osnovna šola

ideolog

Fizikalc
16. feb 2012
206
25
28
17.325776N, 23.254786E
Glej mulc, ne se za=bavat z mano. Imaš vse pogoje za to, da se vestno šolaš (topla soba, potrebščine, obleke, šprtni rekviziti, poln želodec...) in ne bom te gledal, da boš nekaj zabušaval. Firme nimam , da bi jo ti prevzel, kmetije ravno tako ne, bogataši nismo.
Torej se boš moral najprej izobraziti, da boš sploh lahko začel konkurirati na trgu dela, potem pa s trdim delom , vztrajnostjo in odrekanjem zgraditi svojo kariero, kajti jaz te v nedogled ne mislim preživljati.

Nekako takole izgleda moja pridiga.

Če ne pomaga, sledi odklop wifija, odvzem telefona, prepoved fuzbala, vstavi po želji.
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
467716-post_slo.gif
 

B81

22. jul 2007
34.431
8.919
113
Pa je to dobro, da starsi kontrolirajo naloge? Ni to naloga uciteljev? Ne vem, pac vprasam...v mojih krajih se to ni delalo.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik ideolog pravi:
Glej mulc, ne se za=bavat z mano. Imaš vse pogoje za to, da se vestno šolaš (topla soba, potrebščine, obleke, šprtni rekviziti, poln želodec...) in ne bom te gledal, da boš nekaj zabušaval. Firme nimam , da bi jo ti prevzel, kmetije ravno tako ne, bogataši nismo.
Torej se boš moral najprej izobraziti, da boš sploh lahko začel konkurirati na trgu dela, potem pa s trdim delom , vztrajnostjo in odrekanjem zgraditi svojo kariero, kajti jaz te v nedogled ne mislim preživljati.

Nekako takole izgleda moja pridiga.

Če ne pomaga, sledi odklop wifija, odvzem telefona, prepoved fuzbala, vstavi po želji.

buhnedej, da bi ti kaj slabga želel...!!! ampak me res zanima tvoje mnenje, ko bi pr 30+ postopal od zavoda do socialne, živel pod tvojo streho in od tvoje penzije, pa vmes kak "sekret spucal", da bojo mel za čike...
Sej ne gre za to, da bodo vsi možganski kirurgi...

kot sem že prej gor napisal, eni imajo srečo, da so otroc tolk brihtni, da jim v šoli gre in znajo sami marsikaj porihtat.
Vi srečneži se pa vprašajte, kaj bi naredil, ko bi otrok domov nosil dvojke, pa jim odklop wifija in odvzem telefona ne pomaga
wink-1.gif
žal ja, tudi taki so na tem svetu med nami. In da bi jih bilo čim manj, zato zagovarjam, da je treba z otrokom sodelovat pri šolskih stvareh. Ker na konc bi pa ja čisto vsi radi, da se njihovi otroc vozjo z boljšim bmw-jem kot sosed oz bivši sošolec...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik ideolog pravi:
Glej mulc, ne se za=bavat z mano. Imaš vse pogoje za to, da se vestno šolaš (topla soba, potrebščine, obleke, šprtni rekviziti, poln želodec...) in ne bom te gledal, da boš nekaj zabušaval. Firme nimam , da bi jo ti prevzel, kmetije ravno tako ne, bogataši nismo.
Torej se boš moral najprej izobraziti, da boš sploh lahko začel konkurirati na trgu dela, potem pa s trdim delom , vztrajnostjo in odrekanjem zgraditi svojo kariero, kajti jaz te v nedogled ne mislim preživljati.

Nekako takole izgleda moja pridiga.

Če ne pomaga, sledi odklop wifija, odvzem telefona, prepoved fuzbala, vstavi po želji.

Kok je star?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Tega se bojim. Eni rabijo malo pomoci za uspeh, drugi veliko za neuspeh. Vojaski rezim pa pri obeh ne obrodi sadov.


