osnovna šola

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
kzs
Vsesplošen problem pri nas je, da smo družba amaterizma (hobiji izvzeti). Zdravniki nekaj na pol, vlada nekaj na pol, pa sodstvo tudi,... in na žalost tudi poklici ranga smetar, zidar, vodovodar, mehanik..... Zakaj tako ne vem, dejstvo pa je da "bolje skozi prideš" če se skriješ v množici.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Citat:
Uporabnik ideolog pravi:
Glej mulc, ne se za=bavat z mano. Imaš vse pogoje za to, da se vestno šolaš (topla soba, potrebščine, obleke, šprtni rekviziti, poln želodec...) in ne bom te gledal, da boš nekaj zabušaval. Firme nimam , da bi jo ti prevzel, kmetije ravno tako ne, bogataši nismo.
Torej se boš moral najprej izobraziti, da boš sploh lahko začel konkurirati na trgu dela, potem pa s trdim delom , vztrajnostjo in odrekanjem zgraditi svojo kariero, kajti jaz te v nedogled ne mislim preživljati.

Nekako takole izgleda moja pridiga.

Če ne pomaga, sledi odklop wifija, odvzem telefona, prepoved fuzbala, vstavi po želji.

Ta špartanska vzgoja je nična, če še vedno nisi razčistil s TEM.
 

ideolog

Fizikalc
16. feb 2012
206
25
28
17.325776N, 23.254786E
Uh majstr in ti si sedaj med mojimi posti našel enega, po katerem me je cel alter čoporativno skuurcal? BMK, za vsem, kar sem napisal, še vedno stojim. Ampak, če misliš pametovat na ono temo, počni to tam (tema, kolikor vem, ni zaklenjena), tukaj pa ne mešaj hrušk in jabolk.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Nisem mogel pozabit te teme, ker je absurdna. In gre se o vzgoji, tako da jaz vidim samo jabolka. Sicer me ne briga vzgajanje vaših otrok, ampak me je zmotila ta dvoličnost. Peace.
nahrung002.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Otrok ne vzgajamo z besedami, temveč z zgledom. Če ne delamo sami tako kot govorimo, je to veliko trošenje energije za nas in za otroke.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ko je bil tamali v prvem razredu je njegova učiteljica rekla nam staršem. Do nekje 3-4 razreda je potrebno redno pregledovat naloge, snovi, zvezke. Če kej ne štima vstrajati in popravit, itd, ga spodbujat k učenju. če se ta rok zamudi je trdila, da je prepozno, nikoli pravih delovnih navad. Predvsem je v tem obdobju važno, da dobi odgovornost do šole in delovne navade. Točno to smo počeli. še danes, ko se OŠ končuje sem ji hvaležen. Šolo je vzel kot odgovornost, nekako tudi kot potrebo po dokazovanju nam staršem in vrstnikom. Delovne navade so nenormalne, ni stvari ki bi se jo kampanjsko učil, vse sproti. Naravoslovni predmeti najbolj laufajo, ostalo prav tako. Do sedaj je v 8. letih bil 1x brez nalog, pa še to sem jest zahebal, ker sem ga peljal smučat. Ne vem, kdaj smo doma zadnjič zvezek v roke vzeli, kake 3-4 leta nazaj. Sploh ga ne sprašujem kaj ima se za učit. Samo rečem, če kej ne znaš vprašaj. No teh vrašanj je bolj malo, ko pa so pa hudiča ne znam odgovorit. Prepovedi je blo malo, vse smo nekako mirno rešli. Seveda ob uspehih je potrebno tudi otroka pohvalit, včasih nagradit, itd. Vglavnem sigurno so prva leta v šoli kjučna. Tukaj namreč dobi otrok odnos do šole, učiteljev, strešv, vrstnikov, odnos do dela, obveznosti, itd.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.993
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik map pravi:
Ko je bil tamali v prvem razredu je njegova učiteljica rekla nam staršem. Do nekje 3-4 razreda je potrebno redno pregledovat naloge, snovi, zvezke. Če kej ne štima vstrajati in popravit, itd, ga spodbujat k učenju. če se ta rok zamudi je trdila, da je prepozno, nikoli pravih delovnih navad. Predvsem je v tem obdobju važno, da dobi odgovornost do šole in delovne navade. Točno to smo počeli. še danes, ko se OŠ končuje sem ji hvaležen. Šolo je vzel kot odgovornost, nekako tudi kot potrebo po dokazovanju nam staršem in vrstnikom. Delovne navade so nenormalne, ni stvari ki bi se jo kampanjsko učil, vse sproti. Naravoslovni predmeti najbolj laufajo, ostalo prav tako. Do sedaj je v 8. letih bil 1x brez nalog, pa še to sem jest zahebal, ker sem ga peljal smučat. Ne vem, kdaj smo doma zadnjič zvezek v roke vzeli, kake 3-4 leta nazaj. Sploh ga ne sprašujem kaj ima se za učit. Samo rečem, če kej ne znaš vprašaj. No teh vrašanj je bolj malo, ko pa so pa hudiča ne znam odgovorit. Prepovedi je blo malo, vse smo nekako mirno rešli. Seveda ob uspehih je potrebno tudi otroka pohvalit, včasih nagradit, itd. Vglavnem sigurno so prva leta v šoli kjučna. Tukaj namreč dobi otrok odnos do šole, učiteljev, strešv, vrstnikov, odnos do dela, obveznosti, itd.


