Kampiranje in šotori.

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Koliko se poznajo tisti zračniki pri AIR varianti? Malo sem v dvomih ali nabavit 2 seconds + III, ki je malo prostornejši ali 2 seconds AIR III?

Bolj se nagibam k AIR varianti, ker me ta vročina v šotorih ubija in to da ni zraka...kakšno mnenje?
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Zanimivo branje in to da iznesete vsak svoje izkušnje je pozitivno.Najprej vodni stolpec, dejansko je že 2ooo mm vodnea stolpca zadosti za šotor oz platneni del,sem imel šotor z 1500 mm in sem dejansko 3 dni preležel v šotoru zaradi dežja pa ni prepustil, pojavila se je druga težava da se šotor z notranje strani orosi, torej se nabira kondenz in to je potem neprijetno.Pri teh novejših so platna že vsa dovolj kvalitetna če pa imaš šotor z varjenimi šivi kar jih večina itak že ima je stvar za uporabo ker šotor je kritičen predvsem na šivih tam se platno raztega in posledično popušča šiv in tu potem zamaka.

Malo me v teh novejših šotorih moti ta --sekundni sestav oz postavitev, ti šotori so do neke mere uporabni v lepem nevetrovnem vremenu, ob nevihti pa so povsem neuporabni, palice so premehke in sama sestava šotora nepovezana , zato sem predstavil moj tip šotora ki ima vse odlike ki jih šotor mora imeti, za pravo večdnevno kampiranje je to zaželjeno.
Tudi sam sem in še vedno dokupojem , vsako leto je kaj novega kar me mika imeti, letos napr. notranja led osvetlitev z trakovi led, da bo kot v cirkusu, hhejhe, no res je oprema vsako leto boljša in stara postaja neuporabna, tako se vsota za nakuprazdeli, naenkrat niti sam nisem vsega imel.
1507797-Zajetaslika.PNG
 

Priponke

  • 1507797-Zajetaslika.PNG
    1507797-Zajetaslika.PNG
    118,5 KB · Ogledi: 336
Nazadnje urejeno:

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Citat:
Uporabnik softi pravi:
če si solo je meni včešna opcija karavan, enoprostorec. sam sem v mondeo karavanu večkrat prespal in moram rečt odlično. zamaka ne. greje, ma elektriko..ne vem...

Je v srednjeročnem planu nakup kombija za vozit kliente, tako da za kakšno leto ne bi presedljaval na karavana... Sej vsi vemo kašni cajti smo in nekak nimamo želje po nepotrebnih kreditih
smile-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.122
929
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik Axi pravi:
Koliko se poznajo tisti zračniki pri AIR varianti? Malo sem v dvomih ali nabavit 2 seconds + III, ki je malo prostornejši ali 2 seconds AIR III?

Bolj se nagibam k AIR varianti, ker me ta vročina v šotorih ubija in to da ni zraka...kakšno mnenje?

Odprtine verjetno pomagajo pri kroženju zraka, vendar, če je ozračje pregreto in šotor pregret, ti pomaga le to, da spiješ 3 hladne pirčke in greš v šotor namesto ob 2200 ob 0100
grin1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Kar lepo se poznajo.

Jaz imam air varjanto. Šotor se lepo prezrači, predvsem pa luftanje tudi ponoči, če je vroče prav pride. Če je kakšno res hladno jutro pa tisto celo not vlečeš, da malo zapreš luftanje.

Meni v glavnem zelo uporabna zadeva.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Malo me v teh novejših šotorih moti ta --sekundni sestav oz postavitev, ti šotori so do neke mere uporabni v lepem nevetrovnem vremenu, ob nevihti pa so povsem neuporabni, palice so premehke in sama sestava šotora nepovezana , zato sem predstavil moj tip šotora ki ima vse odlike ki jih šotor mora imeti, za pravo večdnevno kampiranje je to zaželjeno.

če ga ne postaviš pravilno je res neuporabno. če pa pravilno napneš vse vrvice pa ni nobenega problema
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Nekateri že pridno dopostujete kar mene še čaka, če bilo po moje bi bil celo leto na morju štako pa sem odvisen od moje boljše polovice ki dobi lkolektivca komaj avgusta, pa pustimo to.Pričele so se poletne razprodaje in to v trgovini MEr... da ne bo izpadlo kot reklama saj ste verjetno tudi vi dobili njihovo reklamo, tako sem navalil v trgovino in zopet kupil dodatni kos opreme in sicer stol za sedeti Bruner Raptor ki je imel ceno kar preko 30 eur sedaj pa 23,00, to pa se že izplača. Tako vam lahko namignem da se kar poslužite te razprodaje po znižanih cenah ki so zelo ugodne ter si tako prihranite kak euro.
1524555-68186_zlozljiv_stol_RAPTOR_0404040N_BRUNNER_26.jpg
 

