nakup sup-a

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
ja v takih primerih se pa pol izkaže resna firma oziroma prodajalec ki zadeve menja brez problemov ali pa komplicira.
aj se mene tiče SB Shop in RRD ocena odlično glede tega. Kupljen testni v2 z garancijo, puščanje na spoju. Brez vprašanj vzet nazaj z odgovorom to bojo dali novega in v roku treh tednov je bil nov v3 pri meni. Če bi takrat v tem času rabil sup bi lahko dobil za ta čas andomestnega.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
V treh tednih je bil nov pri tebi? Vau. Mi pošljemo novega po GLS še isti dan ko dobimo film s katerega se vidi problem. Seveda če je stranka na dopustu. Pa tudi v Pulo sem že izvajal dostavo. Če se oglasi v salonu se pa itak menja na licu mesta, pa tudi če pušča pod ventilom, ker je med izdelavo tja kapnilo lepilo.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Aja. Drugače pa je menjava brez vprašanj praksa pri večini zastopnikov, dokler je govora o znamkah in ne čungalunga kitajcih
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Citat:
Uporabnik Grestr pravi:
V treh tednih je bil nov pri tebi? Vau. Mi pošljemo novega po GLS še isti dan ko dobimo film s katerega se vidi problem. Seveda če je stranka na dopustu. Pa tudi v Pulo sem že izvajal dostavo. Če se oglasi v salonu se pa itak menja na licu mesta, pa tudi če pušča pod ventilom, ker je med izdelavo tja kapnilo lepilo.

Tudi če ni na zalogi in v času feragoste?
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Kupis tam kjer delajo samo iz svoje zaloge
wink-1.gif

Ker Starboard nima EU lagerja moramo imet veliko zalogo. Imamo pa tudi trenutno en nadomesten sup zunaj, ker novega nismo več imeli na zalogi, do nove pošiljke.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
ali pa kupiš v lokalni trgovini pri trgovcu, ki ga poznaš in že kupuješ od prvega dne. To je bolj pametna opcija.
 

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
232
17
18
Kolkrat pa vi kupujete supe...vsako leto?
Prvi sup RP ride 10.6 je bil kupljen nov in je zdaj star 3 leta in pušča na spoju
Drugi sup JP A je bil kupljen preko bolhe, brez problemov in je bil prodan zaradi premajhne nosilnisti
Tretji sup JP A je bil kupljen letos kot rabljen lanski model preko Surf shopa in je bil na rentanju pri Sup klubu...glede na ohranjenost je verjetno puščal od začetka...prvo popravilo preko Surf shopa neuspešno...
Razumem da tisti ki rentate menjate sup vsako leto...kaj pa ostali?
DK
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
isto kot pri vsaki drugi opremi. eni morejo met vsako leto novo eni. Pri supu je meni vseeno dokler bo držal bo. V tem času si bom pa verjetno ena dva al pa tri trde vmes nardil in je to to
smile-1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Ta vikend sem dobro stestiral tale sup:



Morje je bilo rahlo valovito, kljub temu pa nisem imel nobenih težav s stabilnostjo. Veslo je bilo originalno, verjetno alu. Dobro je služilo namenu.. Nisem pa dobil občutka, da je ta RED (kaj) boljši od zray. Ne vem, mogo bi oba istočasno probat..

Glede zray windsup s prejšnje strani pa nobenega odgovora?! Noben probal kaj podobnega? Kar me res moti je plastični nastavek za jadro na sredini deske, sicer bi bil top izbira za moje želje in potrebe..
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Ce me spomin ne vara si Zraya preizkusal na Velenjskem kjer je popoln flat. RPja pa na zgubanem morju. Tako se teh igrač ne da primerjati. Kot bi rekel da ni opaziti nobene razlike med Ponyem in enih DH kolesom, Ponya si vozil v hali A DH panakrvavcu....
Kar se tiče windsupa.... Postaja hit, ampak kot si ze sam ugotovil, jadro ki je del kompleta je totalen shit, če pa bos na desko dal eno normalno jadro (ce se ga sploh da montirat) bo slo pa vse skupaj hitro rakom žvižgat
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Zray sem probaval na kočevskem rudniškem jezeru. Res je bila razlika glede valov in tudi to, da je bil zray napumpan na le 0.5 Bara in imel en večji sredinski smernik, tale Redpaddleco pa ima tri majnše, tako da kaj te vem.. Sicer tudi sleklajnam, tako da nimam težav z ravnotežjem, da bi nujno rabil hudo stabilen sup.





Po tej "predstavitvi" zgoraj sodeč je zray več kot odličen sup za svojo ceno! Več kot odličen... Red pa je morda boljši, ampak tudi 2x dražji!! Poleg tega je ta Red že imel težave z odstopanjem pene na sredini, kjer se stoji in se je delal mehur. To pa ni kul, čeprav je bil rentan, pa vendar verjetno ne več kot 2 leti star model z "airtech tehnologijo". Mislim, da je no brainer odločitev za zray, ki ima isto dropstitch, pač nima MSL infuzije. Pomojem je važno, da je DS pa je to to. Neverjetno pa, kolko obremenitve zdržijo. Na sliki je suv parkiran gor na njem
smile-1.gif
Videl pa sem tudi že viličarja, ki je večkrat zapelal prek Redpaddla.

Glede airsup.Ne samo, da zna bit sredinski nastavek pri zray airsup v napoto, še jadro je malo nerodno skupaj sestavljeno in morda malo nerodno za uporabo oz. ni dovolj trdno, ko je fiksirano s trakci. Poleg tega pa je airsup 250-300 eur dražji od 9.6 oz 10.6 feet velikega istega supa brez jadra. Ni računice..


Vprašanje je zaj samo, če bodo cene zaloge drugo leto še kaj padle, ko pridejo novi 2018 modeli ali ne. Itak pa pred novim letom ne mislim nabavlat.. Fajn je, da za 450-500 eur lahko dobim odličen sup za povprečnega in naprednega surferja.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Sicer pa, hvala za vsak info! Se pa priporočam še za kak nasvet oz. popravek, če bom napisal kako bedarijo
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ti si kar Z-ray kupi!

Nima smisla kupovat porša, če se tudi s stojadinim Ok voziš.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
glej kaj bi sploh človek tebi govoril če si vozo sup na 0.5 bara napumpan in je blo to to.
Oziroma če si tak pametn pa veš, da je zrey top roba zakaj sploh sprašuješ.
In mekgajver ti je prav lepo primerjavo napisal.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Sam ta primerjava res ni na mestu. Bols je avto proti piago triciklu. Ali pa kolo vs. poganjalček.... ni nobene razlike sam trgovci hocjo neuke nategnt in jim prodat dražjo robo.
Drugace pa smo dojel... ZRay je najboljši sup pod soncem, sedaj pa odpri mošnjiček in hop po njega.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.106
915
113
Emona / Carnium
Kaj ti pomaga cena, ko si na vodi? Narobe gledaš na te zadeve. Če rabiš za neke razmere opremo, preveriš v tistih razmerah in če ni ok, ne kupiš zgolj zaradi tega, ker je dobra cena...
Stabilnost SUPa se ne meri le s kvaliteto izdelave pač pa predvsem z dimenzijami oz. obliko. Pa probaj na gurtni veslat downstream
hysterical-1.gif