nakup sup-a

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Danes sem probal enega od supov aqua marin iz nove kolecije - tega,..
Letošnji modeli so bolj stabilni kot lanski, še vedno pa se pozna da so bolj upogljivi od npr. Red paddlov, za enkrat višjo ceno,..
Za neko uporabo tipa vožnja po zalivu, skakanje otrok z deske, mirno jezero ok,.. za kaj več pa bi razmislil o čem drugem,..
b
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Zdravo

se mojih pet centov.

Prvo ... delam v eni izmed prodajaln s supi, dnevno supam in tudi tekmujem v Slovenskem pokalu, skratka supanje mi je biznis in zabava.

Kot so že omenjali, poceni nakup pri supih se ne obnese. Žal je tako da so razne blazine ranga 400€ iz Bau, Merkator; Hofer, Intersport in podobnih zgolj in samo drage blazine. Ki s supi nimajo nič skupnega. Če iščete plavajočo ploščad za sončenje ali kot pomol da otroci skačejo z nje pol OK za supanje pa to ni. Mimgrede, supa se v stoje, neglede na to a je jezero ali vzvalovano morje.

Debeline desk so večinoma 10cm - se opušča je primerna za otroke, 12 cm če gre za priznanega proizvajalca je to OK do 90 kg, 15 pa je za 100+kg ... govora je o deskah priznanih proizvajlacev. Hoferjev je bil letos tudi 15cm pa ni vreden nič.

Glede znamk TOP znamke Starboard, RedPaddle, Fanatic, JP, BIC, Naish, RRD tukaj težko fališ in slabo ne moreš kupiti, seveda pa so tudi tukaj razlike, predvsem v popradajnem servisu, saj ti pri nekaterih znamkah desko ki je skrivljena zamenjano brez težav, drugje pa izves da tako pač je in da ni garancije, čeprav se deska ziba kot gugalnik ko jo položiš na tla.

Neka srednja kvaliteta. Kin, AquaMarin, Shark tukaj so cene od 600 in gor, kvaliteta primerna ceni

razni Zray, BestWAy, WavveEdge, Viamare in podobna kitajska jajca .... skoda vsakega €€€

Hudič pri supih je v detaljih, ki se jih ne vidi oz. v nitkah ki so v supu in te nitke so tiste ki dajejo deski trdnost in ne razne ojačitve na bokih in visoki tlaki ali ne vem koliko plasti. Če deska nima dovolj nitk oz so te iz slabega materijala, potem je čisto vseeno na kolk psi jo napumpas pa bo se vedno mehka. Našim deskam zadostuje 13 psi, svojo tekmovalno pa pumpam na 28psi

in najboljši nasvet kar jih lahko dam ..... TEČAJ oz. TEST pred nakupom, vsi resni trgovci imajo možnost testiranja, če deske ni možno testirati potem to ni pameten nakup.

pa še to pri napihljivih deskah je sup, pumpa, smernik in torba vedno del kompleta, kdor vam to prodaja ločeno je nategun. Veslo se pa tudi kupuje ločeno in se kupi najboljše kar si lahko privoščite .... v eni uri približno aktivnega veslanja se naredi od 2000 do 3000 zaveslajev in tu se teža in trdnost vesla zelo pozna
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Dobro si tole napisal...bolj kritično kot jaz, ki ee s tem ukvarjam bolj ljubiteljsko...
Danes sem uspel testirati par let star JP Australia 9.8 kot pretežsk uporabnik...nobenega užitka...
B
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
V čemu je fora supov? Meni se zdi navadna afnarija, ker čez par let jih boste postavili v kot in si izmislili drugo bedarijo. Pomoje umetniško izrezljan hlod na katerem se leži na hrbtu in vesla z loparji.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
@zaseka namesto da se ukvarjaš z nami ki nam je supanje kul, pejt mal v svet, kaj pa veš mogoče se ti še porodi ideja o naslednji afnariji
smile-1.gif
 

tajda111

Zelenc'
12. nov 2010
27
0
1
Živjo,
2x smo že najeli sup za dopust, predlani kin in lani mislim da spk1, žena in punce veliko bolj zadovoljne predlani s kin, lani ta spk kar nekaj težav, stabilnost slabša, zlomil se je (prevelik) smernik, nihče ne omenja tega, če se ne motim je imel kin bolj praktičen, manjši smernik (vgrajen ?)... bistvo pa je v stabilnosti, naj omenim, da je mišljeno za family uporabo, veslanje v stoje pa tudi sede, pa več otrok gori, skratka, ko gre gor nekdo, ki prvič vidi to zadevo, da se ne zvrne takoj v vodo... in, s seboj smo imeli tudi navadno dvostransko veslo, za sedeče veslanje, pa ko prevažaš nekoga... vem kaj je namen supa, toda lahko je tudi kot večstranska družinska zabava, in takega iščem...
... ali bi kupili leto ali dve rabljenega in na kaj biti pozoren, ali je boljši vsakoletni najem !?? Hvala
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
danes ti je kul supanje, mimogrede bedasta beseda, jutri ti bo nekaj drugega. supal ne bom,ker mi je podobno neumno kot gliste z vampi na specialkah ali kaj podobnega. vem da je to tebi biznis in si custveno navezan na tele dilce. zame pa ne skrbi. sem dozivel vec sveta kot vecina.
 

tajda111

Zelenc'
12. nov 2010
27
0
1
.... dvotedenski najem je pri večini kar precej, 200-250€, v tem primeru ne bi šel v to, sem pa našel firmo ali dve kjer sem si že 2x sposodil zadevo za cca. 100-120€ !

... in zaseka, vsak po svoje, naj pa povem, da imam že polnoletni hčeri in gresta še vedno z veseljem tja kamor gremo, sup je pa za njiju nepogrešljiv in kot pravita, ena boljših zadev na dopustu !?
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
@ zaseka
tudi meni gredo nekatere stvari na živce ali pa so mi kar nekaj pa ne jamram...
Tako sup kot folk na specialkah je rekreacija...in vedno je bolje da se folk rekreira (čeprav tebi ni všeč) kot pa da visi samo pred Tvjem in se naliva s pivom...
Mal strpnosti in širšega pogleda nebi škodilo...
B
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
nakup rabljenega supa je čisto OK, problem je da nimas kaj kupit. Trenutno je na bolhi en JP in en RRD ki bi bila vredena klica in pogajanja za ceno. preostalo pa je samo CCS ( cheao china sheet ) ki ni vreden telefonskega klica ...

najem vs nakup .... če dopustujete 1x letno za 2 tedna je zagotovo bolj smiselen najem kot nakup, cene najema se gibljejo med 150€ in 250€, ne pozabit da kvaliteten komplet, kot ga lahko marsikje najameš, stane 1000 in več € vodilo pri najemu, če je cena nizka je verjetno to zato ker je deska slaba, če je nakup deske Best Way ali Zinhlong, Zray in podobne čangšlang izpeljanke stran vržen denar potem je tudi najem tovrstne deske neumnost. Ker si nekaj kupil oz najel si to naredil zato da bos to stvar uporabljal tako kot naj bi se uporabljala, ne pa da kleče gledaš soseda ki se po valovih vrača iz poldnevnega supanja.

kdor pa je na vodi večkrat letno in bi si kak popoldan ali vikend privoščil skok na bližnjo reko, jezero ali morje pa je vsekakor kandidat za nakup in če imaš namen večkrat supat potem ne šparat in se čim prej sprijazni da dobra sup oprema stane čez tisočaka, pa ne mi hodt z biciklom za par jurjev jamrat kolk so sup deske drage ...

in pa test in tečaj pred nakupom
zdej grem pa veslat
 

tajda111

Zelenc'
12. nov 2010
27
0
1
... sorry, toda kar se mene tiče je 200-250€ za dvotedenski najem, preveč ! Letos bom za najem dal cca. 110-120€ za sup, ki ga je "Grestr" zgoraj opredelil v neko srednjo kvaliteto (Kin), mimogrede, katera je približna alternativa AquaMarin supov ( vs KIn) ?
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
nek mid range .... poleg že omenjenega Kina in Aquamarin, ki je po mojem mnenju najslabsi od navedenih, se je na trgu pojavil še Siren, ki delujo precej kakovostno, res pa da ima tudi ceno od 700 in gor in za premislit a vzames Starboarda, ki je premium razred, za 800€ ali nepoznano znamko za 100€ manj

torej srednja klasa Kin - novih ni več za dobit, na bolhi je še en ali dva rabljena, Siren novi od 700€ in gor, Shark, lani so se precej oglaševali, letos ni nič slišat okoli tega, in ne vem kaj se dogaja, Aquamarin, za do 70 kg še mogoče gre, kar je več je NO-GO

rent ... cene se razlikujejo od termina in izbrane deske v hihg sezoni, sredina julija in avgusta, je dva tedna rent a KiN 153€

in še ena malenkost .... veliko je govora o številu plasti in ojačitvah .... bla bla bla, bistvene so nitke ki so v supu drop stich oz gostota tkanja in natančnost izdelave
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Razlika v širini je sicer samo 4cm, oba sta debela 15cm. Pomoje se pri stabilnosti tisti 4 cm ne poznajo toliko...
Predznanja ni
smile-1.gif
, vprašanje je bilo bolj v smislu pri katerem za svoj denar dobiš več, kateri je trši in boljše prenaša 90kg ali več.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Predlagam da pogledaš pri Bananawayu, kjer jih prodajajo,.. na različnih jezerih imajo brezplačna testiranja,.. dogovori se najprej za 10 minutni tečaj na ride 10.6, potem pa pojdi testirat svoja favorita,..in sam boš najbolj videl kaj ti bolj ustreza,..
Kdaj in kje imajo teste pa najdi sam,.. vem da bo 18ega na Špici v Ljubljani,.. ostalo pa,..
b
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Jaz bi pogledal še v Amodorju, so imeli testne JP AllroundAIR LE , ki so višji rang, za 499€, jih pa vrjetno res ni več (testnih za to ceno). Drugače mislim, da pride okrog 900, ampak se sigurno dobi še nekaj popusta.

Prisegam na JP že pri surfih, tako da smo letos vzeli še WINDSUP (AllroundAIR LE), upam samo da ga čimprej spravim na vodo
smile-1.gif
.
 

klicko

Pripravnik
6. maj 2008
61
2
8
Živijo,

Pri supanju kot športu je napredek zelo hiter in bi vsakemu, ki misli malo več veslati svetoval, da si kupi vsaj Touring varianto. Vendar pri tem aquamarinu, me je same slike niso prepričale...če pogledaš slike je špisa supa dalec nad vodo, le ta del pa naj bi ti pomagal pri rezanju vode ter drsenju po njej. Prav tako pa jaz osebno nebi zaupal firmi, ki objavlja slike njihovega produkta, na katerih se vesla kot bi se moralo...