Moška obleka do 400€

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Cola pravi:
3 blagovne znamke do 400€?

Boss ni v limiti do 400

pa kaj to mene sprašuješ-praš štajerkse pubece ki očitno lahko nabavijo za 400€ obleko ki je blagovna znamka ki nekaj velja
hysterical-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik malcomX pravi: o poslovni modi pa nima
pojma, in s tem izžarevaš da tudi o poslu nimaš pojma.

Seveda. Zato direktorji firm s par miljardami € prometa in par 100 miljoni dobička nimajo pojma o poslu (ker pač niso oblečeni po tvojem standardu)? Jih parkrat na leto vidim in njive obleke, si moreš mislit, niso nič posebnega. Ne verjamem, da je bila katerakoli čez jurja ... Čevlji pa sploh ne. Edino kaka huda ura se najde ...
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Za 400 ti sešijejo odlično obleko po meri. Npr krojač Titan. Če nisi po ravno po JUSu, ti je to daleč najboljša izbira.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Citat:
Uporabnik shift pravi:
http://www.karizma.si/


jst sm jo tukaj kupil.cena 400€ pa zadeva je po meri narejena kot se zagre.je pa to taka obleka ki jo lahko nosiš vsak dan.se ne mečka in stoji kot je treba

Jaz imam tudi od tukaj obleko. Vse je bilo narejeno po meri, ker nisem ravno po jusu.
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
Vrži pogled še malo na Sens, dobiš b.p. za tvoj budget.

Drugače pa dobiš v Emporiumu tudi kakšnega znižanega Boss-a ali pa Armanija za kakšnih 500 €
 

Cola

Pripravnik
26. okt 2007
92
1
6
O SENS slišim zelo različne komenatarje od velikih + do velikih -,(težave pri reklamaciji, ...), torej jih bom po liniji najmanjšega odpora izločil iz seznama kandidatov.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz imam pa krojača v Prekmurju, naredi obleko po meri za 150 EUR, pa ni da ni.
smile-1.gif


Edino kar je dodatni strošek, treba ti mero vzeti, pa pol na probo se je spet fino gor zapeljat. Ampak končni izdelek je super, ravno jutri pričakujem dve novi obleki.
cheer.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Saj imas tudi v Domzalah Resnika, ki je OK, pa ni huronsko drag..
 

Cola

Pripravnik
26. okt 2007
92
1
6
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Bogati ljudje se itak ponavadi oblačijo casual.


Po svoje imaš prav - ampak cilj obleke je, da npr na poslovnem sestanku ne izstopaš v nobeno smer, v bistvu je to neka dogovorjena uniforma, ki jo je sprejel zahod (sam osebno nisem navdušen nad tem, ampak tako to je)
Sem se že butasto počutil, ko sem prišel casual, vsi ostali pa zakravatani.

Sej do neke mere obstaja kodeks kdaj smo oblečeni poslovno, kdaj športno...
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Kakorkoli, obleko moraš znati nositi(predpogoj pa je, da je dobro krojena) ker v nasprotnem te tudi 10.000€ vreden "gvant" naredi kmeta.(pa naj mi kmetje oprostijo).
Tisti bogataši, ki se oblačijo casual (govorim o "delovni obleki") pa s tem skrivajo, pomanjkanje okusa.

Za modno oblačenje moraš imeti "tisto nekaj", ker € ali¢$ ti tega ne bodo kupili. Žal.

Ti pa dober kup..karkol že.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Cola pravi:
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Bogati ljudje se itak ponavadi oblačijo casual.


Po svoje imaš prav - ampak cilj obleke je, da npr na poslovnem sestanku ne izstopaš v nobeno smer, v bistvu je to neka dogovorjena uniforma, ki jo je sprejel zahod (sam osebno nisem navdušen nad tem, ampak tako to je)
Sem se že butasto počutil, ko sem prišel casual, vsi ostali pa zakravatani.

Sej do neke mere obstaja kodeks kdaj smo oblečeni poslovno, kdaj športno...

Meni se to zdi cisto stvar recimo temu samozavesti. Jaz oblek ne nosim, pa sem dostikrat med kravatarji. Dostikrat jim kaj odpredavam, pa mi niti na misel ne pade oblect obleko. Gremo potem na kosilo ali vecerjo, oni vlecejo dol kravate, odpenjajo srajce, jaz pa lepo udobno uzivam. Maksimum je kavbojke + srajca + casual suknjic. Pa se to redko.