467716-post_slo.gif
tako je tudi pti nas.
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Ksz

Berem tole. Pomojem malo pretiravate s tem nadzorom. Pa kdo je nam pomagu? Meni so doma rekli ali se uči ali pa pejd ceste pometat. Klinc ful se mi ni dal ceste pometat. Dejte frocom mal svobode predvsem pa občutek odgovornosti sploh za stvari, ki so v njihovi domeni kot je npr.naloga.

majč
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik ribicija pravi:
Dejstvo je, da brez nič ni nič. In to velja v obe smeri. Otrok se sam ne bo navadil, da mora delati za uspeh oz. ko bo to spozna bo že prepozno in ne bo imel delovnih navad ter se ne bo znal učiti. Starši smo tu, da jim to dopovemo in pokažemo. Tudi na tak način, da preverimo ali dela nalogo, ali so stvari v zvezku pravilno napisane, izračunane,...predvsem pa ali se drži dogovorov in mu lahko zaupamo, da ne izigrava sistema in dela po liniji najmanjšega odpora!
to je to. ne vedno bedet pri otrocih ampak jih navajat da sami naredijo. vprašat če je nardil nalogo. včasih preverit. bolj ko je star pa mora več sam delat. ne bit taki da boste hodili na govorilne ko bodo vaši otroci študentje.
aja pa ne jim težit za pospravljanje sobe če imaste samo po stanovanju kot v svinjaku
evil.gif
)
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Amaterizem, kot sem že pisal, učitelj je pač pek, poštar ali pa recimo diplomant FDV. S čimer ni nič narobe, dokler ne gre učit matematike.
Kjer npr. je eden bolj osnovnih aksiomov: a x b = b x a
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Ali pa da aksioma o menjavi faktorjev pri množenju še niso jemali in učitelj želi, da nalogo rešijo tako kot so se doslej učili. Večina tistih, ki med poukom niso sedeli na ušesih, to pač avtomatično naredijo.
Odrasli, pa bolj težko, ker smo navajeni nekih drugih vzorcev. Spomnim se, kako težko sem gledal fore, ko so se učili nekega prvega postopka računanja z dvemi števkami. Učiteljica nas je vnaprej opozorila na sestanku, da bodo delali v skladu z učnim načrtom in da naj jim ne kažemo variante, ki jo mi znamo in se jo bodo tudi oni nekoč učili..
 

ziheras

Pripravnik
27. nov 2015
77
0
6
Citat:
Glej mulc, ne se za=bavat z mano. Imaš vse pogoje za to, da se vestno šolaš (topla soba, potrebščine, obleke, šprtni rekviziti, poln želodec...) in ne bom te gledal, da boš nekaj zabušaval. Firme nimam , da bi jo ti prevzel, kmetije ravno tako ne, bogataši nismo.
Torej se boš moral najprej izobraziti, da boš sploh lahko začel konkurirati na trgu dela, potem pa s trdim delom , vztrajnostjo in odrekanjem zgraditi svojo kariero, kajti jaz te v nedogled ne mislim preživljati.

Nekako takole izgleda moja pridiga.

Če ne pomaga, sledi odklop wifija, odvzem telefona, prepoved fuzbala, vstavi po želji.

Tele pridige so tak nonsense, ko bo tamal v puberteti bo šlo to skozi eno uho in drugo ven. Point je motivacija in interes, ki ga morš narest otroku...

Da ti 7 let starmu otroku razlagaš da bo konuriral na trgu dela... ja lepo te prosim.
Po eni strani mu nudiš vse in govoriš o odrekanju to je tvoj paradox. Podobna zgodba večkrat videna, ko so tako moralizirali starši otrok pa je pr 14 navlečen...

