osnovna šola

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
spet jaz. k en [cenzura], ampak....

a z otrokom delate naloge? preverjate kaj je naredil in kako? preverjate pravilnost rezultatov? se učite z njim?

ali vse to prepuščate šoli, varstvu itd?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik softi pravi:
spet jaz. k en [cenzura], ampak....

a z otrokom delate naloge? preverjate kaj je naredil in kako? preverjate pravilnost rezultatov? se učite z njim?

ali vse to prepuščate šoli, varstvu itd?

a z otrokom delate naloge? VEDNO JE NEKDO ZRAVEN, preverjate kaj je naredil in kako? SEVEDA, preverjate pravilnost rezultatov? NORMALNO, se učite z njim? UČITI SE MORA SAM, ČE PA KAJ NE RAZUME SE MU POMAGA
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
torej tvoj otrok naredi matematiko naloge in en od odraslih odpre delovni zvezek, preveri in s tem otroku potrdi znanje oz ga opozori na napako?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
spet jaz. k en [cenzura], ampak....

a z otrokom delate naloge? preverjate kaj je naredil in kako? preverjate pravilnost rezultatov? se učite z njim?

ali vse to prepuščate šoli, varstvu itd?

a z otrokom delate naloge? VEDNO JE NEKDO ZRAVEN, preverjate kaj je naredil in kako? SEVEDA, preverjate pravilnost rezultatov? NORMALNO, se učite z njim? UČITI SE MORA SAM, ČE PA KAJ NE RAZUME SE MU POMAGA
zmaga.gif


kolkr slišim je takih zeloooo malo
crazy1.gif
(sej eni imajo srečo in so otroc brihtni in znajo vse sami porihtat)
In zelo veliko je cvetk, ko mulci potem v šolo pridejo ne pravilno pripravljen - ja nismo vedli, da greste danes na izlet, aja domače naloge ne dela...
bonk.gif


Najjaæa mi je pa; pa nimamo mi cajta za otroka doma, veš delamo cele dneve... takem bi pa samo
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik softi pravi:
torej tvoj otrok naredi matematiko naloge in en od odraslih odpre delovni zvezek, preveri in s tem otroku potrdi znanje oz ga opozori na napako?

a tebi se to ne zdi normalno?
In če najdeš napako, ga hkrati še naučiš nekaj novega, da napake ne bo potem ponovil še na testu recimo...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
DA!!!
Vsak dan odpret par zvezkov, malo pogledat kako piše, kako ima urejene, kako mu gredo naloge...
Če ima kje kakšna obvestila napisana...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Seveda. Pri nas imamo srečo da hodi po koncu pouka domov, če pa bi po varstvu pa moraš tudi vsak dan pregledati kaj so vzeli oziroma ti mora sam pokazati.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
hvala. čakam še koga manj zagnanega. do sedaj bolj brez uspeha, a en je napisal, da obstajajo tudi taki. čakam.

na vprašanje ti odgovorim kasneje.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Če jo naredi v šoli nekaj krat preverim kako je stanje in potem na preskok preverjam, da vidim ali lahko zaupam temu, da je res vse tako kot mi otrok pravi. Drugače ne morem vedeti ali otrok to kar reši v varstvu dejansko prav reši; učitelj namreč tam ne preverja pravilnosti rešenih nalog.
Ko delajo doma naloge pa tudi vedno nekdo pregleda nalogo. So pa že toliko samostojne, da ni potrebe po tem, da bi nekdo sedel zraven in sproti gledal kaj delajo. Če se kaj ne ve pokličeta in vprašata.
Učenje poteka tako, da si najprej sami prebereta snov, potem pa jih normalno vprašam. Itak pa je za enkrat snov pri vsakem predmetu taka, da jo lahko sproti preverjam, ko pogledam zvezke, itd.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Citat:
Uporabnik ribicija pravi:
Če jo naredi v šoli nekaj krat preverim kako je stanje in potem na preskok preverjam, da vidim ali lahko zaupam temu, da je res vse tako kot mi otrok pravi. Drugače ne morem vedeti ali otrok to kar reši v varstvu dejansko prav reši; učitelj namreč tam ne preverja pravilnosti rešenih nalog.
Ko delajo doma naloge pa tudi vedno nekdo pregleda nalogo. So pa že toliko samostojne, da ni potrebe po tem, da bi nekdo sedel zraven in sproti gledal kaj delajo. Če se kaj ne ve pokličeta in vprašata.
Učenje poteka tako, da si najprej sami prebereta snov, potem pa jih normalno vprašam. Itak pa je za enkrat snov pri vsakem predmetu taka, da jo lahko sproti preverjam, ko pogledam zvezke, itd.