Priponke

  • 1524555-68186_zlozljiv_stol_RAPTOR_0404040N_BRUNNER_26.jpg
    1524555-68186_zlozljiv_stol_RAPTOR_0404040N_BRUNNER_26.jpg
    8,9 KB · Ogledi: 319
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
u 3PM nej gre merkur jebo jim... V Torek sem tam pustil precej denarja za kamp opremo, pa ne da bi mi kdo povedal, da bodo razprodaje....

pa kje si še vidu poletno razprodajo na začetku sezone
bonk.gif


Aja, čestitam za ugoden nakup
wink-1.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Ja res to ni vedel nihče, izgleda da so se v Mer.... na hitro odločili ker niti moj najboljši prijatelj ki tam dela tega ni vedel, posledično so še danes nameščali cene , ja to je strategija tega podjetja in tu nič ne moremo, guardy , potolaži se da nisi edini ki tega nisi vedel, če danes slučajno nebi pogledal reklamnega letaka ko sem bil na kavi v bufetu ki je v tej trgovini niti sam tega ne bi vedel, pa sem komaj verjel ker so taka znižanja ponavadi imeli avgusta.Ja ta stol sem pred dnevi nekako že imel v rokah da bi ga kupil, pa sem si dejal da na morje grem itak avgusta in takrat ko bodo popusti ga kupim, in to se je pripetilo na moje veselje že te dni, jutri grem še po enega mi ga je že kolega rezerviral ker je omejena količina. tako se bodo letos moji nakupi končali , če preračunam letošnje nakupe in vlaganje denarja v kampiranje , ojoj , 2kom samonapihljivih ležalk --80 eur. 2kom stola Brumer 67 eur , ja 150 eur letos, lani nov šotor 180 eur, ker je bil z popustom iz 250 na 180 eur, pa me potem vprašajte če je to za letos vse , upam da ja čeprav vem da ni, pa se mi to izplača '''??? povrne se mi z veseljem in strastjo do kampiranja, za mene je to užitek in ne nujno zlo, kajti začelo se je v osnovni šoli z taborniki in ta strast je ostala do dandanes, ja pa tudi žena je pripadnica tega , sicer ne bi šlo, samega me ne pusti na morje in to je sreča. pa pa . .
d055.gif
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
u 3PM nej gre merkur jebo jim... V Torek sem tam pustil precej denarja za kamp opremo, pa ne da bi mi kdo povedal, da bodo razprodaje....

pa kje si še vidu poletno razprodajo na začetku sezone
bonk.gif


Aja, čestitam za ugoden nakup
wink-1.gif

vrneš nazaj. vzameš dobropis. in potem spet kupiš
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Približujejo se dnevi dopusta in kampiranja.Kot opažam so se tudi letos malenkost dvignile cene kampiranja v kempu ki ga obiskujem vendar je to za pričakovati glede na rast stroškov.Kakšno bo pa vreme pa je že drugo vprašanje ,sicer sledi ;
1540305-nz5u18.gif
 

Priponke

  • 1540305-nz5u18.gif
    1540305-nz5u18.gif
    18,5 KB · Ogledi: 548
Nazadnje urejeno:

mistique

Guru
16. jun 2009
13.122
929
113
Emona / Carnium
Če govoriš o hrvaških kampih, sem slišal, da so jih letos podražili. So npr. dražji kot grški, v katerih sem kampiral zadnjih 14 dni.
Glede vremena, pa si omisli rezervno destinacijo. Saj, če kampiraš, si svoboden kot ptička in se lahko prestaviš par 100km stran od napovedanega slabega vremena.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Pejd južno od Zadra-šibenika pa boš imel tako sprejemljive cene kot stabilnejše vreme.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Evo prvo kampiranje je za nami. Sicer smo malce spremenili traso. Iz prvotne Korzike smo zavili raje v Dalmacijo - natančneje Primošten, kamp Adria.
Super je bilo. Sploh za prvič Tamala je uživala midva pa tudi. Kamp zelo lepo urejen, vse pri roki, plaža nič nagužvana, sence več kot dovolj. Opremo sva imela v večini izposojeno, ker nisva vedela ali je to za naju ali ne. Sedaj vemo, tako da naslednje leto sigurno ponovimo z lastno opremo
smile-1.gif
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Ali ima kdo mogoče tale šotor?

Enega od te firme imam in sem zadovolljen, me pa zanima če ima kdo dotični šotor?