Dolce Gusto - kapsule

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Če majo od Gorenja D.O.T. potem ja
grin1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:


Samo kapsule pa najdem samo Barcaffe za 4,59? Si siguren, da imajo še kake nove za 3,65?

Da
2630088-ScreenshotatNov1316-16-24.png
 

Priponke

  • 2630088-ScreenshotatNov1316-16-24.png
    2630088-ScreenshotatNov1316-16-24.png
    315,4 KB · Ogledi: 5.624
Nazadnje urejeno:

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Kar se tice Barcaffe DOT in Petrol gre za kavo/kapsule iz iste tovarne na Nizozenskem
wink-1.gif
tudi pakiranje in kapsule so identicne z izjemo kartonske embalaze pri DOT...skratka jaz sem se naprej na DG
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
A sem samo jaz cuden (verjetno ja
evil.gif
) ampak men petrol kapsule niso dobre, od barcaffeja so mi pa sploh en velik meh. Dolce gusto so se zmen najboljse originalne.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Tudi jest sem nabavil že od Petrolovih, Sparovih in Barcaffe in DG še vedno zmaga. Je pa kot vidim vedno več ponudbe ostalih proizvajalcev za DG mašine. A tiste kompatibilne iz Milerja je že kdo sprobal?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Imate še Segafredo v šparu, ampak mi je že 2 kapsule dobesedno razneslo
grin1.gif


Najboljši je meni cortado od DG, so pa Hoferjeve vsaj meni takoj za njimi....
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
V Hofer-ju imajo zdajle Amaroy kapsule za DG aparate in sicer okuse:
- Cappuccino
- Espresso
- Lungo Crema
- Cafe au Lait

Stanejo 3.69 EUR. So pa to te kapsule, slike katerih je guardy zgoraj objavil.
 
Nazadnje urejeno:

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
In kakšne so kaj te hoferjeve au lait? Petrolove so meni osebno zanič in sem jih komaj spravil v promet:)
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.558
6.162
113
Ker nimam pojma o kavnih kapsulah in mislim da je tudi pil še nisem nikoli, me zanima vsebina teh kapsul. Je to kemija, ali...? Glede te kave sem imel vedno pomisleke, zdravo ali ne.
Za pripravo kave z mlekom je potrebno porabiti dve kapsuli, kar se mi ne zi ravno priročno.
Berem pa, da ljudje to kavo precej hvalijo. Če je zadeva uredu, bi si tudi sam omislil kakšen aparat.
Je zadeva res uredu, ali je polno sladkorja in raznih ojačevalcev okusa?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Nisem poznavalec kav, ampak moja jih rada pije.

Jaz sem pil le Moccaccino, to je kava s cokolado.
 

bratec

Pripravnik
23. okt 2014
120
0
16
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Ker nimam pojma o kavnih kapsulah in mislim da je tudi pil še nisem nikoli, me zanima vsebina teh kapsul. Je to kemija, ali...? Glede te kave sem imel vedno pomisleke, zdravo ali ne.
Za pripravo kave z mlekom je potrebno porabiti dve kapsuli, kar se mi ne zi ravno priročno.
Berem pa, da ljudje to kavo precej hvalijo. Če je zadeva uredu, bi si tudi sam omislil kakšen aparat.
Je zadeva res uredu, ali je polno sladkorja in raznih ojačevalcev okusa?

https://www.dolce-gusto.si/flavours/coffee-with-milk/cafe-au-lait-2

V čem je problem to pogledat na njihovi spletni strani? od googla do sem trije kliki - 10 sekund ob slabi mrežni povezavi

Sestavine:
Polno mleko v prahu (73,7%), topna kava (24%), stabilizatorja (kalijevi fosfati, natrijevi citrati), emulgator (sojin lecitin)

Bo uredu?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.558
6.162
113
Citat:
Uporabnik bratec pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Ker nimam pojma o kavnih kapsulah in mislim da je tudi pil še nisem nikoli, me zanima vsebina teh kapsul. Je to kemija, ali...? Glede te kave sem imel vedno pomisleke, zdravo ali ne.
Za pripravo kave z mlekom je potrebno porabiti dve kapsuli, kar se mi ne zi ravno priročno.
Berem pa, da ljudje to kavo precej hvalijo. Če je zadeva uredu, bi si tudi sam omislil kakšen aparat.
Je zadeva res uredu, ali je polno sladkorja in raznih ojačevalcev okusa?

https://www.dolce-gusto.si/flavours/coffee-with-milk/cafe-au-lait-2

V čem je problem to pogledat na njihovi spletni strani? od googla do sem trije kliki - 10 sekund ob slabi mrežni povezavi

Sestavine:
Polno mleko v prahu (73,7%), topna kava (24%), stabilizatorja (kalijevi fosfati, natrijevi citrati), emulgator (sojin lecitin)

Bo uredu?

Bo uredu, čeprav sem to prebral že sam.
Zanimalo me je predvsem mnenje uporabnikov. Da je prisotna kemija mi je jasno. Ker pa se na stvari ne spoznam, ne vem kakšna kemija je. Zdravo ali ne?
Bratec, lepo da si si vzel čas zame.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Pri večini ni več dodatne kapsule z mlekom, saj je že vse v eni kapsuli. Taka sta od DG Cortado, ki je espresso + mleko in AU Latte, ki je podaljšana kava z mlekom. Svojo kapsulo z mlekom imata Capucciono in Late machiato.

Meni osebno sta najboljša ravno Cortado in Au Latte.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
oboje je fej ogaba. ne vem... meni tole ne sede, čeprav mi je v štartu bilo zanimivo.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Koliko je zdravo, pa ne vem. Mleko v prahu po moje ni nek bavbav, razen sladila, ki ga ni veliko v krajših kavah. Jaz običajno dodam kakšen natreen, da je ravno prav.
Kaj je pa v kavi, pa pojma nimam. Zgleda navadna zmleta, verjetno s kakšnim dodatkom, da je topna v vodi.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Za moje pojma je potrebno deliti med prave kofetarje in priložnostne kofetarje, ki imajo radi okus po kavi, a ne preveč (med te se štejem jaz). Torej, če si navajen turških ali močnih kuhanih kav, ti kava iz kapsule verjetno ne bo ok. Če pa imaš raje blažje kave z nekaj mleka, pa ti znajo biti kapsule super. Meni so od DG zelo dobre krajše kave, niso mi pa všeč nobene druge kompatibilne kapsule.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Citat:
Uporabnik Janez40 pravi:
Koliko je zdravo, pa ne vem. Mleko v prahu po moje ni nek bavbav

Vsa mleka so v nekem trenutku samo prah. Namreč svežemu mleku se ob vseh procedurah (pasterizaciji, homogenizaciji itd.) odvzame tudi vsa maščoba in se pretvori (mleko) v prah. Nato pa se v končnih cisternah temu mlečnemu prahu postopoma dodaja voda in prej odstranjena maščoba, da dobiš mleko z 0.5%, 1.5%, 3.5% itd. mlečne maščobe. Nekaj se proda tudi kot mleko v prahu, nekaj pa kot smetana...