Hip, hip, hip, strašni trik!

de_Zolt

Pripravnik
19. jul 2007
82
0
6
Taka tema je bila objavljena tudi na spletnem forumu Avtomobilizem

Tale filmček je bil objavljen na netu klik .
Tu je prikazano, kako lahko s fenom in s utekočinjenim CO2 jem v spreju lahko čudežno "izbočiš" nazaj na prvotno mesto vdolbino v plehu ,ki je nastala zaradi udarca .
Kaj mislite vi o tem? Je to hoax ali bi znalo delovati v praksi?
shocked-1.gif


Morda sem sucker, ker na prvi pogled verjamem takim zadevam ,samo hmmmm
17758-icon_confused.gif
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Uporabno samo na veliki površini in pb predpostavki, da je udrtina brez ostrih robov.
 

de_Zolt

Pripravnik
19. jul 2007
82
0
6
Hm, samo tam na posnetku sem opazu ,na tistem spreju slikce na katerih je bil rač. monitor pa tiskalnik pa to.
Je potem to kakšen sprej za čiščenje tega? ( na dotičnem forumu se omenja sprej imenovan Freeze).
Verjetno je to kakšna specialna zadeva ki se ne dobi ravno v Obiju ali Merkurju?

Pa še nekej mi ni jasno pri posnetku...
Barva pleha je tko čudn mat,kateri del Kalosa je sploh bil to?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.839
4.344
113
Freeze - Mrazzz, verjtno ga imajo v Conradu ali Delkotu, to veliko uporabljajo elektroniki, druga varjanta je gasilni aparat na CO2, nazadnje so ga imali v Merkurju po ugodni ceni...

Pravi pa da obrni spray na glavo da dejansko pločevino "polivaš" z mrazom.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.397
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Po mojem ima gasilni aparat preveliko izhodno šobo. Tukaj je potrebno hladiti res lokalno, če pol avta ohladiš ne boš naredil nič.

Drugače pa mislim, da obstoja nek vakumski postopek za popravljanje udrtin po toči, ki naj bi imel podoben učinek kot tole.
 

KURKOFF

Pripravnik
8. avg 2007
401
0
16
Hja, gasilnik je res enostavna rešitev. Samo če ga je kdo imel že v rokah bo vedel, da so povprečno 9kg težki in imajo na koncu cevi velik plastični "razpšilec".

istockphoto_2251571_fire_extinguisher_co2.jpg
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
takle sprej lahko dobiš v trgovinah z elektroniko.....
pomaga tudi če se opečeš s spajkalnikom (le da ne pretiravaš in ti odpade pol prsta
evil.gif
)
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.839
4.344
113
Gasilni aparati obstajajo v VEČ dimenzijah, tudi 200 kilski...

V merkurju so, ali pa še imajo "aparatke" z približno 0,75l volumna, cena je bila pa okrog 12€, tisto malo ga ponucaš za to, razliko pa prihraniš za gašenje če je potrebno... šobo za iszpust ima pa majhno in ne tako kot HIŠNI gasilni aprata na sliki...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, al pa daš tisto črno gumo proč in imaš samo še tanko rdečo cevko
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Ja, al pa daš tisto črno gumo proč in imaš samo še tanko rdečo cevko

Tisto je plastika. Ampak potem moraš paziti, ker lahko fašeš hude ozebline, če se slučajno dotakneš cevke. Pri izstopu iz gasilnika je temperatura plina -78°C.
Pa še to. Gasilnik, ki je polnjen s 5 kg CO2, poln tehta okoli 18 kilogramov.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
jaz sem imel tak FREEZE sprej od LOCTITE, dobi se tudi v trgovinah z avtodeli kot za pomoc pri odvijacenju da en del podhladis.Je pa kar precej drag.