno reševati sproti in temeljito.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ni neumnost. Je Fusion tukaj lepo napisal da je učiteljica ravnala pravilno (glede vrstnega reda pri množenju).

Neumnost je, da za takšno malenkost vključuješ starše, če pa lahko sonček sam postavi preprosto vprašanje, ki mu bo dalo enak končni izid (beri: nič se ne bo spremenilo).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.214
4.696
113
Citat:
Uporabnik philips pravi:Neumnost je, da za takšno malenkost vključuješ starše, če pa lahko sonček sam postavi preprosto vprašanje, ki mu bo dalo enak končni izid (beri: nič se ne bo spremenilo).
Se še kako strinjam. Le kako bodo naši otroci čez desetletja opravili s konkurenco globalnega sveta, če danes ne morejo samostojno in kulturno opraviti z učiteljem v eni od najbolj prijaznih šol na svetu. Njihovi vrstniki po svetu in bodoča konkurenca se bodisi šolajo v konkurenčno precej bolj navitih šolskih sistemih ali za naše otroke že proizvajajo izdelke ali pa se borijo v raznih vojnah.
Nič čudnega, da se ljudje bojijo vsakega migranta, vsake drugačne religije, vsake globalne konkurence, vsakega malo odstopajočega vremenskega pojava... Jasno vedo, da so v konkurenčnosti in neizprosnosti bivanja zaspali na preteklih lovorikah.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.666
3.555
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
ne gre za krivico ampak neumnost. To pa je potrebno reševati sproti in temeljito.

Dej no, a na cesti tudi šolaš vsakega bedaka, ki ti ga prinese mimo? Al spregledaš, popraviš njegovo napako in v naslednjem trenutku pozabiš nanj. Tako imaš tudi v šoli bolj ali manj prfuknjene učitelje in na drugi strani starše, ampak tukaj gre za to ali je popravljanje in sprejemanje napak drugih delo mulca ali staršev. A ko bo šolski kuhar zajebal in mu postregel napol surov krompir (ja živemu človeku se tudi to zgodi) boš tudi tja letel. Saj je naredil neumnost, ki jo je treba rešiti sproti in temeljito. Al mu bo otrok dal nazaj in rekel dej, jutri probaj tole do konca skuhat.

Ampak, za začetek je otroku sploh treba dat šanso da se sam zmeni z učiteljem, kuharjem,....tako kot se lahko nauči sam z žlico jesti samo tako da jo sam prime v roke.

Ja ne, s kontrolko (ali krompirjem) je treba najprej do tastarih, potem ravnatelja in nazadnje še na pop in iz ene vejice narest sceno. Bolniki. Otrokom s tem delate vse kaj drugega kot uslugo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.381
9.113
113
seveda prvo se otrok sam zmeni, ampak z neumnimi ljudmi se bo težko sam kaj zmenil, pač tako je iz prakse.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
seveda prvo se otrok sam zmeni, ampak z neumnimi ljudmi se bo težko sam kaj zmenil, pač tako je iz prakse.

A s tabo se bo pa lahko?
rolleyes-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.666
3.555
113
In ti mu boš za filter, da boš povedal s kom se lahko in s kom ne.
bonk.gif
In kdaj potem rečeš zdaj pa dost, od zdaj naprej bo pa on sam filter? Določene stvari so oziroma morajo biti izključno domena otrok.

Da ne govorim o tem da se že od štarta postaviš v nasprotje ti+otrok proti učitelj+vzgojitelj+.....Res je neverjetno kako nekaterim tastarim to (popolnoma podzavestno) uspe narest že v vrtcu.