Težko bo ta deca delala za naše penzije
wink-1.gif
. Nimam pojma zakaj, ampak opažam, da tudi ostali starši počnejo enako, torej stalno nadzorujejo otroke in jim vcepljajo znanje v glavo. Otroci jim pa kimajo in si verjetno mislijo svoje (čakajo na trenutek, ko lahko vzamejo ipade v roke).

Jernej
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Napačno razmišljaš. Pri nas dela s svojo glavo, ji ne gledamo pod prste. Res pa je,če vpraša je normalno da ji razložiš postopek, ostalo pa mora samo narediti. Tako da, naša dela s svojo glavo! Preveriti pa itak moraš, sicer ti prehitro zbezlja.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
881
113
Emona / Carnium
Naš nalogo dela sam. Torej, fizično nismo ob njemu. Navodilo je takšno, da naredi kar zna, na koncu gremo skupaj čez (kar je rešil preverim, kar ni znal, mu pomagam razumeti koncept). Dogaja se, da naloge tudi ne pregledava, ker nismo perfect starši.
Ko je bila stiska (začetek 3. razreda), ker je kdaj kaj pozabil (se redko zgodi), smo sprva pisali v beležko, da je pozabil ali pač ni bilo časa in to je pokazal učiteljici. Zdaj zna tudi sam (avtonomnost) pojasniti, zakaj naloge nima, če se to zgodi. Dodatnega pritiska glede nalog ne izvajava, pač pa ravno obratno. Do sedaj je domov nosil petice, občasno potoži, da mu je v šoli dolgčas.
 

ideolog

Fizikalc
16. feb 2012
202
25
28
17.325776N, 23.254786E
Zvezke pregledam mogoče vsakih 14 dni. Da bi delal naloge z njim? Ni govora. Saj on hodi v šolo, ne jaz. Recimo, da me enkrat mesečno pride vprašat kako stvar: rečem mu, naj mi najprej prinese učbenik, ker sigurno tam piše. In glej ga zlomka, res takoj najdem. Moj odgovor je: piše ti v učbeniku. Z dolgim nosom in jezen name odide v svojo sobo, čez pet minut pa ves sijoč nazaj: ATI, ATI, sem že pogruntal. Ja seveda si, kaj pa drugega. Kar se sam naučiš, najbolje znaš.
Po drugi strani moram pa priznati, da imamo srečo, je kar brihten. Ne vem, kako bi reagiral, če ne bi bil. Najbrž v smislu, jebyga pač ne boš možganski kirurg, ampak pomočnik bagerista. Ja, vsak bi rad najboljše za svojega otroka, ampak sori fantje Gaussove krivulje ne moreš pretentati. Pa bi jo eni radi. Zato pa smo tam, kjer smo. Sploh Nemci. (fluchtlingewillkommen.press), oziroma moj sonček pa že ne bo skretov pucal. Zasluži si kaj boljšega.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Vsake toliko časa pregledamo zvezke, če ima kake opombe, pa beležko kamor učiteljica kaj vpiše. Naloge delata sama, razen če pojamrata da kaj ne gre, potem pomagava. Pregledujemo vsakdnevno nalog ne, se zgodi tudi, da gresta brez naloge v šolo. Tudi za preverjanje znanja vprašamo, če vesta kdaj kaj imata in če znata, preverjamo ne. Je pa res da vsaj starejšemu gre trenutno vse na eazy (4. razred) in da nekega učenja tudi ne potrebuje. Mlajši je pa bolj tekmovalen in priden in se sam uči v podaljšanem bivanju, da bi bil tak kot starejši brat.
 

ideolog

Fizikalc
16. feb 2012
202
25
28
17.325776N, 23.254786E
Preberi še enkrat in si tokrat prosim pravilno tolmači moje pisanje: napisal sem, da pogledam mogoče vsakih 14 dni.
Torej, JA pogledam. Ampak redkokdaj. Kaj bi rad vprašal? Če sem slučajno kdaj našel, da je bilo 7x8=55?
Ali pa da ni bilo naloge narejene? Ničkolikokrat.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.031
115
63
Doma
Pri tamalmu vsak dan pogledamo naloge, tudi če jo je delal v podaljšanem bivanju.Pri tavelki pa redko, pride sama vprašat če kaj ne gre.Oba pa povetsa za preverjanja oz kontrolke in skušaj ponavljamo na njuno željo.