DALJNOGLED

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Včasih vsaketoliko imajo pri teh "naših" nizkocenovnih trgovcih daljnoglede za male pare. Jaz sem kupil enkrat za 25€ v Li*lu enega vendar (8x-16x) :
- že v trgovini sem skozi okno testiral izdelavo (čip čajna šit), potem ko je prvemu doma odpadel okular in sem nesel nazaj na reklamacijo/zamenjavo - dva od treh so imeli kakšno hujšo napako pri izdelavi ! Pač probaš ! Tretji je bil Ok !

Potem sem sčasoma ugotovil, da bi bilo bolje, če bi vzel cenejšega za 20€ brez zoom-a (10x povečava) za v rokah brez stojala ...

Pogledaš v trgovini in probaš, prej kot greš na blagajno, če bi ti odgovarjal ...

Pri teh cenah pa je zelo dobro pazit, da se da Fokus ok naštimovat in da ni napak, ter da je slika na daljavo ostra na obeh okularjih in skupaj!

Saj verjetno ne potrebuješ kvaliteten mornariški daljnogled za ceno ene plače, če nisi profesionalec, ampak je za hobby
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
KSZ
Vse, kar je več od 10x povečave, ni za v roko, ampak za stativ.
Če hočeš kvalitetno, svetlo sliko predmeta skozi daljnogled, pa da se ne trese vse skupaj, bi jaz vzel kakšnega Nikona oz. Canona z 8x povečavo.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
umakni sliko kurcevega diktatorja bedak. ocitno sta oba ostala v prejsnjem stoletju. danes ima ze vsak malce boljsi daljnogled stabilizator slike.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tisti ****** diktator ti je naredil, da ni danes rusija tukaj, Bedak!
Pa ga prav nič ne poveličujem, samo ti si več kot očitno napumpan mladič
10.gif
. Počakaj raje, da ti zraste perje ...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ma svaka cast... tud v Daljnogledih ne gre brez zgodovine... BRAVO.

pa tole mi ze lici na konkretno zaljenje uporabnika, kar pa ni dovoljeno.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
tale, ki je začel z zgodovino, je že večkrat banani uporabnik. Očitno mu po parih postih prebije in nadaljuje po starem.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

... napiše se: "vsaka čast", če že uporabljaš takšen izraz. Živiš v Sloveniji, torej se izražaj slovensko! Po čefursko pa delaj tam do£.

smirk-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
vsaka cast se ne slisi enako dobro.

bi bil pa cas, da se alter mal skulira...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Torej gremo naprej iskat daljnogled? Jaz bi tudi nabavil nekaj močnejšega, tale Bresser 7x50 mi je postal prešvoh
rolleyes-1.gif
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
off topic
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Tisti ****** diktator ti je naredil, da ni danes rusija tukaj, Bedak!
Pa ga prav nič ne poveličujem, samo ti si več kot očitno napumpan mladič
10.gif
. Počakaj raje, da ti zraste perje ...

tisti ****** diktator je naredu da je se danes SLO v ženskem spolnem organu - Čehi Slovaki Poljaki Mađari so bili pod Rusi pa nas sedaj prehitevajo mi pa seveda vodimo po 20 letni vladavini diktatorjevih omladincev v zapufanosti države.
end off topic

on topic
Na ebayu čakam na konec dražbe Steiner Fernglas SkyHawk 3.0 - 8 x 32 - enkraten model za opazovanje ptic narave.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik altermost pravi:
off topic
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Tisti ****** diktator ti je naredil, da ni danes rusija tukaj, Bedak!
Pa ga prav nič ne poveličujem, samo ti si več kot očitno napumpan mladič
10.gif
. Počakaj raje, da ti zraste perje ...

tisti ****** diktator je naredu da je se danes SLO v ženskem spolnem organu - Čehi Slovaki Poljaki Mađari so bili pod Rusi pa nas sedaj prehitevajo mi pa seveda vodimo po 20 letni vladavini diktatorjevih omladincev v zapufanosti države.
end off topic

on topic
Na ebayu čakam na konec dražbe Steiner Fernglas SkyHawk 3.0 - 8 x 32 - enkraten model za opazovanje ptic narave.

Tisti ****** diktator je postavil Jugoslavijo na svetovni parket - prej je bila samo neka pastirska balkanska deželica
rolleyes-1.gif
. ( Imamo celo svetovno priznani in uspešni pastirski pasmi psov - Šarplaninec in Kraški ovčar. ) Postavil jo je ob bok dvema najmočnejšima na svetu, torej ZDA in Sovjetski zvezi, ki sta morali potem malce paziti, kaj počneta! Eno tretjino sveta je ta ****** diktator zvezal skupaj! Jo je morda sposoben kdo od sedajšnjih modernih politikov?

Slovenija je pa cvetela, dokler ni ta ****** diktator obnemogel in so potem razni Dolanci in Kardelji razšenkali našega imetja
rolleyes-1.gif
.

Toliko o zgodovini.

@VanZ, tvoja ideja je odlična, ampak naša žena pravi, da je predrago
rolleyes-1.gif
. Kwa čem sedaj?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Jah pol pa nared kompromis pa kup enojni daljnogled... Če pa še to nau šlo skoz oa vsaj monokel
tongue-1.gif
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Torej gremo naprej iskat daljnogled? Jaz bi tudi nabavil nekaj močnejšega, tale Bresser 7x50 mi je postal prešvoh
rolleyes-1.gif
pojdi v eno lovsko trgovino in preizkusi kateri koli daljnogled... nočem delovati pesimističen ampak jaz dam več na kvaliteten fiksen daljnogled kot za enega z veliko variabilno povečavo in za en k... sliko...


aja pa tudi pri 30x povečavi se da čisto lepo brez stativa pogledati... tudi prostoročno... položaj in tehnika je tu kar pomembna...
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:



aja pa tudi pri 30x povečavi se da čisto lepo brez stativa pogledati... tudi prostoročno... položaj in tehnika je tu kar pomembna...

Kakšna pa je to tehnika? Pogledati se že da, samo slika se pa sigurno trese in takšno sliko lahko gledaš samo nekaj sekund.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Taka da vedno avto s sabo vlačiš v naravo... Da pol komolce nasloniš na streho pa je mirna slika
smile-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ksz
jaz uporabljam 16x50 Pentax , coated optics, precej je ze star, ampak slika kot se šika.
je pa res, da se ga moraš navaditi.