Zakaj sprasujem? Gledam malo kaj in kako dela. Veliko je bp, par zadev sepa, a s pomocjo gre in dojame. Pri nalogah pa pride sem in tja napaka. In me zanima kaj narediti. Z jedino pogovora ni in ne bo, nocem pa da zamudim priloznost otroku pomagati, a istocasno nocem, da je to napad na jedino. Ce sta dva skupaj se zmenita kako z otrokom v soli. Pri nas tega ni. Nacin ni ok, tukaj vecina to potrdi. Sistem sankcij ne deluje, ker ni kaj vzet in ne pomaga, ker ne gre za lenoritist ampak nedojemanje.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Tavelka je 7 (2. razred) in naloge delajo v PB. Za konec tedna vzamejo torbo domov, takrat tudi kaj pogledamo in preverimo, pretiravamo pa ne. Ji kar dobro gre, predvsem pa, šola je njena zadolžitev. Se vmešavam čim manj kolikor se da. Tudi to je del šolanja - da se nauči samostojnosti (naloga, osebne stvari, da prinese domov kako obvestilo, ...), tudi na bus bo prej ali slej hodila iz istega razloga (čeprav zaenkrat ni potrebe).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
V prvem razredu preverjava, sicer ne vsak dan "vse" zvezke ampak da. Ce ne drugega, ga nekako ne moreva navaditi na "urnik".
Sva pa zadnjic se zacudila besedi lettuce pri anglescini. Oba sva imela v osnovni šoli besedo salad. Oni pa sedaj lettuce. Skratka, v prvem razredu sva ugotovila da otrok vec ve kot midva. Pa sicer ni anglez, bo bolj matematik najbrz. Ne bova pa imela nic proti, če bo nekdo v familiji "znal" anglesko
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.106
915
113
Emona / Carnium
Otroci potrebujejo podporo. Marsikdo v teh zahojenih krajih to zamenjuje s t.i. razvajanjem oz. odnašanjem riti, ker je tudi sam to poslušal.
Otroci imajo potrebo po dokazovanju (lastnim staršem, od katerih so odvisni in to zelo močno občutijo) in ni razloga, da jim ne bi stal ob strani in pomagal, ko to potrebujejo. Pomembno je, da znaš postaviti mejo, ki za otroka ni ovira. Meje se z leti oz. razvojem otroka premikajo.
Otroci oficirskega tipa vzgoje (naša generacija) imajo blazne težave v lajfu, kar je logično (če prebereš kako dobro knjigo o vzgoji) in meni dokazano preko kar nekaj prijateljev ter kolegov.
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
V prvem razredu preverjava, sicer ne vsak dan "vse" zvezke ampak da. Ce ne drugega, ga nekako ne moreva navaditi na "urnik".
Sva pa zadnjic se zacudila besedi lettuce pri anglescini. Oba sva imela v osnovni šoli besedo salad. Oni pa sedaj lettuce. Skratka, v prvem razredu sva ugotovila da otrok vec ve kot midva. Pa sicer ni anglez, bo bolj matematik najbrz. Ne bova pa imela nic proti, če bo nekdo v familiji "znal" anglesko

offtopic
lettuce je solata kot zelenjava, salad je solata kot obrok...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Dejstvo je, da brez nič ni nič. In to velja v obe smeri. Otrok se sam ne bo navadil, da mora delati za uspeh oz. ko bo to spozna bo že prepozno in ne bo imel delovnih navad ter se ne bo znal učiti. Starši smo tu, da jim to dopovemo in pokažemo. Tudi na tak način, da preverimo ali dela nalogo, ali so stvari v zvezku pravilno napisane, izračunane,...predvsem pa ali se drži dogovorov in mu lahko zaupamo, da ne izigrava sistema in dela po liniji najmanjšega odpora!
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.106
915
113
Emona / Carnium
Jaz bi samo še to dodal (na tisto, kar sem že napisal), da ima vsak otrok potencial in da ga nikar ne zatrite v kali z lastnimi prepričanji ali s tem, da ga ne boste zaznali ali sprejeli. Matematiko bodo vsi znali...če pa bodo v življenju delali nekaj, kar jih ne veseli in v čemur niso dobri, pa menda ni težko predvideti kakšen lajf bodo imeli.
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.562
135
63
ksz
Takole bom rekla, žal imam občutek, da šola vse preveč prenaša osnovno dejavnost, torej učenje na starše otrok. Menim, da če je otrok v OPB-ju, je potrebno, da učitelj OPB-ja, preverja in pomaga pri domači nalogi. Dejansko, žal v tem času otroci brez tega, da jim pomagamo starši ne dobijo ocene, ki so si jo starši zaželeli. Niso vsi otroci geniji in tudi starši ne moramo pričakovati same 5.

