Nategovanje Mercatorja

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.382
236
63
Kras
www.mtl.si
Zadnjič me je skoraj kap zadela, ko sem ugotovil sledeče.
375g mešana solata Natureta stane v Mercatorju 1,75 EUR. Ista solata pride v Šparu 1,15 EUR. Oboje ni bila nobena akcijska cena. Ker vem, da Špar ne prodaja z izgubo, pa recimo, da je zaslužil le 15 centov (torej manj kot 15%), je potem Mercator zaslužil najmanj 75% na tej ušivi solati.

Komentarji?

PS: Za piko na i pa še naslednje: Mercator je večinski lastnik Ete Kamnik, ki proizvaja omenjeno mešano solato. No, pa naj mi sedaj direktor Mercatorja pove na tem primeru, kako nizke marže imajo.
 
Nazadnje urejeno:

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Še ena:
grenivke se vMercatorju ne kupuje na kilogram, ampak po kosu. Še do pred kratkim je bila cena grenivke 0,21 EUR. Odkar imajo akcijo plačaj 2 odnesi 3, je cena ene grenivke 0,43 EUR.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
Ko se bo debata šele razvila se bo videlo kako drage stvari se kupujejo v mercatorju! Osvežilec zraka airwick je v mercatorju 5 v sparu 4 evre (zaokroženo)
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Še ena:
grenivke se vMercatorju ne kupuje na kilogram, ampak po kosu. Še do pred kratkim je bila cena grenivke 0,21 EUR. Odkar imajo akcijo plačaj 2 odnesi 3, je cena ene grenivke 0,43 EUR.

To je prakticiral tudi Špar - tistih minus 20% v decembru.
Takoj, ko je veljalo -20%, se je omenjen izdelek čudežno drastično podražil.
smirk-1.gif


Drugače pa - Jatina Omega 3 jajca (6 komadov): merc 1,78 evra, špar 1,56 evra.
 

vejca

Pripravnik
Ali pa obratno- Whiskas 65g v majhni škatlici v Mercatorju 1.15€, v tušu in Sparu pa 1.90€ -razlika je ogromna.
Kaj niste bili pred časom ko sem jaz govorila o nizkih cenah Spara in Lidla vsi privrženci Mercatorja in so letele same kritike in graje na spar in Lidl.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Ravno danes opazila:
ista embalaža, isti proizvajalec, ista količina limoninega soka v Tušu 0,70€, v Mercatorju 1,2€.

010.0005.JPG
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Mene je enkrat zadnjič kap v Mercatorju, ko sem videla mozzarello (beri: par kuglic), ki jo nudijo za več kot 3 evre.
stupid-1.gif
Pa kdo to kupuje?!
BTW, iz drugih virov je prav tako solidna mozzarella iz Hoferja manj kot 1 evro. Pa mislim, da Mercator nima ekskluzivnih 1A italijanskih dobaviteljev vrhunskih sirov, da je taka razlika v ceni.
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.929
3.044
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Zadnjič me je skoraj kap zadela, ko sem ugotovil sledeče.
375g mešana solata Natureta stane v Mercatorju 1,75 EUR. Ista solata pride v Šparu 1,15 EUR. Oboje ni bila nobena akcijska cena. Ker vem, da Špar ne prodaja z izgubo, pa recimo, da je zaslužil le 15 centov (torej manj kot 15%), je potem Mercator zaslužil najmanj 75% na tej ušivi solati.

Komentarji?

PS: Za piko na i pa še naslednje: Mercator je večinski lastnik Ete Kamnik, ki proizvaja omenjeno mešano solato. No, pa naj mi sedaj direktor Mercatorja pove na tem primeru, kako nizke marže imajo.

kaj ti nabijaš a nisi slišal vodilnih (
stupid-1.gif
)da imajo samo 2% dobička

hysterical-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.684
9.073
113
Spar je dobil na oko 0.3 eur za toto solato. samo je mel stroške, ko so mu jo dostavili na letališko, jo je mogo razvoziti in dati na police
grin1.gif
 

Birkof

Pripravnik
10. sep 2007
155
0
16
41
Mercator je daleč najdražji pa vseeno vedno poln, to meni ni nikoli jasno
confused-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Zadnjič me je skoraj kap zadela, ko sem ugotovil sledeče.
375g mešana solata Natureta stane v Mercatorju 1,75 EUR. Ista solata pride v Šparu 1,15 EUR.

Zato pa vzamem raje kilo nerezane za isti denar. Tisto malo dela s trebljenjem in pranjem res ni vredno te razlike.

Sicer je pa tako: v Šparu je kila češnjevih paradajzov 4 €, v Lidlu pa 1.
17758-icon_confused.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Birkof pravi:
Mercator je daleč najdražji pa vseeno vedno poln, to meni ni nikoli jasno
confused-1.gif

Raja izbere "pametno" med tremi glavnimi ponudniki,kar pa ne pomeni da je to tudi najboljse,cena-kvaliteta.
Oziroma,med istimi ali podobnimi odpadki izberemo najboljsega nategovalca izmed trojice,ker tako pac mislimo da kupimo najbolje.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Birkof pravi:
Mercator je daleč najdražji pa vseeno vedno poln, to meni ni nikoli jasno
confused-1.gif

