krvodajalske akcije

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Kolikor vidim pri ženi, imajo v šolstvu, vrtcih po dva dni prosta.
Kar se mi zdi skrajno bolno, če v istem sistemu gasilec in policist dobita le en dan.

Še enkrat ponavljam, ne pišite neumnosti. Niti slučajno nima nihče v javnem sektorju (ali javna uprava ali karkoli še mešate v to) dveh dni za krvodajalstvo. Tako kot v gospodarstvu se dan za krvodajalstvo 100% refundira (tako kot boleznine nad 30 dni). Torej delodajalca ne stane nič (razen neopravljenega dela).
Torej nama ne verjames?
Sorodnica v solstvu, dva dni. A to spada pod JS?
Pa ni privat sola, je pa res sola za otroke s posebnimi potrebami.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Pa sploh kdaj rabijo kri? Sem se registriral pred pol leta na tistem portalu, pa nič od njih. B+

Mene so v teh dneh klicali in že dva SMS.ja poslali, če pridem darovat.

A+

Verjetno pozivajo glede na trenutne potrebe po določeni skupini.

Mi je pa rekla, da če pridem z avtom in pustim v garažni hiši, da mi vrnejo stroške.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Pri trombocitih traja zadeva cca 1,5h. Na eni strani gre kri ven, čez aparat in osiromašena na drugi roki nazaj noter. Po spominu mislim, da gre po sistemu vsaj 3x uspešen odvzem krvi, vabilo na odvzem plazme, 3x uspešen odvzem in vabilo na odvzem trombocitov.
Odkar bolj resno športam, so mi žal vrednosti trombocitov precej padle, tako da sem v zadnjih dveh pozivih za citoferezo imel prenizke vrednosti in končal na odvzemu krvi. Če sem že tam, da dam vsaj nekaj od sebe.
smile-1.gif

Je pa tako, da so na citoferezi po večini kalibri, ki bi lahko dali kakšno kilo dol. No, vsaj jaz sem dobil tak občutek vedno, ko sem bil tam.
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
To je že več let, tale 2 dni na železnici pa me je zato presenetilo, kaj nimamo nobenega "ajzenponarja" da bo zadevo potrdil
sprasujem se.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ali železnice na svoj račun dodajo dan prosto je njihova stvar. JS kamor spadajo vse šole, zavodi ipd pa tega ne počnejo. Tudi lani niso. Ne glede na vse, zzzs refundira izključno en dan, razen če ni bilo potem zapletov ki bili posledica darovanja krvi. Ampak to je druga zgodba. Kakorkoli obračaš. Izjava da ima JS, JU, takšne in drugačne šole 2 dni prosto za krvodajalstvo je neresnica. Verjamem pa da marsikomu pride prav ko se kozla po JS.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
Po kolektivni pogodbi za VIZ pripadata dva prosta dneva za prostovoljce krvodajalce. Da pa zavod refundira samo en dan, pa tudi drži.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Tudi ti kozlas po JS
wink-1.gif


51 clen

Citat:
Prostovoljni krvodajalci imajo pravico do dveh zaporednih prostih delovnih dni vsakokrat, ko dajo kri. Prosti dnevi se jim računajo, kot da so na delu
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz si vzamem prost dan, me pa kličejo za trombocite staaalno. Ponavadi reče, da če bi bil uro nazaj dol, da bi blo super, kar je dost [cenzura] up... vožnja do lj in potem vsaj 2 ure dol...

Upam sam da ne prodajajo te šare.
crazy1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ne vem kako naj ti še dopovem: v kolektivni piše marsikaj, v praksi je pa stvar malo drugačna. Tudi če bi se našel junak in obračunal dodatni dan, ministrstvo tega ne bo oziroma ni financiralo. Zato tega ne delajo. Ker ni "norca", ki bi to plačal. Ajde, dopuščam možnost da je res kdo to naredil, ampak samo 3x. Prvič, zadnjič in nikoli več. Kako je šola to pokrila je pa drugo vprašanje.

Kot rečeno, ZZZS refundira samo en dan.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Tudi ti kozlas po JS
wink-1.gif


51 clen

Citat:
Prostovoljni krvodajalci imajo pravico do dveh zaporednih prostih delovnih dni vsakokrat, ko dajo kri. Prosti dnevi se jim računajo, kot da so na delu

Ja, je treba pokozlat:
smile-1.gif

 
Nazadnje urejeno:

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Ne vem kako naj ti še dopovem: v kolektivni piše marsikaj, v praksi je pa stvar malo drugačna. Tudi če bi se našel junak in obračunal dodatni dan, ministrstvo tega ne bo oziroma ni financiralo. Zato tega ne delajo. Ker ni "norca", ki bi to plačal. Ajde, dopuščam možnost da je res kdo to naredil, ampak samo 3x. Prvič, zadnjič in nikoli več. Kako je šola to pokrila je pa drugo vprašanje.

Kot rečeno, ZZZS refundira samo en dan.

Šole normalno plačajo oba prosta dneva, saj se držijo kolektivne pogodbe.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Kolikor vidim pri ženi, imajo v šolstvu, vrtcih po dva dni prosta.
Kar se mi zdi skrajno bolno, če v istem sistemu gasilec in policist dobita le en dan.

Še enkrat ponavljam, ne pišite neumnosti. Niti slučajno nima nihče v javnem sektorju (ali javna uprava ali karkoli še mešate v to) dveh dni za krvodajalstvo. Tako kot v gospodarstvu se dan za krvodajalstvo 100% refundira (tako kot boleznine nad 30 dni). Torej delodajalca ne stane nič (razen neopravljenega dela).

Zate ne vem. Žena in njene sodelavke so pa lepo doma dva dni. Kdo birokratsko (in kako) to izvede pa ne vem. Ampak tako pač je. In ne, žena je drugi dan doma, če si pomislil, da samo jaz ne vem, kje je
evil.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
ksz

Več kot 50 odvzemov, večino na poziv. Nikoli nisem koristil prostega dne, ker se mi zdi to nemoralno. Svojo kri podarjam, ne pa prodajam.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če ji dajo dodano vrednost, zakaj pa ne? Če pa jo boš ti potreboval, ti jo pa gotovo ne potrebno kupiti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Verjemi da je ne dobis zastonj. Bi bilo.zanimivo dobiti na zzzs strosek krvi na letni ravni.
Me zanima za koliko evrog krvi sem samo jaz dobil. Pa je naibrz ne bom nikkdar daroval.
Pa nimam psihicnih zadrzkov. Pohvala za vse darovalce, ker umetne zaenkrat se ni kot vem
 
Nazadnje urejeno: