Moška obleka do 400€

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.162
113
Citat:
Uporabnik ojanez pravi:
KSZ; Ima kdo kaj izkušenj s tem ponudnikom šivanja oblek po meri? - GRAMATEX

Po njihovih navedbah stane po meri sešita obleka višjega ranga med 300 in 350 evri. Po slikah sodeč je zaloga blaga odlična.

Bil parkrat tam! Oni oblek ne šivajo, ampak samo prodajajo blago. Za moško obleko potrebuješ cca. 3,5 m blaga + podloga. Blago stane 150-180€ + delo cca. 150€! Obleke pa šivajo Titan iz MS in še 2 ali 3-je krojači. Mislim da je Štefan Titan najboljši, saj po mojih informacijah. 1 x na teden pride v LJ, tako da lahko meritve opraviš tam.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
150 EUR za vse. Zdaj ne vem glede kvalitete materiala, jaz sem izbral 100% runsko volno in mi je naredil. Zdaj če pa obstaja 10 kvalitet runske volne jaz ne vem, s svojimi oblekami sem zadovoljen. Sicer mi je prvic ponudil neko mesanico volne in poliestra, ker se ne meckajo kao, a sem vztrajal pri 100% runski volni brez mesanice in ni bilo tezav, niti razlike v ceni. Edino ce mi ni uturil kaj.
smile-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.162
113
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
150 EUR za vse. Zdaj ne vem glede kvalitete materiala, jaz sem izbral 100% runsko volno in mi je naredil. Zdaj če pa obstaja 10 kvalitet runske volne jaz ne vem, s svojimi oblekami sem zadovoljen. Sicer mi je prvic ponudil neko mesanico volne in poliestra, ker se ne meckajo kao, a sem vztrajal pri 100% runski volni brez mesanice in ni bilo tezav, niti razlike v ceni. Edino ce mi ni uturil kaj.
smile-1.gif

Bedri iz MS ?
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Da potegnem tole iz naftalina
smile-1.gif
iščem nekoga na gorenjskem, da bi mi sešil obleko in pa še kakšne hlače.

Z gramatexom in njihovimi krojače ima kdo izkušnje?
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

A pa teli k sivajo obleke naredijo tko modernejsi kroj, ker te mure k sm gledu so taki avtobusarski kroji?
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
nimam pojma
smile-1.gif
jest bi rabil eno kopijo hlač,.. so mi nore, samo jh ne najdem nikjer več
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Js sem zadnji teden malo šopingiral in lahko ful priporočim možke obleke "Cinque", ki jih imajo v Peek& Clopenburgu...moderen kroj in telirane, tak kot je treba
cool-1.gif


Cene so med 300 in 400 eur, pri vseh modelih vsaj 80% runska volna...
 

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
Namesto nove teme obujam tole staro. Ker so podatki o trgovinah in znamkah iz te teme že kar zastareli, bi želel slišati novejše informacije.

Torej: kam po moško obleko modernejših krojev. To pomeni lepo telirano in modernejšega kroja, kot murine obleke izpred 15 let.

Zagotovo bo kdo omenil tudi Zaro, vendar tam imajo pa že skoraj preveč slim fit modele, narejene za prave suhce
smile-1.gif
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
v Murino industrijsko prodajalno v MS.
izbira je velika, cene pa smešne za to kvaliteto in material (150 do 200 EUR)
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Ni drugje nic boljse kot zara, oliver in podobni. Grem vceraj v Emporium v Ljubljano po hlace in dve srajci, gledam in gledam vse slim fit. Kaksna zadeva regular se najde iz preteklih sezon ampak ni stevilke. Vprasam gospodicno a za normalnega dedca nimajo nic pa samo skomigne z rameni in pravi, da je to zdaj moderno. Hlace na korencek in oprijete srajce? A sem jaz kaj prespal?
 

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
525
33
28
Sairach
Jaz sem šel v CityPark, tam zraven Zootic-a, in mi je prodajalka takoj rekla: "Joj gospod, za vas pa ne bo nič tukaj, nimamo slim-fit modelov" (sem bolj suh)
smile-1.gif
Tako da pojdi še tja pogledat.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Citat:
Uporabnik ALTF4 pravi:
Ni drugje nic boljse kot zara, oliver in podobni. Grem vceraj v Emporium v Ljubljano po hlace in dve srajci, gledam in gledam vse slim fit. Kaksna zadeva regular se najde iz preteklih sezon ampak ni stevilke. Vprasam gospodicno a za normalnega dedca nimajo nic pa samo skomigne z rameni in pravi, da je to zdaj moderno. Hlace na korencek in oprijete srajce? A sem jaz kaj prespal?

