Filter kabine & dezinfekcija klime

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Kako pogosto in kdaj zamenjate filter kabine ?
A to storite po določenem času/st. kilometrov, po sezoni cvetenja rastlin (jeseni) ?
A ima smisel zamenjati navadne filter s filtrom z aktivnim ogljem ?

A storite tudi dezinfekcijo klime s sprayom ? Kateri (koliko) spray uporabljate ? Kako to storite ?
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Filter kabine menjam enkrat na leto... Lahko pa tudi po potrebi, odvisno kje se pač voziš... Ravno 14 dni nazaj sem ga montiral... Kupil pa sem kr navadnega, bil je malo manj kot 10€, če se ne motim...Ni orginal, filter kot filter...



klime pa nisem nič servisiral...
 
Nazadnje urejeno:

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Citat:
Uporabnik Mark pravi:
Filter kabine menjam enkrat na leto... Lahko pa tudi po potrebi, odvisno kje se pač voziš..
Kako ves, da je umazan ? Vizualno ?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
tudi jaz menjam nekako na 1 leto...kako veš da je umazan?



črn je ko svinja - da se ti ga gabi prijeti v roko.



dezinfekcija..jaz sem kupil en sprej (niti ne vem kje).....prižgal avto in pihanje (klimo) zaprl vse šipe, ter šprical sprej skozi luknjo za vhod zraka (torej odstraniš filter kabine ter špricaš noter), potem sem dal na zaprto kroženje zraka, še pošteno našprical v samo kabino ter pustil avto kurbljat kakih 5 minut. Nato pa prezračil.
 
Nazadnje urejeno:

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Po enem letu je filter že kr lepo umazan, tudi če se po lepem voziš. Prah, saje, mikrodelci. Gledam pa ne, če bi bil za menjavo! Ko enkrat narazen vzamem ga raje menjam, ker se mi ne da zastonj šraufat. Saj nov filter ni tak drag!
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
da ne bom ravno nove teme odprl me zanima kdaj se bolj splača menjati filter in napolniti klimo? sam sem razmišljal bolj spomladi ali je bolje sedaj?
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik boc pravi:
Kako pogosto in kdaj zamenjate filter kabine ?
A to storite po določenem času/st. kilometrov, po sezoni cvetenja rastlin (jeseni) ?
A ima smisel zamenjati navadne filter s filtrom z aktivnim ogljem ?

A storite tudi dezinfekcijo klime s sprayom ? Kateri (koliko) spray uporabljate ? Kako to storite ?





filter z aktivnim ogljem je precej boljsi ker zadrzi tudi delce iz izspusnih plinov,ki se vezejo na oglje, navaden pa prakticno samo prah.Je pa hudic ker je vsaj 3x drazji od navadnega.
Ravno prejsnji teden sem kupil spray za dezinfekcijo klime.Prizges motor, zapres okna , ventilator na max, vkljucis notranje krozenje zraka in odpres spray v avtomobilu ter pustis 15 min.Spray sem dobil od LOCTITE, cena 12 EUR
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:

filter z aktivnim ogljem je precej boljsi ker zadrzi tudi delce iz izspusnih plinov,ki se vezejo na oglje, navaden pa prakticno samo prah.Je pa hudic ker je vsaj 3x drazji od navadnega.

ma na ebay-u jih je mogoce dobiti ze za malo vec kot 10EUR
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Kje je "montiran" filter kabine v avtu?
d055.gif
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Ponavadi nekje pod sprednjim vetrobranskim steklom - pred kabino. Seveda je od avta do avta razlicno.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
ja lahka bi blo...na splošno piha bolj mal v kabino, če je filter zabit. Če ti samo gor na verobransko steklo piha bolj malo in po drugod kot neurje, maš neki drucga narobe.

Drugače se naj bi pa filter menjaval na 15k, tak da če ga še nisi ga menjaj sej je samo okrog 10€
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Moje skromno mnenje glede filtra z ogljem - tisto "aktivno oglje" postane neaktivno v precej kratkem času, saj na koncu koncev tistih par gramov oglja ne more absorbirati neke strašne količine izpušnih plinov. Svoj efekt bo dosegel samo če ga menjavaš vsak mesec...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
a potem v vojski iz preventive tudi menjajo filtre na plinskih maskah vsak mesec?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
kupiš mikrofilter ter čistilo v obliki PENE ki se ga našprica direktno v reže in iz smeri ventilatorja na samo pečko
peno potem porine skozi reže same pečke in utekočini, je pa sprej ki sem ga sam uporabil na voljo v ANETu (pena in ne klasičen alkoholni sprej)
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
na servisih imajo napravo ki ocisti klimo, traja precej casa cena pa cez 100 EUR
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Verjetno misliš čiščenje sistema klime. Pri tem postopku je potrebno premostit kompresor, kondenzator, hladilnik ... zato je poseg dražji (seveda je treba imeti tudi ustrezno opremo).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Opozarjam, da se naj sprej, ki naredi peno uporablja samo v avtu, ki ima klimatsko napravo, saj ima le-ta odvodni kanal na dnu avta, kamor pena odteče (običajno gre po tej poti ven kondenz).

Za avte brez klime pa priporočam čistilni alkohol, ki sam po sebi izhlapi.

Menjavo mikrofiltra priporočam pred zimo (da bolje piha iz klime, ko moraš pozimi odroševat stekla). Nekateri avti so na zabit mikrofilter precej občutljivi (manjši pretok zraka), nekateri ne. Načeloma je na avtih s klimo situacija slabša...