Sončna očala

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.790
73
48
Kakšna 4 leta imam sončna očala Police, ki so bila ob nakupu kar precej draga. Zdaj se mi je začel luščiti okvir (zaščitni lak) in posledica tega je oksidacija (volk). Počasi bo treba kupiti kakšna nova, ker mislim, da se okvir ne splača lakirati.

Zanima pa me, kje se najti dovolj kvalitetna (po možnosti s polarizacijskimi stekli) pa kljub temu še cenovno ugodna? Tista ki so po trgovinah in pumpah, so verjetno bolj drek, optike pa so tudi kar precej drage.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Skoraj bi rekel, da ne. Tukaj gor vsekajo svoj brand in prodajo po 15-kratni ceni.
wink-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
V današnjem opozorilu pri teh ponaredkih je bilo povedano, da cca 70% manj zadržujejo UV žarke in posledično je možna okvara vida.
Nekaj je tudi KLIK
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če pogledaš prvi filmček v prejšnjem prispevku, boš videl, da UV žarke 100% zadržujejo in draga in poceni očala. Po moje je v ozadju samo ponarejen brand, ki umetno vzdržuje 20-kratno realno ceno.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
sončnih očal brez polarizacije ne kupim več
kupim znamko po ugodni ceni, mam preveč rad svoje oči
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Sam uporabljam te očala

http://www.eyekit.co/sunglasse...ast-silver.html

kakšna 3 leta nazaj pri lokalnem optiku sem dal z 50% popusta 81 EUR.

Očala so v osnovi namenjena za golf, niso prevelika in dajejo zadovoljivo zaščito tudi pri kolesarjenju. Stekla niso polarizirana, so pa rahlo metalizirana, barva je rjavo siva, bolj prevladuje rjava. Imajo zelo dobre kontraste. Niso pretemna, vendar se odlično obnesejo na močnem soncu, prav tako v senci, tunelih itd. Niso pa namenjena za kako visokogorje in gledanje v sonce. Najbolj mi je pa všeč, da se odlično obnesejo pri vožnji v megli, saj se vidi bolje kot brez očal. Predvsem jutranja megla skozi katero že prodira sonce ali vožnja v takih razmerah proti soncu je veliko bolje z očali kot brez. Kvaliteta očal je pričakovano na visokem nivoju, za 81 EUR odličen nakup.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Same here.

V kakem outletu mimogrede dobiš brand name očala za 50-70 €.
Kot npr tisti rayban outlet na stajerskem?
Koliko stane pregled očal glede na prepustnost UV. Pa recimo da ne rabiš žigosanega potrdila.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
sončnih očal brez polarizacije ne kupim več
ne razumem najbolj tega stavka...in ta stavek je običajno uporabljen v vsaki debati ko se gre za ponarejena očala....
rolleyes-1.gif


po tem takem bi nekdo, ki sončnih očal nikoli ne nosi bil že slep pri tridesetih....
shocked-1.gif

jaz ne nosim niti ponarejenih niti original
cool-1.gif


tole me bolj spominja na čase, ko so v SLO prišli Lidl, Hofer....in je bilo tooolk velik za povedat glede kvalitete, nesramnega obnašanja do zaposlenih itd....
in ja, itak da je to bila samo antipropaganda, ker se je nekdo ustrašil za svoj biznis
bonk.gif
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.587
8
38
da vam povem iz prve roke-testov
Vsa sončna ponarejena očala ima isto ali manjšo prepustnos UV kot original!