Otroški avtosedež

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Mi imamo Romer SafeFix oziroma nekaj podobnega (uradno je Mercedes Kindersitz, a kakor sem videl je pod custom prevleko spodaj eden boljših Romerjev. Je za 9-18, ima Isofix in tisti trak zadaj, da ga še dodatno pritrdiš. Mi smo zadovoljni, mulc pa še bolj. Imamo tudi en poceni sedež za v drugi avto (ki je, ironično, mercedes) in ne vem če bi imel srce da bi pustil mulca tam sedeti več kot pol ure.
1839385-nejc.jpg
 

Priponke

  • 1839385-nejc.jpg
    1839385-nejc.jpg
    115,5 KB · Ogledi: 273
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Obvezno mizica, bolje v primeru trka in kdor misli da neki dvoletnik ni sposoben pasov odpeti naj pomisli se enkrat (stara starsa pdveh 10km voznjah nasega dobro leto in pol starega razbojnika kupujeta nov sedez z mizico). Saj tudi pas ni problem odpeti, samo doseze ga ne...

Kakorkoli za prvi avto imamo cybex pallas 2 fix, za drugegq pa cybex isis fix in zadovoljni. Se enkrat bi kupila enako, ker pac nimam pripomb.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Lol. Na amazonu Romer Safefix Plus 158 funtov + poštnina, na Baby centru 370 EUR, kao nekatere barve s popustom 260 EUR.

158 funtov je cca. 185 EUR, poštnine je približno 40 EUR (vsaj pri meni je bila toliko, ko sem ga "uvažal" iz VB), skupaj cca. 225 EUR.
260 EUR pri nas potem ni več tako grozna cena za tiste, ki se bojijo nakupovanja preko interneta in ki želijo imeti "slovensko" garancijo.
370 EUR je pa dejansko čisto bolana cena.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Na amazonu je za otroško opremo cena brez davka, poštnina je pa mislim da okrog 8€, uglavnem smešno nizka.

No sem našel original ceno za evolvo z amazona:

Item(s) Subtotal: £85.70
Postage & Packing: £9.15
-----
Total Before VAT: £94.85
VAT: £18.97
-----
Total: £113.82
 
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Sem kliknil na tistega za 158 funtov. Pri checkoutu se je cena spremenila na 184 funtov, temu se doda še 15,48 funta poštnine, skupaj 199,50 funta, kar je cca. 235 EUR. Jaz sem imel takrat dostavo preko DHL-a, zato je bila poštnina okrog 40 EUR.
Če je roba iz EU (tudi iz VB), ne plačaš nič več. Če naročaš iz amazon.com (USA), se ceni dodata DDV in carina (odvisno od zneska in artikla).
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Se pravi je poštnina nizka, vendar ti na ceno pri amazonu dodajo še DDV?

Seveda. Moraš pa izbrat primeren model in cene redno čekirat, da ugodno kupiš. Najslabše je da se zapičiš v točno določen model v točno določeni barvi in ga greš kupit na vrat na nos. Denarnica
cry12bpy.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Tamala je prevec hiperakrivna za stolcek z mizico. Se v vozickua noge NA tistem stilu, pod katerega bi morale noge it.
grin1.gif
Takoj se je dret zacela. Romer safefix je zaenkrat izbira.
 

burgy

Pripravnik
18. mar 2009
223
0
16
Pri nas smo kupili cyvex pallas na isofix.

Sicer sem bil malo v skrbeh, ker se je mali prej, ko smo ga še dajali v lupinico vsakič upiral ... jokal, se prav napel v stoječem položaju in se usedel šele ko smo ga s kakšno igračo prefintirali.
Drugače je živ otrok, tudi 2 min ne more biti pri miru, ampak v sedežu je pač treba malo potrpet, da lahko skupaj z očijem vozi avto:)
Ko smo ga dali prvič v ta cybex z mizico pa ni bilo nobenega problema, je bil edino navdušen, ker se mu je odprlo malo več razgleda. Sicer smo potem ga še skoraj dva meseca vozili v lupinici, ker je vseeno bolj varna.

Smo šli sedaj tudi na morje do Zadra s kombijem pa smo se vmes edino 1x ustavili za 20min pa se ni dosti pritoževal, čeprav je bil skoraj celo pot buden.
Sem pa predal klop v kombiju tako da lahko pritrdim tudi isofix. Brez isofixa se mi ta sedež ne zdi dovol stabilen.

Če bi bilo pri nas kaj več izbire kot 2sedeža za kontra smer, bi pa morda vseeno izbral rear facin varianto.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Tamala je prevec hiperakrivna za stolcek z mizico. Se v vozickua noge NA tistem stilu, pod katerega bi morale noge it.
grin1.gif
Takoj se je dret zacela. Romer safefix je zaenkrat izbira.

Po mojem sploh ne veš kaj je zares naspidiran otrok
grin1.gif


No pri nas je bilo dretje samo prvič, kar je bilo itak pri vsakem sedežu. Sploh ne vem od kje ideja, da je otrok s tisto mizico nevemkako utesnjen?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Vemvem.
grin1.gif
pri 6. Mescih se je zacela plazit, pri 7. Pa vstajat sama. malo prehiteva vse skp. V kosarici v vozicku se je npr drla non stop, sele v sportnem delu se je pomirila, ko je lahko kukala ven.

1839905-image.jpg
 

Priponke

  • 1839905-image.jpg
    1839905-image.jpg
    117,1 KB · Ogledi: 257
Nazadnje urejeno:

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.110
59
48
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Se pravi je poštnina nizka, vendar ti na ceno pri amazonu dodajo še DDV?
Ne dodajajo ti nikakršnega DDVja...
Je pa hec v tem, da je v UK za otroško robo "znižana stopnja DDV", zato ti ga v primeru "izvoza" v SLO obračunajo po "normalni" stopnji. V narekovajih pišem, ker nisem ravno davčni strokovnjak.
Rešitev je naročilo na naslov UK, običajno je to free delivery, potem pa dostava ali prepošiljanje na naslov SLO, za kar se plača itak samo poštnina, brez razlik v DDVju in ostalega sranja.