nakup sup-a

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43


nobenega, pri 14tki je ze njihovi sliki videti kako je skrivljen ... nos štrli iz vode. z 90 boš imel težave na kateremkoli od gledanih

veliko boljša izbira je JP ali RRD ki sta na Bolhi

kot omenjeno redpaddle in aqumarin lahko ta vikend preizkusiš v Lj na Špici
Starboarde imaš na voljo na Trbojsko jezero - Amfibija waterfront,
Celje oz Šmartinsko jezero - Džampa Celje,
Bohinjsko jezero - Pac sport oz. Hostel pod Voglom
Brežice - Sup Čatež
Kostanjevica na Krki - sup Landerstrost
na polno bo dogajal na Velenjskem jezeru kjer se bo odvijal sup polo turnir, navoljo bo tudi nekaj Starboard desk, išči SB šotor v bližini polo igrišča

izkoristite možnosti testiranja, večina šol oz centrov ima dogovor da se strošek testa povrne ob nakupu
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
tole je težko primerjat. SB je top znamka in top produkt, AM pa kitajska znamka z ogromini kapacitetami in ogromno izdelki, kateri so zgolj solidni. težava solidnih supov pa je v tem da NE služijo, temu za kar so bili kupljeni, odrasel ki ima 80 in več kg na teh supih ne bo mogel obstat pokonci. Večina kupcev pove da ne potrebujejo profi supa in da bo pocen kitajc cist ok. profi supi so narejeni iz karbona in imajo ceno krepko čez 3.000€ STarboard iz zgornjega linka je najbolj osnovni model napihljive deske. nakup deske poceni deske nepoznanega proizvajalca ( ce proizvajalec nima izkusenj v windsurf ali surf svetu ) je slab nakup in je se najbolj podobno temu, da se odpravite nabavit kolo in ker vam je 1000€ preveč si raje kupite poganjalcka za 34€
še ena o poceni kitajcih vključno z Aqumarin, uporabljajo en svoj ventil na katerega ni možno priklopit el pumpe ali katere druge ročne pumpe in ste obsojeni na tisto ki pride v kompletu. Se redno srečujem z ljudmi ki so kupili pocen sup in zelijo el. ali ročno pumpo pa je ni za dobit.

kogar zanima kaj vec, danes sem ob Zbiljskem jezeru ali pa naslednjo soboto 2.7. ko bo na Zbiljskem jezeru sup tekma za Slovenski pokal, vabljeni tudi amaterji z ali brez desk da se udeležijo amaterske tekme ali pa sup pola
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
881
113
Emona / Carnium
Jaz sem 4 sezone SUP-al na entry modelu od Kin-a (cca. 600€). SUP je bil soliden (relativno enostavno sem prečil Pelješki kanal) ampak sem ga "prerasel". Bi pa vseeno tak model, ki ni ravno touring...Uporabljamo ga vsi v družini, jaz še psa furam gor, zato bi kljub vsemu neko bolj stabilno, pa četudi bolj počasno dilo.
1000€ je budget, zato bi rad največ za ta denar
smile-1.gif
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
ja zvsakumor ki kupuje drugi sup predlagam nakup Touring deske, dolžina 12'6'' za desce ali 11'6'' za ženske in otroke. razlika med Touringom 12'6'' in Kinom je OGROMNA, predvsem v smislu da je Touring veliko hitrejši, smerno stabilnejši, vendar nekoliko manj stabilen, vendar nekomu ki ze dve leti supa, Touring deska nikakor ne bo povzročala težav. Cene Touringov se začnejo pri 1050€
http://www.wasup.si/2016-starboard-astro-touring-126-deluxe-pid10-subID0 tole je osnovni 12'6'' primeren za desce do 90 kg, za težje riderji je dražja in debelejša Deluxe izvedba bolj primerna.

