Katera spletna tgovina za sončna očala

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik bratusm pravi:
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik bratusm pravi:
Moja trenutna: http://bit.ly/2h2FBvW
Ko sem jih jaz lani kupil, so bila cca 9€, zdaj pa je cena še nižja...

dobr zgledajo sicer tako vedeti ali bo ok ali ne je hmm. Delujejo tudi skatlasta pri pantih,jest rabim bolj na okroglo. Plastika je ok prozna al je cist napeto vse in samo caka na pok?

To je samo en model od mnogih, ki jih imajo... Take pač imam jaz... Okvir je aluminij, leče so plastika, polarizacija deluje kot mora, nič se ne zvija, trpežne (OK, ne jih povozit z avtom...)...
Kot je že napisano, firma dela kvalitetna očala, dobiš ogromno za to ceno.
Na linku so vsa s polariziranimi lečami: http://bit.ly/2h81YAe pa pač izbereš...
Ali pa, ker je to kitajska firma, ki je "pri nas" "pametni" ne poznajo, kupiš znano firmo v Slovenjiji in plačaš 20x več za slabša... Po želji...

Tudi jaz imam Veithdia očala že nekaj let in so res izvrstna. Samo pri nas mora z očal viseti listek s čim višjo ceno.
evil.gif
Pri tem pa redkokdo ve, da večino svetovnih brandov štancajo v eni italijanski firmi.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.323
113
Jst sem tole tazadnje naroču.

510LP8vWBBL._UX679_.jpg


Zgoraj se mi malo solzi, če si čist na fris pritisnem. Drugače solidno.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Eno vprašanje, kdor se pac spozna na ta polarizirana sončna očala, kolega je narocil ene 4-5 kosov razlicnih sportnih polariziranih ocal, imele bi naj nevem kaj vse, super duper filtre, nima veze:

https://www.siroko.com/products/gafas-siroko-tech-k2-black-9-58

Torej narocil jih je razlicnih barv in sipic... Zdaj pa nastopi problem, eni trije smo jo preizkusili, lepo se nosijo, niso slabo skupaj narejena, lahka... torej tezava je da imamo vsi na momente tak cuden feeling kot da bi imele dioptrijo? Jaz sicer nimam dioptrije, niti na blizu niti na dalec, se pa mi zdi da mi sploh na dalec malo/minimalno spaca dolocene stvari torej iglice na drevesu vidim s prostim ocesom bolj razlocno, prav tako napise na prometnih znakih od dalec. Z ostalimi ocali brez teh filtrov in polarizacije vidim ok. Torej se komu sanja kje bi lahko bila fora?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
nesi jih v optiko pregledat
sam imam dvoje polarizirane sončne, kolesarske s precej ukrivljenimi stekli + se ena polarizirana z dioptrijo, pa nobenih težav
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.082
113
jaz nosim polarizirane že ene 15 let. vse od 15€ pa do dražjih. Nikoli problema kot zgoraj opisuješ.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.147
113
Kdor nikoli ni nosil polariziranih očal ponavadi opazi razliko. Filter vseeno naredi svoje, ni povsem enako kot brez, tudi na najdražjih.
Se pa navadiš in ni neke resne razlike.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
jaz imam na korekcijskih (nula dioptrije, samo cilinder) polarizacijo, HOYA stekla + mirror silver, pa ne opažam zadev, kot jih on opisuje
boljših stekel praktično še nisem imel nikoli
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
ksz

ima kdo težavo, da s sončnimi očali "izbugi" občutek za globino? Drugače nimam očal, vid bp, ko pa imam sončna očala je tak neumen občutek, da mislim da je recimo noga še par cm od tal, pa že stopim na tla.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
ksz

ima kdo težavo, da s sončnimi očali "izbugi" občutek za globino? Drugače nimam očal, vid bp, ko pa imam sončna očala je tak neumen občutek, da mislim da je recimo noga še par cm od tal, pa že stopim na tla.
Jaz sončnih očal ne morem uporabljati med vožnjo, ker tudi izgubim občutek za razdaljo. S sončnimi očalami komot potegnem desni bok avta po kakšnem robniku ali stebru. Pa načeloma ne uporabljam nekih kitajskih očal, imam isti problemntudi z velecenjenimi rb.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Kdor nikoli ni nosil polariziranih očal ponavadi opazi razliko. Filter vseeno naredi svoje, ni povsem enako kot brez, tudi na najdražjih.
Se pa navadiš in ni neke resne razlike.
O tem ravno govorim, razlika je mizerna, nekaj % ampak jo opazim, ne govorim pa o bistveni razliki. Pač vidim da je razlika med vidom s prostim očesom ter s temi polariziranimi. Če gledam čez navadna Giorgio Armani sončna očala ki niso polarizirana pa vidim popolnoma enamo kot brez njih.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Verjetno ni problem v polarizaciji ampak v čudni ukrivljenosti in slabši korekciji ukrivljenosti.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Po 10+ letih končno spet kopujem spegle. Okvir sem že izbrala zdaj moram iti po sipce nekam. Kaj je top. Nekaj mi je v optiki govorila o hoyi z nekim plavim premazom 2x tanjšano steklo (dioptrija - 4 do - 4,5). Dajte mi povedati na kaj moram paziti, malo razložiti pojme. Očal ne nosim veliko, kot se je najbrž dalo razbrati. Kateri neki filtri so in kateri res kaj koristijo. Je ta "plava šipca" to polarizirana steklo, da se manj blešči. Za to z veseljem doplacam...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Pisuka, ne. Navadna. Sem v iskalniku odtipkala Hoya, odprla en prispevek in potem zadnjih par postov. Naslov mi je ušel... Je bil OT, jaz sem ga pa nadaljevala. Bom poiskala primernejšo temo...