Točno. Kaj se dogaja?
sprasujem se.gif


Nazadnje sem dobil obleko v eni trgovini (pozabil ime) v Mercator centru, hlače (normalne) je bilo potrebno zarobit spodaj (nobene niso bile) za razumen denar.
Še malo pa bodo hodili okoli s prekratkimi hlačami na korenček in zelene nogavice ven
bonk.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.298
22
38
MB
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
v Murino industrijsko prodajalno v MS.
izbira je velika, cene pa smešne za to kvaliteto in material (150 do 200 EUR)
A ni šla Mura v stečaj?? A še imajo trgovino?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.303
931
113
Titograd
Citat:
Uporabnik ALTF4 pravi:
Ni drugje nic boljse kot zara, oliver in podobni. Grem vceraj v Emporium v Ljubljano po hlace in dve srajci, gledam in gledam vse slim fit. Kaksna zadeva regular se najde iz preteklih sezon ampak ni stevilke. Vprasam gospodicno a za normalnega dedca nimajo nic pa samo skomigne z rameni in pravi, da je to zdaj moderno. Hlace na korencek in oprijete srajce? A sem jaz kaj prespal?

Vsaj 10 let si spal, pomoje?
rolleyes-1.gif
pred dnevi sem kupoval sam in imajo regular modelov kolikor hočeš. Ampak če se omejiš na zare, emporiume, s oliver, potem res skoraj ne boš našel klasike. Predlagam Modiano, največ tega sem tam videl, nekaj se najde tudi v C&A ter Charles Vogele. Ali pa k lokalnemu krojaču. Ali pa izberi vmesno opcijo med regular in slim fit.... tailored fit.

Regular ni za normalne, ampak stare dede... široke hlače, široke srajce, folk kupi in niti ne nese k krojaču pred nošenjem... vse visi dol in izgleda ko klošar
bonk.gif
Bemumater, še moj 60 letni foter priznava da je treba it v korak s časom in nabavil 2 bolj telirani obleki. Je zadovoljen.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Si ti XXL velikosti in imas svojega krojaca? Ker jaz si cel dan na +30C ne predstavljam v pajkicah na korencek in oprijeti srajici. Sploh po hrani in pijaci. Nisem debeluh ampak malce vecji ljudje so/smo smesni v oprijetih oblekah. Nisem vedel za tailored, bom pogledal.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik ALTF4 pravi:
Ker jaz si cel dan na +30C ne predstavljam v pajkicah na korencek in oprijeti srajici. Sploh po hrani in pijaci.

Bolj kot kroj, je pomemben material. Bos manj svical v oprijetem reklcu iz 100% volne kot pa v ohlapnem iz poliestra.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.303
931
113
Titograd
Citat:
Uporabnik ALTF4 pravi:
Si ti XXL velikosti in imas svojega krojaca? Ker jaz si cel dan na +30C ne predstavljam v pajkicah na korencek in oprijeti srajici. Sploh po hrani in pijaci. Nisem debeluh ampak malce vecji ljudje so/smo smesni v oprijetih oblekah. Nisem vedel za tailored, bom pogledal.

Sem med L in XL, krojač posreduje redkokdaj. Pač danes je vse bolj delano za maso, vsak človek je pa lahko pri isti višini in kilah drugačne konstitucije in zato moraš kako stvar občasno prilagoditi na sebe. Včasih, ko so moški bolj nosili obleke, so bili obiski krojačev nekaj čisto normalnega.

Je pa tako da drago ni vedno dobro in poceni ne nujno slabo. To poletje sem na svinjski vročini bil na dveh porokah, na vsaki oblečen nekje 18 ur... Nobenega švicanja, lepljenja, žuljenja, tiščanja, oblečen v hlače, srajco in brezrokavnik )ki ni letel dol ko sem se k mizi usedel
smile-1.gif
škoda samo da vse znamke nimajo oblačil tailored fit. Meni najboljši kompromis.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
v Murino industrijsko prodajalno v MS.
izbira je velika, cene pa smešne za to kvaliteto in material (150 do 200 EUR)
A ni šla Mura v stečaj?? A še imajo trgovino?

Še imajo. Dobro založeno.