krvodajalske akcije

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
Zakaj ne?

Imajo svoje evidence in če jim enkrat padeš skup (sploh če je to tvoj eden in edin poizkus) te dajo na črno listo. Ne bom 100% trdil da je evidenca "globalna", tako da če greš kam drugam naslednjič se zna zgodit da te sprejmejo.

Pa jasno, omejitev za krvodajalca je toliko da če odgovoriš po pravici na tista klasična vprašanja avtomatično padeš!
grin1.gif


Sicer pa eni pišete da ste prejeli kri in ste tudi darovlaci? A ni bilo to še nekaj let nazaj nemogoče oz. padeš v eno od skupini ki sem jih omenjal zgoraj in te nočejo?

Moja A- je sicer trenutno samo v privat namene, nekako ne dajem rad krvi zaradi "dobrih" izkušenj iz preteklosti!
tongue-1.gif

Na vprašalniku je svašta vprašanj, eno od njih je tudi to. Me je zdravnica vprašala kdaj sem jo dobil in zakaj in je dala 'žegn' da lahko dam kri.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
10x do sedaj, vmes 4 leta nisem smel zaradi operacije in potovanj po krajih ki so na black listi
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Dajem 2x letno, do sedaj mislim da je bilo 7x. Težave sem imel samo enkrat ko sem naletel na "vajenca", ki je mesaril s tisto iglo dokler mi končno ni ratalo slabo in sem po polovici rekel naj neha srat in vzame ven. Vedno grem v LJ, akcij se izogibam, ker mi nikoli ni uspelo oddat krvi v manj kot treh urah.

Zadnjič sem poslušal o tipu ki naj bi kri dal 400x. Kakšna je tu računica? Če daje tip kri vsak mesec, kar itak ni priporočljivo, pomeni da daje kri več kot 30 let? Al je bla zajebancija (kar nebi blo čudno ker je bil nek hojladri komercialni radio (radio1)).
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Zadnjič sem poslušal o tipu ki naj bi kri dal 400x. Kakšna je tu računica? Če daje tip kri vsak mesec, kar itak ni priporočljivo, pomeni da daje kri več kot 30 let? Al je bla zajebancija (kar nebi blo čudno ker je bil nek hojladri komercialni radio (radio1)).
Za enega starejšega možakarja vem, da je daroval že velikokrat (ne vem natančne številke) in je bil na TV-ju. Oddaja tudi krvno plazmo, kjer pa ni treba čakati 3 mesece na naslednji odvzem.
Ja, eni so zelo zagreti.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
citoza, palzmoza, plazma..KRI..v čem je kle razlika..kako to deluje

sam bi sicer probal, priznam, da nisem..

plačljivo bi moralo biti.

zdej bi lahko še mal pospamal z mojimi načeli..ampak ne bom.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ja, plazma se lahko daje na 14 dni. Samo to ni odvzem krvi. Mogoče pa tipu pod to cifro štejejo tudi odvzem plazme.

A plazma se plačuje? Meni bi bilo logično, ker namen je bolj ali manj komercialen (jo prodajajo avstrijcem, ki iz nje delajo zdravila).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Moski na tri mesece, zenske na 4. To velja za kpl kri. Samo za njene "derivate" pa lahko pogosteje, vendar ne vem kako pogosto. Vsak mesec?
Tiste zgornje stevilke ne veljajo za kpl kri. Odaajas lahko od 18 do 65. Se pravi max cifra bi bila 4x47=148 krat
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Citat:
Uporabnik softi pravi:
citoza, palzmoza, plazma..KRI..v čem je kle razlika..kako to deluje

sam bi sicer probal, priznam, da nisem..

plačljivo bi moralo biti.

zdej bi lahko še mal pospamal z mojimi načeli..ampak ne bom.

Zakaj bi moralo biti plačljivo?
Denar je slab motivator...
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Dajem 3x letno, kolikokrat do sedaj ne vem.
Stric je iz zdravstvenih razlogov nekaj časa bil na odvzemu vsak teden, potem na 2 tedna, na mesec....
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zakaj pa ne?
tej državi plačujem vse kar ji pade na pamet. davke na petih koncih..pa še vedno ni sita.

