nakup sup-a

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Po moje se moreš odločit kako boš vozil (kot pri peciklu al boš cestnega al gorskega:)) )
Pri šriših boš dlje časa na suhem in je bolj "turistični", ožji/hitrejši so pa, da mal bolj delaš. Mal težje se je obdržat pa bolj je zanimivo, ker hitrej gre in ker cel telo bolj dela:)
Jst imam rajš hitrejšega, ker na to gledam kot rekreacijo.
Če pa se misliš še pozim/jeseni po jezerih vozit, je pa boljš širok.
 

klicko

Pripravnik
6. maj 2008
61
2
8
Tukaj je treba takoj povedat, da velike razlike med tema dvema sup-oma v hitrosti ni. Oba sta približno enako široka, ter sport razen špičastega nosu, ter samo enega smernika ni dosti drugačen kot 10.6 ride.

Tako, da moraš najprej povedat kakšne so tvoje želje, glaven namen uporabe potem pa lahko kaj svetujemo.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Se prislinim k tej temi. Sam se čisto nič ne spoznam na supanje, žena pa je lansko leto parkrat poizkusila in je bila čisto navdušena.
Kaj ji kupiti, da bo zadeva uporabna za na jezera in morje, je zložen majhen in se lahko in hitro napihne? Pa da ni ravno ogromen, a hkrati se lahko recimo gor usede otrok in se malo zapelje?
 

Guli

Pripravnik
6. avg 2007
142
2
18
Jaz se tudi ne spoznam
smile-1.gif


Gledam pa Aqua Marina Fusion (330 x 75 x 15), model 2016, komplet za cca. 500 eur.
Aqua Marina Fusion

Iščem debelino 15cm (baje se ne upogiba toliko). Sam imam 100kg pa če še naložim kakega otroka mora biti malo večji...

Kaj mislite bi bil ta za parkrat na leto za na morje? Kakšna alternativa?
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Samo opozorim, debelina z upogljivostjo nima nobene veze. Tudi blazina za na vodo je debela 20+ cm, pa se upogiba
evil.gif

Zelo vazne so stranske ojacitve in pritisk oz max bari (psi) ki lahko napumpas.

Sam imam 10"6 pa mi je super. Z otrokom se komot afnava gor, ce pa zelis izi hitreje je pa potrebno malo rekreacije. Stabilnost je top, prevrnit mi ga se ni ratalo (semnprej namensko padel dol).
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Moje osebno mnenje o teh supih je sicer bolj tako tako...nekako ne vidimo poante proti dobremu ozkemu čolnu, kjer lahko sediš in se voziš okoli, imaš s sabo otroka/ženo/prtljago itd...ampak doma so drugega mnenja in me zanima, če imaš napihljiv sup, kako se to napihuje in spušča? Je to hitro ali traja celo večnost? Ali sup izpustite, ko greste s plaže, da ga lažje nesete ali je preveč komplicirano in nesete celo desko?
Zadeva je tudi zelo draga za moje pojme...ne vem..1000 eur za napihljivo desko? Kaj sem zgrešil oz. kaj zamujam?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Jaz sem imel lansko leto tega na izposoji par dni in mi je bil super. Ja na plaži sem ga napihnil z priloženo tlačilko zelo hitro. Ni to blazina ki traja celo, večnost. Ko ga ne rabiš več ga spustiš in daš v torbo. Sem bil zelo zadovoljen in leti hitro. V bistvu sploh ne veš da je napihljiv ko si na njem.
 

klicko

Pripravnik
6. maj 2008
61
2
8
da odgovorim kr vsem trem, stranske ojačitve so le +, bolj pomembna je sestava notranjosti, ki zagotavlja prvotno trdnost.
Glede aquamarina, če ne želiš imet drage blazine za na vodo potem odvestujem, kar sem do sedaj sprobal pri supih drži pravilo, da z zneskom narašča tudi kvaliteta.
Poglej na bolho, ker vem, da klubi prodajajo eno leto stare, ki so pa potem že na ceni aquamarina.

Glede polnjenja, če si dobr fizično pripravljen potem lahko napumpaš sup v cca 3-4 minutah na 15 psi-jev
smile-1.gif

za spustit, samo odpreš ventil ter počakaš, da ga zviješ....
 

Guli

Pripravnik
6. avg 2007
142
2
18
Hvala za nasvete.

Katere znamke pa priporočaš? Da vem na bolhi katere rabljene naj gledam....
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Iz Slovenije ali Evrope precej priporočajo Red paddle firmo. Je pa cenovno kar konkretna (1000+ eur). Če bi še kdo kupoval to firmo pri nas naj se mi javi, mogoče dobimo kak dober popust na "grupni" nakup
cool-1.gif
 

klicko

Pripravnik
6. maj 2008
61
2
8
ni za kaj, glede znamk je kot pri gumah, kjer je top razred : Starboard, red paddle, Fanatic, naish...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Ojla
sem pred nakkupom supa,.. Rad bi kvaliteten SUP za katerega pa nebi rad dal celo premoženje,..
Ima kdo s tem kaj izkušenj?
Trenutno sta v igr SUP KINi http://www.amazon.com/Aqua-Marine-SPK-3-Paddle-Board/dp/B00I3PD27W ne iz tega linka a enak sup,..
Kakšno je vaše mnenje? Kakšne so pametne alternative?
b
Da malo obudim temo. Tega Aqua-Marine imajo sedaj v Sparu za 399€. Kot sem že rekel sem ga imel sposojenega lansko leto in se mi je zdel super. Malo sem bral tuje forume in naj bi bil bolj za otroke ali manjše odrasle kar me je presenetilo, ker meni je čisto spodobno letel in se odzival v primerjavi s tistimi trdimi, ki jih sposojajo na Bledu. Verjetno ga bom šel iskat.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Ne vem kaj želiš imeti od supa a če se misliš vsaj rekreativno ukvarjati s supanjem ga izpusti...raje na bolhi najdi kakšnega rabljenega kina ali raskiraj za kakega red paddla, stareborda, fantica...
Za sončenje in vožnjo po zalivu in skakanje v vodo pa bo dober tudi ta.
Lpb
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Tega Kina, ki si ga ti prilepil na začetku teme sem tudi gledal samo se mi zdi malo širok 88cm proti Marina ki ima 75cm. Ja čim je pa en rang višje si pa že na jurju. S to marino sem komot 2km presupal po morju. Kleče se razume, ker morje čez dan ni mirno. Na bolhi sem tudi gledal sam red paddli se prodajajo samo novi. Ja v bistvu rabim za po zalivu km gor dol levo desno tko kakšno urco da ga teraš. Saj pravim sem vozil renta sup tatrde pa mi sploh ni bila nobena posebna razlika proti temu osnovnemu napihljivemu, kar mi je malo čudno. Res pa da so bili širše izvedbe take za začetnike.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Sup se v osnovi fura stoje,.. in ta Aqua marin je kar nestabilen,..
Lahko probaš tudi s Shark http://www.bolha.com/rekreacij...5415&kw=sup vendar teh dve hnisem probal delujeta pa še vedno ok.
Morda tudi novi aqua marini niso slabi,.. tudi teh novih še nisem probal,..

Vsekakor je denar in odločitev na tvoji strani,..

Uspešen nakup,

b