Digitalni "okvir za slike"

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.364
970
113
pozdrav.gif


Zanima me, če si že kdo lasti digitalni okvir za slike, oz. ima kakršnekoli izkušnje s tem, morda kdo koga pozna, ki ima to zadevo,... Mogoče kakšen nasvet iz tehničnega vidika?
confused-1.gif


Detajli so povsod tako trapasto napisani, da sem čisto zmeden.
redface-1.gif

1. Imajo te zadeve že interne pomnilne kartice, da lahko samo preko USBja preneseš, ali je pač treba kupit dodatno kartico? Tisto iz digitalca namreč ne mislim vsakič vtikat v okvir...
2. Kako je z napajanjem? Koliko ur/dni zdrži prižgan okvir?
3. Ali ima vsak možnost "pritrditve" na steno?
4. Kaj je najbolj pomembna specifikacija? Resolucija, svetilnost,...? Da opravičim (prekomerno) ceno...
stupid-1.gif


Kolikor brskam po naših spletnih trgovinah ugotavljam, da so najboljši/najdražji krepko predragi od tistih, ki so nekje na zlati sredini.
jezen.gif


U glavnem, zelo bi bil hvaležen za kakršenkoli nasvet...
zmaga.gif


P.S.: *****
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.364
970
113
Zanimiv, lep in predvsem (pre)drag.
grin1.gif


Na ebay-u so pa skoraj polovico cenejši...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.364
970
113
Nimam izkušenj, pojma nimam kako poteka, ne vem kako je z uveljavljanjem garancije... Pa še ne vem kaj naj trenutno kupim...
grin1.gif
Ko bi pa imel model, bi pa verjetno malo pokukal na ebay. Pa koga bi fehtal, če bi lahko naročil prek mene, če bi mi zaupal...

Ampak najprej rabim vedet, na kaj biti pozoren pri nakupu...
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Lahko ti povem za Philipsa 10' (cca 200€ pri nas). Ni moj, ker smo ga kupili kot darilo. 10' se mi zdi ravno na spodnji meji uporabnosti. 7' je že tako majhen, da ni ravno uporaben za na steno/omarico...
1. Ima 128M internega flasha, USB port, MMC luknjo in CF luknjo. Iz vseh lukenj lahko željeno skopiraš v interni flash. Pri resoluciji, kot jo ima, je jpeg, večji od cca 300kB, potrata prostora. Obstaja tudi wireless verzija.
2. Napaja se po kablu. Tudi, če bi reč imela akumulator (mislim, da nima, pa nisem zihr) ne bi zdržal kaj dosti zaradi osvetlitve.
3. Ima pritrditev za na steno in na zadnji strani nosilček za IR daljinčka.
4. Najbolje, da ga vidiš v živo. Po številkah je težko sodit, kateri ima dobro sliko.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.364
970
113
Sem biu zadnjič malo v lovu za tele okvirje... Philipsov za 200 evrov mi je strašno všeč, a malo (pre)drag... Žal nisem videl prižganega...

Everton-ov je 7', slika je nagravžna...

Kot vse kaže bom res moral poseči po ebayu, saj so tam občutno cenejši...

@Ziggy: *****
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.364
970
113
Ima kdo kakšen link do kakšne avstrijske trgovine z elektrotehniko?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.025
9.111
113
EU
Obnovim staro temo.
Foto okvir Kodak letnica 2011, je začel kazati znake starosti. Do sedaj je vsak dan, vsa leta delal brezhibno, ob samodejnem vklopu zjutraj in izklopu zvečer.
Sedaj se sam noče več vklopiti in ga moram ročno večkrat prepričevati. Nastavitev časa pa je norija, ker so se gumbi za nastavitev začeli odzivati popolnoma naključno.

V tem času so okvirji tehnološko napredovali, pa me zanima katera firma ima solidno, ne pre-komplicirano napravo. Mora biti: "nastavi, vklopi in pozabi". Stari Kodak je bil takšen :zmaga:
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.438
1.011
113
Obišči stran
Obnovim staro temo.
Foto okvir Kodak letnica 2011, je začel kazati znake starosti. Do sedaj je vsak dan, vsa leta delal brezhibno, ob samodejnem vklopu zjutraj in izklopu zvečer.
Sedaj se sam noče več vklopiti in ga moram ročno večkrat prepričevati. Nastavitev časa pa je norija, ker so se gumbi za nastavitev začeli odzivati popolnoma naključno.

V tem času so okvirji tehnološko napredovali, pa me zanima katera firma ima solidno, ne pre-komplicirano napravo. Mora biti: "nastavi, vklopi in pozabi". Stari Kodak je bil takšen :zmaga:


:D
 
22. jul 2007
12.979
1.381
113
123
Ali pa TOLE ko bo, drugače svet se je v 10 letih spremenil z njim je pa tudi tehnologija napredovala ali pa nazadovala, kakor za koga.;)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.025
9.111
113
EU
Samsung je preveliki za foto okvir v dnevni. Skoraj večji kot moj TV. :D
Tisti drugi okvir pa še ni v prodaji.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.916
406
83
android tablica pa nek app gor s katerim narediš pravila, da ti ob uri prižge galerijo ali kar pač želiš?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.025
9.111
113
EU
Imam, eno staro tablicp TPad. Še dela, samo je postala zelooooo počasna.
Mogoče se da predelati.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.025
9.111
113
EU
Izgleda se Kodakov fototokvir premislil in se je zjutraj naenkrat začel samodejno vklapljat ob nastavljeni uri. Mogoče se je softwerju takrat kaj zmešalo. Pa tipke za nastavitev so začele tudi normalno delat. Prej sem četrt ure potreboval za nastavit čas, ker me je ven metalo brezveze po meniju.

Na staro tablico Tpad bi se dalo znova naložiti android? Uporabil bi jo lahko za foto okvir. Počasna je in več kot pol minute čaka, da izvrši ukaz. Baterija je OK.