Če pa je želja zgolj nova deska ki pa se po karakteristiki ne razlikuje kaj dosti od KiNa pa bi bil moj predlog model Blend, ki je nekaj daljši od Kina (kar je fino ker je na njem več prostora za dodatne potnike) in 5 cm ožji.
http://www.wasup.si/2015-starboard-astro-blend-112-zen-pid79-subID0 tole je modelsko leto 2015 in je 150€ cenejši od modela 2016
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ksz.
Za vikend smo šli, štirje komadi, prvič sprobat tole čudo od hipsterskega športa
grin1.gif
Preko kuponov smo dobili 5€=1ura na komad, nismo točno vedeli kaj in kako, a je šlo. Dobili smo 3 široke in eno ožjo desko, tako da smo si lahko malo menjavali in očitno, širša kot je, lažje se postaviš gor. Malo je bilo valovčkov (morje) tako da glede na vse je bil rezultat kar ok.
Nadaljevanje debate takoj je, nakup. Zanima me, trde deske, razen če živiš NA obali nečesa, kupil valda ne boš, ker si ne predstavljam transportirat več kot enega komada na morje... koliko pa je dejansko "logistike" s temi napihljivimi, koliko časa ti vzame, spraviš od avta do vode dva supa in nazaj, vključno z napihovanjem in po tem zlaganjem? Počnete to za enodnevne izlete ali samo če se gre za cel vikend?

lp
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.594
113
Profiji bodo več povedali, meni se je zdelo, da napihljiv sup spraviti v pogon ni zahtevno delo. Imel ga je skipper na jadrnici in smo ga v nekaj minutah spravili v "pogon". Res je, da smo se na ročni pumpi malo menjali, če pa bi vmes enkrat zajel sapo in se zravnal. Na jadrnici se je sup super izkazal, ker si z boje v trgovino po malenkosti skočil kar s supom in nisi spravljal čolna v vodo. S supom gre precej lažje in hitreje. Enkrat je skiper tudi s pomola šel v trgovino s supom, ki je bila okrog marine in se ni nikomur ljubilo še enkrat pešačiti po tisto, kar smo pozabili vzeti. Nam je predvsem služil za nekaj takega kot kolo na kopnem za po malih opravkih. Dobra stvar za na vodo, če nisi preveč neroden in je izdelek primeren.
Zlagati pa ga na koncu nisem pomagal.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
881
113
Emona / Carnium
Na 18 PSI ga nafilaš v natanko 15 minutah (+ pir ob polčasu). Dobrih 11kg pa neseš brez težav. Sprazni se hitro. Ko je ventil odprt ga zložiš v torbo in neseš. Ajd, če je bil v morju ga mal poplakneš...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Jaz sem ga imel prejšnji teden sabo. Moj je lažja varianta 3m 10cm debeline 15PSI in je napumpan v ene petih minutah pa se mi ga ni dalo vsakič pumpati. Sem ga dal v berlingota pa je zadaj malo ven gledal za osebni avto ga bom dal pa na prtljažnik.
Če je mirno morje je ok čim so malo valovčki je pa kriza. Sem potem vzel dvojno veslo se usedel in vozil kot kajak
smile-1.gif
. V bistvu mi ni nek cilj da bi moral na njem obvezno supat. Vzameš dvojno veslo in greš malo na izlet ob obali oziroma do kakšnega bližnjega otoka tko ene 2-3km tura kot sem potem na zemljevidu pogledal.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Ja tudi kajak sem imel samo je bolj neroden za prenašat. Raje sup nosim kot blazino recimo, ker je bolj kompakten. Sem dobil zraven še nek stol za na sup samo ga verjetno ne bom niti probal, ker jaz komot gor sedim po turško in "potujem"
wink-1.gif
 

tajda111

Zelenc'
12. nov 2010
27
0
1
...če sem do sedaj prav razumel, sup-i s sedežem spadajo v tisto vsaj 3. kategorijo zadev iz kitajske, ki so le malo boljše napihljive blazine... sicer tudi sam večkrat vzamem dvostransko veslo in se zapeljem, sedeža ne rabim, je pa prav tako zanimivo in lahko dobra rekreacija... ne vem pa ali obstajajo napihljivi kajaki te kvalitete, ki se jih da kar hitro pognat, vprašanje za vas, ki zagovarjate to in oporekate sup-om ?