Ti ni jasno? Meni pa je....
Sem šel pred časom nekaj nakupovat za piknik (nekaj hrane, pijača pa še en drobnarije... nič posebnega) in sem se mimogrede ustavil v City parku, k sem imel glih avto tam parkiran. Grem iskat sveče, k sm jih mel glih na listku napisane... končno najdem polico s podobnimi zadevami in imajo na izbiro celo 3 vrste svinjsko dragih dišečih svečk. Jah... to nekak ni blo to kar se iska. Po pol ure najdem prodajalca in ga uprašam če imajo mogoče še kje kaj in je reku da jim je use zmankal. No ok si rečem... grem naprej po nakupih. Kila limon piše na listku... grem na del s sadjem. Hodm okol ene 5 minut pa nikjer ne vidim limon. Pol sm že mislu da sm blesav, pa sm šou od gajbice do gajbice gledat... in dejansko niso imel LIMON... pa peezdarija... da taka trgovina nima (oz jim zmanjka, kar je isto nedopustno) limon. Pa kaj se hecajo? ... no potem sem se še mal gužval v upanju da najdem vse kar rabim, pa mi ni ratal in sem se po 10 minutah usedu v avto in šel v Mercator v Grosupljem, ki je manjši od Spara v BTC-ju. Imel so sveče vseh vrst in oblik, imel so 2 vrste limon... ene so bile že celo pakirane po kilo, da ni treba vagat... Pokupim še ostale stvari, katere sem rabil.... izbira velika, police polne, ne smrdi po celi trgovini po ribah, stvari so logično razporejene pa še prodajalca najdeš prej kot v 10 minutah.... sem pa verjetno za 70€ nakupljene robe zapravil 2€ več kot bi v šparu... ojoj.

Da ne govorim kako spedenan je tanov Mercator v Šiški.... tam je pa že skor užitek nakupvat. Spar se glede tega ne more primerjat. In očitno to folku neki pomeni...

Sicer jst ne opravljam nakupov doma ampak mati prav, da se pike splačajo... pa na pike lahko kupiš tud obleko v Maxiju ali pa TV v Mercatorju... tako da se jih na koncu leta kar precej nabere.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:

Da ne govorim kako spedenan je tanov Mercator v Šiški.... tam je pa že skor užitek nakupvat. Spar se glede tega ne more primerjat. In očitno to folku neki pomeni...

Glih v tem je stos,da je raji lepse v mercatorju kot na sprehodu po naravi.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Kap vas je kmalu zadela
hysterical-1.gif
Dejte se malo zamislit, pa privarčevati tiste evre na kavicah in pijačkat pa ostalih pizdarij ki jih ne boste nikoli rabili. Pa pojdite potem mirne volje v trgovino. Kako sploh utegnete videti take razlike...Ko greš v trgovino kupiš vsakodnevno rutino, kaj zdaj če bo kruh dražji za 20 centov ga ne boste kupili??
Vsaka trgovina vas bo zajebala, tudi če boste rekli, da greste zdaj recimo v Špar, pa bodo oni imeli spet drugi izdelek dražji...In potem trgovine še bolj služijo, ker si podajajo kupce, cene pa vsi postopoma višajo samo eni tega ne vidite. tudi ko se plače povečajo so vsi tiho in se ne derejo po ulici če jim je šlo kaj gor. Medtem ko vi tukaj debatirate o centih, vodstvo šteje milione, in se smeje kako se kregate na centih. Pa te akcije, ki imajo vse trgovine..da slučajno ne mislite da kaj privarčujete slučajno?!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.455
5.930
113
pri taščici
decembra sem kupoval večjo količino česna (koline) Kupil v LIdlu in mercu. Oboji nizozemski, proizvajalec različen, v lidlu je bil nekajkrat cenejši kot v mercu.
Sem se že zaklel da bom obe piki kartice razrezal ...(Raje ne pomislim, kako sem preplačal kar nekaj robe pri opremljanju fleta).Sedaj se merca izogibam in se raje zapeljem km do hoferja. Tudi večina izdelkov iz tam se mi ne zdijo tako slabi.
Nekateri se bodo v kratkem času res nagrabili toliko denarja, da ga drugi niti prešeteti ne bi zmogli v svojem življenju in to po zaslugi tistih, ki na mesec zaslužijo toliko kot sami na dan (ali pa še manj
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:

Da ne govorim kako spedenan je tanov Mercator v Šiški.... tam je pa že skor užitek nakupvat. Spar se glede tega ne more primerjat. In očitno to folku neki pomeni...

Glih v tem je stos,da je raji lepse v mercatorju kot na sprehodu po naravi.

Gre se za to, kako ti ponudijo izdelek... tud če grem nekam na pijačo pričakujem da imam izbiro med črnim in zelenim čajem (naprimer), da imajo kolikortoliko urejen ambient in da te kelnar normalno postreže. Če tega nimajo, bom šel nekam drugam, pa tud če je kokta še enkrat dražja.
 
Nazadnje urejeno:

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
753
-10
16
večina očitno ne opazi, da so cene v teh opevanih centrih višje, npr. Mercator Šiška, Tuš BTC, Spar City Park... Tuš BTC itak izstopa po cenah, 2x bla tam, 2x nič kupla.. te se hecajo.
al pa cene Big Bang BTC in Big Bang Rudnik - na Rudniku nižje..
zaključek: bolj se splača v manjših štacunah kupovat, sej v ta velikih tudi spet nimaš neke blazne izbire, samo zdi se ti, da jo maš.. Mercator ima dostikrat cele police ene in iste robe, pa majhno izbiro.. vse skup porazdelijo, malo zglancajo, spustijo kakšne ptičke po zvočnikih (kot v Leclercu :) ) pa je...
smile-1.gif