Pohodni čevlji

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
64
28
širne planjave Dolenjske
Živjo,
ima mogoče kdo kako informacijo, katere pohodne čevlje kupiti? Potrebujem za lažje ture, 4krat na teden na hrib (like Šmarna Gora), za gore imam prave gorske čevlje (Alpina - gorska vojaška=Bohinjska Bela). Tako da rabim lažje pohodne.

Skratka zdaj imam ene Lowa in so super, vendar so čist fertik, zdaj pa bi kupil nove, pa kje naj gledam, pa cena, pa če kdo lahka kak popust zrihta
cheer.gif


lp, A
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Merrell
Salomon
Adidas

Vse te tri znamke so podobne treaking Lowi in v SLO je zanje dosti večja izbira, kot za Lowo (težave z uvoznikom,...).

Potem pa se moraš seveda odločiti ali bi imel: polvisoke (mid), nizke (low)...ali bi imel Goratex, ali vodoodbojni material, ali navaden material.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.791
113
kod Džej-Zija
Potem se je Lowa očitno popravila. Pred precej leti sem kupil ene njihovih boljših visokogorskih čevljev in so šivi začeli crkavati že po manj kot pol leta. V dveh letih so bili čevlji zanič (beri: uporabni le še za kanjoning).
jezen.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.791
113
kod Džej-Zija
Zelo dobri nizki čevlji so od priznanih "hribovskih" znamk:
-La Sportiva
-Garmont
-Asolo
itd.
Sprehodi se v Iglu šport ali Promontano in si jih oglej. Res pa je, da niso poceni.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Zanimivo... jaz imam slabe izkušnje ravno z La Sportivo.

Na njihovem top modelu Nuptse za 350 evrov so se na obeh čevljih strgale luknje, skozi katere gredo vezalke. Posledično se mi je na 6000m sipal sneg v čevelj (sicer v zunanji, ampak vsekakor sranje).

Pohvalim lahko tudi Milletove čevlje, če že gledamo priznane znamke.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.791
113
kod Džej-Zija
To pa je zanimivo.
shocked-1.gif
Sploh za ta model. Morda si imel smolo, čeprav je nedopustno, da se to naredi na takem čevlju, od katerega je praktično že odvisno preživetje.

Sicer sem se pa spomnil, da še nisem izčrpal vseh znamk: veliko kolegov nosi čevlje Scarpa in jih ne morejo prehvaliti. Pa še kakšne Trango World se najdejo. Pa seveda Raichle so tudi vrhunska znamka.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

V bistvu ni bila smola... še enemu na odpravi se je zgodila popolnoma enaka stvar.

Nuptse.jpg


Levi čevelj (na sliki) je cel, desni pa ne. Vsi haklji za vezalke so kovinski in dobro pritrjeni na čevelj... ta v pregibu, ki pa pravzaprav prenaša največje sile, pa je samo šlampasto prišit in zapovrh še iz tekstila in ne kovinski. Na srečo sem lahko luknjo za silo pokril z dodatnimi gamašami, vendar se je sneg vseeno še malo sipal noter. Pri -30 pa dejansko začneš malo cvikati, če bodo ostale noge cele ali ne.

Po mojem je napaka celotne serije, ker so brez ugovorov sprejeli reklamacijo. Prodajalec je samo rekel, če mogoče preveč zategujem čevlje, ob čemer sem se samo kislo nasmehnil.

Tako da na koncu vse dobro... noge niso zmrznile in kupnino sem dobil povrnjeno v obliki dobropisa.



Razen te napake pa 1A čevlji. Stabilni, topli, v primerjavi z ASolom 100x bolj mehki in udobni ter predvsem neplastični.... resnično kot se šika za ekstremne razmere. En razlog več, da nisem mogel verjeti svojim očem, da si lahko LaSportiva privošči takšen (precej očiten) kiks.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.791
113
kod Džej-Zija
Res me preseneča, da si La Sportiva privošči tako napako. Malo višje bi kdo res lahko izgubil kakšen del noge zaradi tega.
rolleyes-1.gif
S katerimi pa si te potem zamenjal?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Z nobenimi... od takrat ni bilo več potrebe po takih čevljih. Dvojni čevlji so itak skoraj neuporabni za naše hribe, kjer razmere niso tako ekstremne, po drugi strani pa ne nudijo takega udobja in oprijema.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
dvojni cevlji niso cisto neuporabni, za vecdnevno plezarijo so pravzaprav edina izbira ampak to itak ze ves. prejsnje leto sem si kupil tako zeljene scarpa omega in sem kar zadovoljen z njimi le obcutek imam, da se bo notranji cevelj prehitro obrabil. je pa to ze cisto druga zgodba kot plastika stare generacije, ker si v cevlju gibcen ze skoraj tako kot v dobrih usnjenih in predvsem hiter...


00015418-890313.jpg
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Imaš prav, morda sem se malce prenaglil s takim posploševanjem.

Ampak pri nas vseeno v 99% primerov pozimi ne spiš na prostem, na topli krušni peči pa se tudi enojni čevlji fino posušijo čez noč in ni nobene potrebe po sušenju v spalni vreči.

Pa tudi sicer... pri 0 stopinjah ni nek problem nataknit čevelj in ga hitro ogret... pri -30 je pa že malce druga pesem.


Kot pa si napisal - za ekstremne razmere (kjerkoli že) - je dvojni čevelj edina (zdrava) izbira.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Kupujem lažje pohodne čevlje, za kratke ture ( like Pohorje..), pa me zanima, če kdo nosi Alpino in kako ste zadovoljni.

Do zdaj sem za take ture nosil Salomonke, bi pa rad kaj malo bolj ojačanega.

Se splača alpino, ali raje še malo več keša za la sportiva, mammut..?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
to je gorniški čevelj, a res potrebuješ takega?

sam imam od planike (pohodniški) in sem zelo zadovoljen.
pa slabe izkušnje s salomonom.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz imam dobre izkušnje s Planiko, njihovo obutev uporabljam že 15 let, danes lahko kupim čevelj in grem jutri v gore, pa ne bo problema.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.022
52
48

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.559
688
113
Citat:
Uporabnik bisnen pravi:
Ima kdo izkušnje s temi gojzarji?
http://www.alpinashop.si/p2-27-788/pohodnistvo/gorniska-obutev/teton-62714
Ali bi bili kateri drugi boljši v tem cenovnem rangu?

trd težak zimski čevelj za avtomatske dereze.
Ne kupuj, če ne veš, zakaj točno se ga uporablja.
wink-1.gif


Tvoje vprašanje je torej, kaj se najbolj splača za 130€?
Če boš povedal še namen uporabe ti bomo lažje svetovali,
v vsakem primeru pa je končna izbira odvisna od kompatibilnosti kopita čevlja in tvoje noge
grin1.gif