Otroški avtosedež

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Lep pozdrav vsem skupaj.

Torej, glede na to, da bo naš tamali kmalu potrebovaln avtosedež, se obračam na vas, da malce predebatiramo, koga in kaj se splača oz. je uporabno.

Ponudbe je ogromno, denarja pa omejeno (200€ +/- 50€
aplauz.gif
)

Torej kaj bi se predlagalo.

Želja je od 9kg (lahko manj) pa tja do čimveč
grin1.gif


Aja zdej je en romer v igri, pa en k se ga ne spomnem, bom pa linke malce kasneje prilimal.
Tko da manjkajo sam še vaše izkušnje.

Hvala
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Sam imam Britax (Römer) Duo plus kupljen iz amazon.co.uk. Sam sedež + pas za pripez za sedež (če imaš isofix) je prišel 200 eur kompet s poštnino (v BC je samo sedež 340 eur če ni v akciji). Po parih (2) mesecih uporabe sem zadovoljen.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Bossek pravi:
Sam imam Britax (Römer) Duo plus kupljen iz amazon.co.uk. Sam sedež + pas za pripez za sedež (če imaš isofix) je prišel 200 eur kompet s poštnino (v BC je samo sedež 340 eur če ni v akciji). Po parih (2) mesecih uporabe sem zadovoljen.

Evo, popolnoma enaka zgodba tudi pri nas !
smile-1.gif
 

blazh

Zelenc'
25. apr 2012
3
0
1
povsod

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Mi imamo tudi tega in smo zadovoljni (rdeče barve). Sedaj počasi prehajamo iz I na II
smile-1.gif

Za škratke št. 3 in 4 bova verjetno kupila enako zadevo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.212
5.236
113
MI imamo tudi cybex pallas 2 fix. Najceneje je v BC, ko čakaš na akcijo. Na akciji je potem 200€, pa 40€ dol z Dinersovimi boni, pa je 160€. Za drugi avto sva pa zdaj kupila cybex isis, ki je pa sedaj na akciji. Testov za tega ni, je pa princip isti, samo malo manj nastavitev. Varen je po moje ravno tako dovolj. Pa smo spet koristili Dinersove bone, pa je bil nakup 30€ cenejši (smo kupili še nekaj malenkosti). BC je definitivno najcenejši, če čakaš na akcijo in kupiš z Dinersom. Drugače pa drag ko žafran...
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Mi imamo 4x Cybex Pallas 2 fix in smo tudi zelo zadovoljni.
Izbirali smo predvsem na podlagi testov varnosti, prijazna pa je tudi cena - kot so že drugi pisali: v BC z Diners boni.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jest mam tega desnega:



V osnovi pa mislim da je to Romer Duo Plus z Isofix, AKSE, Top Tehter in blagom, ki paše v mercedesa.

Kako dober je sem videl šele ko smo za v drugi avto kupili en poceni sedež. Tisto je res samo za kratke relacije po mestu.
 
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Britax SafeFix Plus, kupljen preko Pramworld-a. Je bil zelo dober, ampak ga je bilo že treba upgrejdat v Römer KidFix, ki pa sem ga nabavil pri nas v eni akciji, ko je bila cena zelo podobna tistim v tujini.
Če imaš možnost, obvezno vzemi ISOFIX.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Sam ste pa čudni....9/10 odgovorov se glasi " mi smo zadovoljni" WTF? A boste vi sedeli v njem?

Pri nakupu sedeža se kot prvo gleda kvaliteta izdelave in varnost na podlagi mednarodnih testov. In nenazadnje je pomembno (!) kako se otrok počuti v njem. Otroka se postavi v njega in se vidi njegovo reakcijo
smile-1.gif
 

nepot

Pripravnik
2. sep 2007
646
0
16
Beer City/Knežje mesto
KSZ

Da si malo sposodim temo. tudi midva s punco kupujeva otroški avtosedež. Na podlagi testov se odločava med:

->CYBEX Juno-Fix (Isofix)
->CHICCO Xpace Isofix

Zanima me, ali je "mizica" pri CYBEX-u moteča (ali vaše otroke moti)? Bova pa dala mulca pred nakupom sedeti v sedež, da vidiva njegovo reakcijo.

hvala za pomoč
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Sam ste pa čudni....9/10 odgovorov se glasi " mi smo zadovoljni" WTF? A boste vi sedeli v njem?

Da ne bom narobe razumljen, jaz sem napisal, da je dober. S tem sem imel v mislih naslednje:
- dobri rezultati na varnostnih testih,
- dobra zaščita za glavo (uporabna tudi, da otrok lažje spi, ker ima manj prostora za premikanje glave),
- možnost povečevanja naklona celotnega sedeža (spet da lažje spi),
- res preprosto nameščanje in odstranjevanje.