Potem tvoja filozofija odpove, no odpove vsakemu staršu. Motivacija in interes pa je tista, katera bo spodbudila otroku k neki stvari. Pr nas se zmeraj zajebavam a si kak šut dobu... In to ga bolj boli, za petke ga ne hvalim... Rečem samo fajn. Tamala je dobila dvojko in reče ati 2 sem dobila.. Rečeš sam da ni cvek. Se je šla sama od sebe javt...

Tamal ga je nekaj časa sral v šoli, sem reku fajn boste z šipcem šli še enkrat v isti razred... Motivacija je bla taka, da sem se smejal do konca...

Nobenih represij ali odvzemov česarkoli. Ko ima motivacijo in interes bo sam nehal igrce nabijat in se šu gor učit. Represija pridiganje za šut pa je taka destimulacija, ki samo škoduje in ne prinese nič drugega, kot da otrok skoz premleva o kazni. Če pa se lastno počuti krivega, pa mu je cilj spremeba...

In pr nas to pali, clo jebejo se med sabo in en drugega podjebavajo če recimo kej v angleščini prav ne izgovori.

Sama pridiga je pač tako kot v službi enmu levemu kolektivu, v katerem se šef dere delavci pa vsi apatični... Mislijo si da me ne morš tako slabo plačat kot jest lahko delam...

to je tvoja vzgoja iz napisanega.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
To je bebavo, kdaj neki se je že Pedagoška preimenovala iz akademije v fakulteto?
aplauz.gif


Enega takega talenta (menda strojnik po osnovni izobrazbi
tongue-1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Ali pa da aksioma o menjavi faktorjev pri množenju še niso jemali in učitelj želi, da nalogo rešijo tako kot so se doslej učili. Večina tistih, ki med poukom niso sedeli na ušesih, to pač avtomatično naredijo.
Odrasli, pa bolj težko, ker smo navajeni nekih drugih vzorcev. Spomnim se, kako težko sem gledal fore, ko so se učili nekega prvega postopka računanja z dvemi števkami. Učiteljica nas je vnaprej opozorila na sestanku, da bodo delali v skladu z učnim načrtom in da naj jim ne kažemo variante, ki jo mi znamo in se jo bodo tudi oni nekoč učili..
Se strinjam, na to nisem pomislil.
Citat:
Otroc marš nazaj v šolo
Da si nauš kaj naredil. Sem z namenom napisal aksiom tako kot sem ga.
Besedilo v nalogi je jasno. Verjetno so, ko so jemali snov tudi jemali pojma "množenec" in "množitelj". Od tod potem tudi popravek testa.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.272
113
Ukvarjajte se z nalogami otrok, ker boste to pogrešali. Vzemite si čas!
Boh ne daj, da bi obžalovali.
Glede tiste matematike:
Ko sem sam hodil v šolo, tega še ni bilo, čeprav sem jaz "videl" razliko
smile-1.gif

In je razlika.
Če bi otroku dal uporabno nalogo: koliko so 5 x 3 jabolka, jo mora tudi pravilno izvest.
Potem pa isto vprašanje koliko je 3 x 5 jabolk?
Verjemite mi, da bi otroc opazili razliko
smile-1.gif

 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Otrok v šoli dela stvari ki jih doma naceloma ne dela. Ocitno je to vpliv vrstnikov, vecje razposajenosti in najbrz tudi manjše "kontrole" . In potem ucitelji pricakujejo da se bomo doma z otrokom "pogovorili" da teh stvari ne bo vec počel.
Bom enkrat Gabru peljal otroke na "pogovor" pa se naj zmenijo.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Amaterizem, kot sem že pisal, učitelj je pač pek, poštar ali pa recimo diplomant FDV. S čimer ni nič narobe, dokler ne gre učit matematike.
Kjer npr. je eden bolj osnovnih aksiomov: a x b = b x a

Učitelj ima čisto prav. Tole je kartezijev produkt, samo to res ne gre skupaj z osnovno šolo. Lahko bi dobil vse točke in pač pustil opozorilo ampak to potem ne sovpada več z ljudsko matematiko axb=bxa. Pomojem gre za kaprico učitelja.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Napačno razmišljaš. Pri nas dela s svojo glavo, ji ne gledamo pod prste. Res pa je,če vpraša je normalno da ji razložiš postopek, ostalo pa mora samo narediti. Tako da, naša dela s svojo glavo! Preveriti pa itak moraš, sicer ti prehitro zbezlja.

V katoliških so drugačna pričakovanja in zahteve, tam če ne gre, en rozenkranz skozi pa je petica.