če mi da makaronar 100€, pa še neobdavčenih..mu dam kri, jaz si pa kupim nekaj. preveč krvi so popili nekateri, da bi jo še zastonj dajal. in dokelr oni furajo kapital v lichenstein, ciper, panamo, te in one otoke softi plačuje 50% prihodka v dobrodelne namene skorumpirane države. zakaj? da JU stavka in dobi stavko plačano, da država pomaga gradbincem iz krize (ti so rkadli državo 20 let), da je država top neplačnik, da ko nekaj rabim, obhodim vsa vrata Ju, da dobim 7 različnih odgovorov in nobenega pravega, da čakam na pregled za otroka 2 meseca, me zaradi gužve premaknejo in nikoli ne povabijo, da....

1001 razlog zakaj ne bi dal nekaj tej državi.

da ne pozabim glavnega
medtem ko imam otroke, jih spravljam v življenje, kupujem plenice, kašice in pajacke, mi usrana država, no en meni, ampak jedini..kot doječi amteri v LJ porodnišnici nameni 1liter šipkovega čaja na dan. o tem, da ti ankladajo d avsaj 4 litre spit, da bo mlek...ne bi..materi v porodnišnico na obisk, nosiš čaj. in potem imej otroke. serjem se v ta sistem..brezplačnega vzemanja in plačljivega darovanja
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Citat:
Uporabnik softi pravi:
zakaj pa ne?
tej državi plačujem vse kar ji pade na pamet. davke na petih koncih..pa še vedno ni sita.

če mi da makaronar 100€, pa še neobdavčenih..mu dam kri, jaz si pa kupim nekaj. preveč krvi so popili nekateri, da bi jo še zastonj dajal. in dokelr oni furajo kapital v lichenstein, ciper, panamo, te in one otoke softi plačuje 50% prihodka v dobrodelne namene skorumpirane države. zakaj? da JU stavka in dobi stavko plačano, da država pomaga gradbincem iz krize (ti so rkadli državo 20 let), da je država top neplačnik, da ko nekaj rabim, obhodim vsa vrata Ju, da dobim 7 različnih odgovorov in nobenega pravega, da čakam na pregled za otroka 2 meseca, me zaradi gužve premaknejo in nikoli ne povabijo, da....

1001 razlog zakaj ne bi dal nekaj tej državi.

da ne pozabim glavnega
medtem ko imam otroke, jih spravljam v življenje, kupujem plenice, kašice in pajacke, mi usrana država, no en meni, ampak jedini..kot doječi amteri v LJ porodnišnici nameni 1liter šipkovega čaja na dan. o tem, da ti ankladajo d avsaj 4 litre spit, da bo mlek...ne bi..materi v porodnišnico na obisk, nosiš čaj. in potem imej otroke. serjem se v ta sistem..brezplačnega vzemanja in plačljivega darovanja

Nihče te ne sili da daruješ kri, niti ne, da to počneš v Slo.
Če si darovalec samo zaradi denarja, izvoli, daruj v Avt ali Ita.

P.s. če ti denar toliko pomeni se našemi v klošarja in se postavi na čopovo.

Občutek da si nekimu pomagal prostovoljno (pa ne klošarju s čopove) odtehta veliko.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz sem včasih daroval, ko pa sem videl kako se z krvjo dela, sem se odločil da ne hodim več na krvodajalske akcije.

Če se pa zbira kri tako za nekoga, ko je kakšna akcija pa bi šel darovat, ali pa če bi vedel komu je namenjena.... ali pa če bi mi kdo zagotovil da je ne bodo vrgli v smeti (kar sem na žalost prevečkrat videl).

LP
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
Če si darovalec samo zaradi denarja, izvoli, daruj v Avt ali Ita.
btw. "odvečne" (kao) količine krvi država redno prodaja v Ita in Avt - pa tudi Glumičiču, sanatoriju Rožna dolina, Baričeviču in podobnim. Ampak meni, ki sem to kri daroval zastonj od tega ne pride niti centa. Misliš, da imajo komercialni dohtarji za svoje potrebe lastne krvodajalske akcije?
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
vsaka čast krvodajalcev,samo nihče ti ne pove,da boš na starost imel tezave,ker boš imel nenehno previsok hemoglobin in boš moral hoditi v bolnico na puščanje krvi,ker z darovanjem spodbujaš telo na hitrejše nastajanje krvnih celic in telo se tega navadi,ko si star in ne daruješ več pa telo tega ne ve in še kar dalje tvori in nato se počutiš slabo zaradi previsokega hemoglobina,ki ga ponavadi imajo darovalci na visoki ravni,saj ko si mlad je kull-več energije samo na starost ne,verjemi mi,ker sem medic. stroke,velja za tiste,ki več let darujejo in ne tiste,ki so to storili nekajkrat

lp