Sicer je pa tudi kravatiranja marsikje vedno manj. Nemci so najbolj togi, skandinavija, benelux, tudi UK pa dosti bolj sprosceno. Pa malo je odvisno tudi od panoge ...
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Jaz imam pa krojača v Prekmurju, naredi obleko po meri za 150 EUR, pa ni da ni.
smile-1.gif

150 za delo ali vse skupaj?

Pri oblekah po meri je, če se ne odločiš za manj kvalitetno blago, običajno glavna postavka material.

V Aziji, recimo, lahko dobiš tri obleke po meri za 100 EUR. Ampak obleka iz res kvalitetnega blaga je pa že tam 200 EUR+
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Meni se to zdi cisto stvar recimo temu samozavesti. Jaz oblek ne nosim, pa sem dostikrat med kravatarji. Dostikrat jim kaj odpredavam, pa mi niti na misel ne pade oblect obleko. Gremo potem na kosilo ali vecerjo, oni vlecejo dol kravate, odpenjajo srajce, jaz pa lepo udobno uzivam. Maksimum je kavbojke + srajca + casual suknjic. Pa se to redko.

Sicer je pa tudi kravatiranja marsikje vedno manj. Nemci so najbolj togi, skandinavija, benelux, tudi UK pa dosti bolj sprosceno. Pa malo je odvisno tudi od panoge ...
Zgodi se, da te kdo enostavno ne jemlje resno, če se pojaviš v kratki majčki in jeansih na poslovnem sestanku, če si občutno mlajši od ostalih še toliko bolj, vsaj lepše hlače in srajca so skoraj obvezen znak spoštovanja nivoja sestanka. Mi je pa osebno ljubše kaj pametnega povedat v casual oblekah, kot poslušat nekoga, ki ima kravato zategnjeno kolikor gre, bi pa bilo boljše da bi bil tiho in kimal.

On-topic:
ko je bila Mura še pri življenju sem si dal pri njih delat obleke po meri, cena nič višja kot konfekcija, za nas, ki nismo po JUSu, odlična rešitev. Takrat sta enkrat tedensko hodila v Murino trgovino v WTCju krojač in tolmačica iz prekmurščine v slovenščino (oz. vodja oddelka za šivanje po meri), te premerila, izbral si blago, čez 2-3 tedne si prišel pomerit obleko, ki še ni bila dokončana, mojster je zabeležil kakšen popravek, čez teden dni si prevzel končano obleko.
Če to še deluje ne vem, pokliči v trgovino v WTCju in vprašaj kako in kaj.
 
Nazadnje urejeno:

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
KSZ; Ima kdo kaj izkušenj s tem ponudnikom šivanja oblek po meri? - GRAMATEX

Po njihovih navedbah stane po meri sešita obleka višjega ranga med 300 in 350 evri. Po slikah sodeč je zaloga blaga odlična.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Jurij: to se da še vedno. Še več, ko imajo enkrat tvojo mero samo pokličeš, se dogovoriš za blago/barvo, pa ti dostavijo narejeno obleko (ni treba pomerjat, razen če se ne raztezaš - beri debeliš). Imam enega prijatelja ki to varianto (ex Mura) še vedno prakticira, pa baje je tudi cena sprejemljiva.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
Jurij: to se da še vedno. Še več, ko imajo enkrat tvojo mero samo pokličeš, se dogovoriš za blago/barvo, pa ti dostavijo narejeno obleko (ni treba pomerjat, razen če se ne raztezaš - beri debeliš). Imam enega prijatelja ki to varianto (ex Mura) še vedno prakticira, pa baje je tudi cena sprejemljiva.
No, lepo vedeti, čeprav obleko potrebujem samo občasno, za sestanke, tako da mi bodo sedanje trajale še nekaj let, se jih bom verjetno prej naveličal kot jih ponosil
smile-1.gif

Meni so jih sešili dve, splošno in poletno, ne spomnim se opcije, da bi drugič samo poklical in naročil, sicer pa mi je tudi bolje tako, sem vsaj izbral material v živo, poleg tega sem hotel da mi poletno obleko naredijo nekoliko ožjo, ker imam poleti mimogrede 5kg manj kot pozimi. Cena pa je bila obakrat okoli 400 EUR.