Otroški avtosedež

burgy

Pripravnik
18. mar 2009
223
0
16
Ma kaj še nobeden na alterju ne vozi otroka v avtosedežu v kontra smeri vožnje - rear facing?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.558
113
Kako je to v praksi? Pri lupinici še razumem ker tamal bolj ali manj cel cajt spi, ne predstavljam si pa recimo triletnika, kako nekaj ur bulji v naslonjalo sedeža. Sicer stvar navade, ampak vseeno. Pomoje sistem zgrešen u tri pm.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.129
113
a to misliš starejšega? kaj če bi ga kar v kuferan zaprl pa zvezal?
 

Duro

Pripravnik
11. jan 2010
39
0
6
Imamo otroški avtosedež od Maxi-cosija z isofixom, ki je lani prišel na novo v ponudbo in smo zelo zadovoljni.

Glede vročine na zadnjih sedežih smo zadevo rešili s temnenjem zadnjih stekel, saj je temperatura zaradi tega nižja in tudi klima ne rabi intenzivno delat.

Na daljših relacijah pa si pomagamo z risankami - omislili smo si tablico, ki jo dobiš že za 70 EUR, DVD predvajalniki so pa predragi in preveliki in manj funkcionalni. Tablico še jaz na morju uporabim za kaj po brskat po spletu al pa kako igrico odigrat.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.729
2.342
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik burgy pravi:
Ma kaj še nobeden na alterju ne vozi otroka v avtosedežu v kontra smeri vožnje - rear facing?

Kaj se varnosti tiče je zadeva odlična. Vse ostalo je pa sila neprijetno.
 

Tojka

Pripravnik
4. okt 2011
176
6
18
Jaz ti ful priporočam da spremljaš Babycenter FB, ker majo skoraj vsak dan akcije s popusti in dostikrat imajo tud avtosedeže znižane za kar konkretno, 30 posto pa tako. Nazadnje so imeli dva huda od Römerja. Drugače pa je zelo dober tudi od Cybexa, Pallas Fix, ima tud isofix, pa od 9-36kg je. Super sedež. Tega smo pri nas vzeli v BC, pa zraven dobiš še garancijo če se slučajno kaj pokvari.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik burgy pravi:
Ma kaj še nobeden na alterju ne vozi otroka v avtosedežu v kontra smeri vožnje - rear facing?

mal obujam temo.

To sedaj jst iščem, ker mala bo kmalu prerastla lupinco, za standardni avtosedež je pa še premala. Pa vsaj do leta in pol ali celo do drugega leta bi jo rada vozila v kontra smeri vožnje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Koliko je pa velika in tezka da je prevelika za lupinico in premala za sedežtudi moj nasvet je, a ne nakupuj vnaprej, ker se ti zdi, dq bo kmlu treba. Zna se zgoditi (oz se 100% bo), da bodo voznje z avtomobilom postale nocna mora, ker jo bo motilo da gleda kontra. Najbrz je predhodnik apeliral na to, ko je rekel, da ne matrat otroka. Ko sem jaz svoj zaklad (na kar sem se prej vsako voznjo posebej spomnila) koncno obrnila v smeri voznje, je bil koncno mir. Danes ali spi ali pa steguje vrat ko zirafa in vneto opazuje. Star je dobro leto in pol.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
7kg, pa cirka 65cm, pa je pas ravno nad rameni, pa manj kot pol glave ji manjka do roba lupinice. Nebi se kr tako odločila za vnaprejšen nakup, če nebi bilo res potrebno. Lupinica je pač samo za skupino 0 in ne 0+
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Mi imamo peg primo viaggio, je od 0 do 13 kg. Naša je sedaj 11kg pa je stara 1,5 leta, tako da bo kot kaže ta sedež še do 2. leta. Kontra smer vožnje ni težava, čeprav ima na vozičku raje naprej.

Ko preraste bo na njbrž romer king 9 - 18 kg, naprej gleda.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Tudi jaz kupujem nov avtosedež. Tamala se noče več vozit v lupinici, ker gleda v rikverc. Težka je 9kg, tako da je ready za pravi sedež.

Katerega potem priporočate? Romer, Cybex? Oz. polička ali pasovi? Kupiti 9 - 18kg ali 9 - 36kg?
 
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Lahko priporočam samo tisto, kar poznam. Mi smo oba tamala iz lupinice prestavili v Römerjev Safefix Plus, ki se je super izkazal. Ima zelo dobro bočno oporo za glavo, zaradi katere otrok zelo dobro spi, saj mu glava ne opleta levo in desno. Cel stolček se lahko spusti malo v "legen", da še lažje zaspi.
Ta večji je zdaj že "migriral" na Römer Kidfix, s katerim smo tudi zelo zadovoljni.
Univerzalni 9-36kg se mi nekako niso zdeli primerni, zato smo šli na dva.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Jaz imam cybex juno fix (9-18) in pa romer evolvo (9-36). Te 9-36 zadeve so tako tako, za majhne pikce so precej široke. Tamala je v cybexu normalno sedela že pri malo čez 8 kilah, v evolvi je pa še vedno malo zgubljena, ker je vse tako široko. Po višini je ok, samo je suhcana. Itak se rabi bolj malo pa še to na krajše relacije.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Spremljaj dnevne akcije v BC pa kakšen amazon občasno poškili, potem pa kupi tistega z najboljšim razmerjem cena/varnost. Teste imaš na amzs. Sekirat se da boš kupil tistega, ki bo otroku všeč je bv. Itak lahko enkat sitnari enkat je pa navdušen. Moja je tulila pri vsakem sedežu ko smo probavali, pa potem še prvič, ko smo jo dali v avto. Zdaj pa že sama pleza po sedežih
smile-1.gif


Sam sem kupil evolvo na amazonu (cca 140€), cybexa pa v bc (153€).