Otroški avtosedež

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Meni se ne gre za ceno, ampak za varnost. Gledal sem v bistvu Cybex Pallas - M, problem je, ker nimam isofixa v avtu in mi je neumno, če bi moral dvakrat pripasovat otroka tako kot v lupinici.

Ja no rekel si, da je tamala premajhna. Potem boš pač izbral tak sedež, da bo v njem lahko sedela, ker drugače bo ne glede na teste še bolj nevaren kot kak poceni...

Drugače tisti freeon kalisto ne deluje nič posebej ceneno ali nevarno, pa otrok se dobro počuti v njemu.

Ma sem kar Pallasa vzel in se bo dokler ne bo dovolj velika vozila kar v lupinici, itak je bolj varno, čez par mesecev, ko se začne sezona daljših voženj bo pa že dovolj velika.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Tele mize se mi zdijo nepraktične? Še kakšna ideja za od 9-36 z isofixom?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ravno kupil Cybex Pallas M fix (mislim da je ta)... Top. Je pa res, da moj otrok ni zahteven in bo sedel v tistem, kar sem ga posadil noter. Cybex je bil zmagovalec ADAC-ovih testov, predvsem v kategoriji 9-36
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Jaz sem jo pa prvi dan odložil v klet in je tam še danes. Zakaj pa nujno sedež 9 - 36? Za denar kot so bili sedeži na zadnjih nekaj linkih (350 - 400 eur) dobiš dva dobra (Maxi Cosi in Romer recimo) sedeža vsakega svoje kategorije (II in III).
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Recimo Romer Advansafix lahko naročim za 250€ (za ta denar verjetno težko dobim II in III z isofixom skupaj). 9-36 gledam zato ker bo za v drugi avto, in se otrok tam sploh ne bo dosti vozil. Drugače v najinem avtu imava Maxi Cosi Axxisfix do 105cm.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Pallas M je manj kot 300€ in kit rečeno, top sedež. "Mizica" pa ni zaradi lepšega temveč igra poglavitno vlogo v primeru trka in funkcionira kot airbag. Rešuje življenja...

Kot bi kupil avto pa odmontiral pas in airbage...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.843
5.085
113
Recaro monza nova. Dobil s poštnino za 180€ maš tudi 9-36 verzijo za 40€ več.
Če ga primerjam z romer kidfix je dosti boljbudobn, več stranske zaščite pa še zvočnike ma
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Recaro Monza Nova spada v srednji razred otroških avtosedežev. Razen imena nima nič drugega... Sem bil tudi sam v startu napaljen na Recaro, predvsem zaradi imena, bo nekaj prebranih testih pa vidiš, da je vse skupaj bolj ubogo...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.843
5.085
113
Ubogo na kak način? V primerjavi z romer kidfix in maxicosi rodi je v vseh pogledih boljši. Ostalih še nisem mel v rokah. Dva od naštetih imam v lasti. In drug otrok gre tudi v monzo novo ko bo čas.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Po testih varnosti, kjer so Recaroti vedno nekje v sredini...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Ne bi bil alter če ne bi vsaj en zabluzil v 3pm. Otrok je povsem pravilno in varno privezan v sedezu tudi če ni mize.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Pri ta zadnjem testu, ko so naredili nove kriterije, ni nujno gledati samo končno oceno. Ko pogledaš podrobno, vidiš, da za končno oceno izgubi zaradi slabih navodil ali pa je sedež "prevelik", kar za tiste, ki imamo velik avto, je to čisto brezveze...
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Aha, ker ta test sem gledal tudi sam, glede na kiddy guardfix sta nekje tu tu, s tem da ima Cybex pri ADAC opisu pod podrobnistmi nekaj več minusov kot kiddy, pri frontalnem trčenju je slabši. Sicer ne vem zakaj, če imata oba enak princip, spredaj mizica. aha, no saj v tej tabeli ime cybex 2.6 pri čelnem, kiddy pa 2.3

Nisem pa siguren, če je to enak Cybex kot ga je dal Gardy, ker tisti ima več kot 8kg, v tem testu pa je bil nek SL ki ima 6kg?

V glavnem, tako cybex kot kiddy sta zgleda top odločitvi, kar se tiče 9-36kg in z nobenim se ne more falit. Ta mizica spredaj pa je lahko samo dobrodošla za otroka, pa itak se jo uporablja samo nekaj časa, potem pa se odstrani, ne vem kdaj že...po 5 letu?