Zvocniski sistemi Panasonic

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.343
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ima kdo izkusnje z enim od tehle sistemov:

- PANASONIC hišni kino SC-PT470 >> KLIK
- PANASONIC hišni kino SC-PT570 >> KLIK
- PANASONIC hišni kino SC-PT480 >> KLIK

V cem so sploh razlike (OK... vidim, da ima model SC-PT570 pokoncne zadnje satelite... kaj pa ostalo...) Kaj priporocate?

Prikljucen bo na Panasonicovo Plazmo (G15E), nanj pa bi prikljucil tudi WDTV Live preko opticnega vhoda...


Sedaj imam ene 10 let star sistem zvocnikov Cambridge SoundWorks DTT 3500 Digital (KLIK), ki pa je ze tako star, da ne zna predvajati DTS zvoka... in moram na WDTV Live vedno prestavljat na analogni izhod, da sploh kaj slisim
smile-1.gif
...
 
Nazadnje urejeno:

svenson

Zelenc'
7. sep 2010
1
0
1
Sem pred podobno dilemo. Kupiti napravo, ki bi znala brati DVD-je, eksterni disk in hišni kino, za normalen denar. Tudi sam imam Panasonicovo plazmo in k temu bi dodal Panasonicov hišni kino. V živo sem imel priložnost videt SC-PT850 in "špila" fenomenalno. Razlike med sistemi so v zvočnikih (dva pokončna, štirje pokončni), same performanse so pa iste (info: www.panasonic.de). SC-PT470 in SC-PT570 sta stara modela, ki jih v katalogu za Poletje 2010 ni več v ponudbi.
Nažalost Panasonic ponuja samo železni repertoar formatov, ki jih je sposoben predvajat. Nobene podpore MKV-ju. Če bi ga podpiral, bi lahko odpadel tudi WDTV live in bi eksterni disk elegantno pripopal direktno na player. Namen je optimizacija vseh škatel in škatlic poleg tv-ja v eno samo. Nekaj podobnega ponuja LG ampak med BlueRay predvajalniki.
Moja izbira bi bila SC-PT580.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.343
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Meni se za DVD predvajalnik tako ne gre... Ce je pac zraven OK...
smile-1.gif
... bolj se mi gre za sistem zvocnikov... in Panasonic je prisel v izbor zaradi Viera Linka ... ceprav mi noben ne zna povedat, kako to deluje ... Ali potrebujem oba daljinca... ali se hisni kino upravlja skupaj z daljincem od TVja...

Po drugi strani pa (ker ne potrebujem DVD komponente) se mi zdi, da bo Onkyo sistem boljsi... Izgleda pa nihce nima niti enega, niti drugega, da bi kaj napisal
smile-1.gif
...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Vsekakor Onkyo oz podoben drug sistem. Receiver+zvočniki, vendar je žal hitro dražje.

Predvajalnik za medije imaš, tista hišna kina pa pol k. igrajo (pa al je to Panasonic, Philips itd)...
 

mojoman

Pripravnik
19. feb 2008
108
0
16
Sicer nimam tega Onkyota, pač pa model sr-608 in to v povezavi s Sony KDL 40EX500 in Okyotov sistem za krmiljenje komponent preko HDMI kabla prav lepo sodeluje z omenjeno TV. Ta Onkyo ima tudi daljinca, ki lahko upravlja še druge komponente (univerzalen daljinec z vnosom kode komponente). Sicer ne vem, če ima model, ki ga ti omenjaš, takega daljinca. Moj Onkyo se sam vklopi, ko vklopim TV, preklopi TV na pravi vir, ko tavir izberem na Onkyotu ipd. Ne morem ti konkretno pomagati s svojim modelom, ker ga ne poznam, približno pa si lahko iz mojega pisanja predstavljaš, kako deluje ta sistem upravljanja preko HDMI.

Bi ti pa SR 608 vsekakor svetoval, vendar je nekoliko dražji. Pri raznih dilerjih se dobijo za od 470 EUR navzgor.

LP
 

gali

Pripravnik
17. sep 2007
123
9
18
Zivijo,

vsi Panasonicovi sistemi, ki si jih navedel, imajo DVD player in opticni vhod za zvok. V principu bi to za tvoje potrebe cisto zadoscalo. Prednost imas tudi v VIERA linku, saj z enimi komandami vozis tako TV kot receiver. Minus nastetih Panasonicovih sitemov je v tem, da nimajo HDMI vhoda in nimajo dekodiranja novejsih DTS-HD in Dolby-HD zvokov. Onkyova resitev ima HDMI vhode in dekodira DTS-HD in Dolby-HD, prav tako pa ima tudi HDMI 1.4, ki dopusca pass through 3D slike , ce bo kdaj dovolj programov na to temo in si bos zazelel tako televizijo.

Ne vem pa , kako zvenijo prilozeni zvocniki, ampak tukaj lahko porabis svoje stare zvocnike, ce si zadovoljen z njimi. V tem primeru bi bil ugodnejsi nakup kakega receiverja kot npr onkyo 308 ali 508, ki te stanejo od 230 do 300Eurov. Posurfaj malo na geizhals.at, pa bos hitro videl, da je electronic4you.si ali .at med ugodnejsimi ponudniki, saj za dostavo v SLO pogosto ne zahteva niti evra.

Ce pa budget ni problem, pa imas ogromno izbiro AV-receiverjev....
 

gali

Pripravnik
17. sep 2007
123
9
18
Zivijo,

se en dodatek: novi formati zvoka dts-hd in dolby-hd se lahko prenasajo samo po HDMI kablu in ne po opticni povezavi, torej je skoraj nujno, da vzames eno masino, ki ima hdmi vhode z ustreznimi dekoderji.

Ali se da kje poslusat in preizkusit Onkyo AVX 380?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.343
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik gali pravi:

V principu bi to za tvoje potrebe cisto zadoscalo. Prednost imas tudi v VIERA linku, saj z enimi komandami vozis tako TV kot receiver.

Onkyo doma in prikljucen
smile-1.gif
... Prizge in ugasne se skupaj s TVjem... glasnost se regulira z daljincem od TVja (ali tudi s tistim od Onkya) ...

Rabim pa se malo casa za nastavit vse skupaj... ker ima res cuda zadev za nastavljat ...
nahrung002.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Kaj si pol vzel?

Jaz imam harman kardon avr130 + infinity primus... pa mi najeda vedno znova samo receiver prizigat
smile-1.gif
Pa se brnet zacne..
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ajaaa.. pa res, home cinema sistem... to je baje bolj drek za musko.. baje..
smile-1.gif