Lahko povem za naš primer, v prvi triadi sem vedno preverjala domače naloge dnevno, pomagala pri raznoraznih nastopih in plakatih, vendar je bilo z moje strani vedno poudarjeno, da se učijo zase in da do mene pridejo takrat, ko ne znajo in ne razumejo.
Moja starejša ima žal kar težko obliko disleksije, vendar se z delom, ambicijoznostjo, z njene strani, da ne bo pomote, da doseči veliko stvari, na srečo smo ji privzgojili delavnost, tako, da se vedno pripravlja in mene pokliče le v primeru, da res ne razume, ve, da se mora tudi pripraviti, preden pride do mene, moža z svojimi vprašanji. Aja obiskuje 7 razred, ocene pa varirajo med 4 in 5.
Kar se tiče mlajše, ki obiskuje 4 razred, ja ima srečo, da je izredno inteligentna in za razliko od sestre zelo lena, vendar jo poizkušamo spraviti na isti sistem kot pri sestri, zaenkrat ji čisto dobro uspeva, vendar me skrbi, kako bo vnaprej.

Starši se moramo zavedati, zmožnosti svojih otrok, žal niso vsi enako "pametni" in ne morejo biti vsi odličnjaki v OŠ, nekaterim se odpre kasneje, nekaterim nikoli. Ne morajo biti vsi zdravniki, odvetniki itd... mislim, da je tu največji problem v naši mentaliteti, ko so ti starši govorili, uči, se sinko uči, da ti ne bo treba v "fabrki" delat, in kaj je iz tega prišlo.... cel kup diplomirancev brez služb.
 

ideolog

Fizikalc
16. feb 2012
206
25
28
17.325776N, 23.254786E
Najprej še odgovor softiju: 12 let je star, tamala pa 8.
Kar pišem, velja za oba enako, ker sta takorekoč enako brihtna in z enakimi muhami.

Zdaj pa še odgovor Fusionu: Te povsem razumem, ampak narobe razmišljaš.
Namreč imamo odličnjake tipa A in imamo odličnjake tipa B, ki uspehe dosegajo z maksimalnim popoldanskim trudom staršev, dodatnimi inštrukcijami ipd.

Tisti, ki je pa pri 30+ doma brezposeln, je pa več takih, ki so bili odličnjaki tipa B, danes imajo neko super duper izobrazbo, delati pa ne znajo nič. Taki bi bilo bolje, da bi domov nosili realne ocene (2 in 3), danes pri 30-ih bi bili viličaristi, vodovodarji, krovci in najbrž bi imeli delo. Ne službo, ampak delo! Zato še enkrat: dvojke so čisto v redu. Družba namreč potrebuje možganske kirurge, direktorje, zgodovinarje, profesorje... / na drugi strani pa tudi smetarje, fasaderje, vrtnarje in osemenjevalce krav.
Problem nastane, ko imajo starši "dvojkarja" vizijo, da bo naš nekoč tudi dr. fizike. Potem so pa razočarani, ko se dr. fizike vozi z dacio, sosedov mulc ima pa svojo firmo polaganjetlakovcev d.o.o., vozi se pa z X5.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Sej načeloma se strinjam s teboj.
Tudi poznam take, ko jim učenje oz piflanje ni nek problem... Ampak, ko jih pa vidim kako se drugač obnašajao pa se mi zdi, da jim bo v realnem življenju znalo bit težko
frown-1.gif


Tole pa leti še delno na @barvica
Res je to problem, da vsi z izobrazbo silmo čim višje, ampak zato imamo žal nek vzrok. In to je, da si viličarist, hišnik, kuharca... skoraj ne mogoče privoščijo kolker tolk normalno življenje. Z izobrazbo pa vsaj živimo v upanju, da morda pa bo kaj...

Ok spet kaj je to normalno življenje; da imaš kak košček svoje zemlje, da lahko avto zamenjaš na par let, pa ne rabiš novga, da greš lahko polet in pozim na kak dopust, pa da daš še kej na stran za obnovo hiše/stanovanja, da greš lahko kdaj tudi kr tako brez veze na kak izlet na drug konc naše kokoške in si tam privoščiš kosilo brez slabe vesti, da si lahko kdaj tudi kupiš kaj za oblečt, da ne listaš katalogovo iz nabiralnika in računaš al boš ta teden vzel konzervo sbudget al riomare...

Zelo podobno pismo sedaj med stavko je poslal tudi en policist na vlado, tko da ne govorim čist na pamet. Žal pa veliko tudi iz izkušenj...