Prašičja gripa v Mehiki in ZDA

erikson

Guru
25. avg 2007
21.710
5.656
113
Fear, anger and fatalism over swine flu in Mexico

The outbreak even hit Mexico's beloved national pastime — two sold-out football matches Sunday — Pumas vs. Chivas and America vs. Tecos — will be played in empty stadiums to prevent the spread of the disease.

...

The World Health Organization convened an emergency expert panel to consider whether to declare the outbreak an international public health emergency — a step that could lead to travel advisories, trade restrictions and border closures. The agency's Director-General Margaret Chan arrived in Geneva on Saturday for the meeting.

The CDC and Canadian health officials were studying samples sent from Mexico, and some governments around Latin America said they would monitor passengers arriving on flights from Mexico.

But it may be too late to contain the outbreak, given how widespread the known cases are. If the confirmed deaths are the first signs of a pandemic, then cases are probably incubating around the world by now, said Dr. Michael Osterholm, a pandemic flu expert at the University of Minnesota.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.732
2.540
113
Roko na srce preveč nas je na svetu.

Ena orenk kuga, bi lahko rešila to recesijo. Ne bo treba vojne
aplauz.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.411
-8.420
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Roko na srce preveč nas je na svetu.

Ena orenk kuga, bi lahko rešila to recesijo. Ne bo treba vojne
aplauz.gif
Podobno misleči kot si ti, se prosim postavite v prvo vrsto za odstrel
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.732
2.540
113
Nazadnje urejeno:

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Citat:
Uporabnik V_power pravi:
morajo farmacevtska podjetja tudi kaj zaslužiti, sedaj ko je finančna kriza
smirk-1.gif

Farmacevtska? A niso ugotovili pri SARSu, da Tamiflu povzroča huda samomorilska nagnjenja in depresijo?

Najboljša zdravila so naravna. Narava nam je dala sredstva za boj proti bakterijam, virusem,... samo ljudje jih zaradi farmacevtske industrije ne znamo več izkoristit.

Jaz ne pomnim kdaj sem imela nazadnje prehlad, gripo, virozo,... Že leta pozimi, ko se te respiratorne bolezni širijo in sem kje blizu okuženih naredim tole:

- grgram slano vodo (vsaj po jedi) ali nerazredčen limonin sok
- H202 - peroksid 3% iz lekarne dam na palčko za ušesa in ga dam v ušesa. Lahko se tudi razredči z vodo.

Nobeno od teh sredstev ni škodljivo in nima stranskih učinkov.
Nisem si pa tega sama zmislila, ampak sem naletela na te nasvete, ko sem surfala po netu in preizkusila več stvari.

Ko komu povem za tole me debelo gleda in ne verjame. Prav, ni problema, še vedno obstajajo tabletke. Če komu tisto bolj paše nimam nič proti.

Drugače pa je tale 'swine flu' lahko zelo zelo nevaren, če pomislimo, da so tukaj prazniki in čez teden dni se bo precej ljudi vračalo iz vsepovsod.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.318
1.075
113
lih sem študiral da je 2 leti naokrog in da morajo nekaj novega "ven" spravit
bonk.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.362
973
113
Ah dej, vse skupaj se zopet napihuje...

Primeri iz 24 ur:
- 1 potrjen primer, 6 okuženih... WTF???
hysterical-1.gif

- kličejo slovensko učiteljico v mehihko, prej so govorili, da se šole na veliko zapirajo, ona reče da otroci normalno hodijo v šolo.
evil.gif

- antibiotiki proti virusom...
stupid-1.gif

- uvajajo se ukrepi na svetovnih letališčih, sledi reportaža iz Brnika, nikomur ni nič jasno, o ukrepih ne duha ne sluha...
hysterical-1.gif


V glavnem, vsak vsaj malo razgledan človek takele izjave precedi skozi svoje sito v glavi...
17758-icon_confused.gif


Mediji pa morajo vsak dan spektakularno poročati...
grims-1.gif


Zdej pa grem, me je srat po vsem tem prijelo...
smirk-1.gif