krvodajalske akcije

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Ker sem bil prevelik prejemnik tako krvi kot zdravil(kot kaze do smrti na AB). Ce pa je kljub temu moja kri OK pa ni nobenega strahu.
Sem pa pred leti novacil forumase na akcije. Tudi alter, vendar ni bilo za pohvalit udelezbe glede na jajca ki jih imajo nekateri na alterju.
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Se jih, ker sem tudi sam že potreboval nekaj enot in se mi zdi fer da tudi jaz pomagam po svojih močeh
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Ne, ker sem prvič preshiran in drugič preveč usran
grin1.gif
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
po dolgem casu sem se tudi sam spet udelezil ene take akcije (ja, nujno sem rabil frej dan v sluzbi). in une sestre tam so jamrale, da ni nobenega odziva na akcije, da rabijo nevemkloiko enot krvi za presaditev jeter, da imajo banke krvi na rezervi, ...

v avstriji je krvodajalstvo placljivo. kar se mi zdi po svoje napacno, ampak dalo bi se krvodajalstvo spodbujati tudi z drugimi metodami.

zakaj drzava ne spodbuja krvodajalstva z recimo simbolicnim popustom pri obveznem zdravstvenem zavarovanju?
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Sam tudi, zadnjih 8 let, nekje 2-3 x letno, do sedaj 19x.

Naslednjič začetek marca.

Se pa strinjam, da krvodajalstvo ne bi smelo biti plačano, pri zaenkrat delodajalec to podpira, je pa sramotno, da eni delodajalci tega ne.

Lp,
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Podpiram to, da je zastonj.
Občutek da boš nekomu s tem pomagal odtehta veliko, bistveno več kot par deset eur
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Šel 1x ves pogumen in padel skup med odvzemom
redface-1.gif


Pa me je preveč sram da bi šel še enkrat probat
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
Se pa strinjam, da krvodajalstvo ne bi smelo biti plačano, pri zaenkrat delodajalec to podpira, je pa sramotno, da eni delodajalci tega ne.
Imaš srečo, moj delodajalec na to ne da nič. Vendar pa vseeno darujem kri kadar imam dopust, v popoldanskih urah ali pa če sem na terenu in imam čas.
Do sedaj sem kri daroval cca. 10x. Sem še bolj frišen krvodajalec, problemov med in po odvzemu nimam nobenih. Edino nekoliko več vode moram spiti, to je vse.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
Zakaj ne?

Imajo svoje evidence in če jim enkrat padeš skup (sploh če je to tvoj eden in edin poizkus) te dajo na črno listo. Ne bom 100% trdil da je evidenca "globalna", tako da če greš kam drugam naslednjič se zna zgodit da te sprejmejo.

Pa jasno, omejitev za krvodajalca je toliko da če odgovoriš po pravici na tista klasična vprašanja avtomatično padeš!
grin1.gif


Sicer pa eni pišete da ste prejeli kri in ste tudi darovlaci? A ni bilo to še nekaj let nazaj nemogoče oz. padeš v eno od skupini ki sem jih omenjal zgoraj in te nočejo?

Moja A- je sicer trenutno samo v privat namene, nekako ne dajem rad krvi zaradi "dobrih" izkušenj iz preteklosti!
tongue-1.gif
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.353
212
63
Jaz grem vsake toliko (ponavadi šele, ko me pokličejo). Šef v službi ne da kaj veliko na to, tako da ponavadi skočim v okviru terena ali pa med malico.
Zadnje parkrat sem bil na plazmaferezi, nazadnje pa so me dali na listo za citoferezo in me pokličejo, ko me bodo potrebovali.
No, vsaj sendvič dobi človek na koncu in plačano parkirnino v garažni hiši.
smile-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.152
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
Zakaj ne?

Imajo svoje evidence in če jim enkrat padeš skup (sploh če je to tvoj eden in edin poizkus) te dajo na črno listo.
V Ljubljani to ne velja. Poznam osebo ki je po sicer nekaj uspešnih akcijah kar pri treh zaporednih padla skup pa še vedno redno dobiva vabila.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Tole z vabili pa jim ne gre prav preveč dobro od rok. Jaz sem že vsaj 4x dobil vabilo cca 1-3 tedne po tem, ko sem bil na odvzemu.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
se jih udelezujete in zakaj ne?

da, od 18. leta dalje, načeloma dvakra tdo trikrat na leto (izjema samo obdobje, ko sem bila dvakrat operirana in potem obakrat nisem skoraj eno leto smela dati krvi).

Moram preverit, ker mislim, da je že mimo skoraj 4 mesece in grem lahko ponovno dati kri