Dolce Gusto - kapsule

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.625
6.402
113
Sem bil včeraj v Big Bang in si ogledal ta kavni aparat Dolce Gusto Drop.
Zadeva mi je všeč, vendar me je minilo, ko mi je prodajalka pobvedala, da je je za kapučino, ali kavo z mlekom potrebno porabiti dve kapsuli. Da je kava precej sladka zaradi mleka v prahu. Skratka kemija, ki je ne maram.
Poleg tega aparata, je bil razstavljen Illy retro. Tega si ogledujem že kar nekaj časa in tudi kava je odlična:

https://www.bigbang.si/iskanje?q=illy

Cena je sicer kar visoka, pa tudi kapsule v SLO so cca. 0,50€. Ne vem če je sploh računica kupovati tak aparat za 2-3 kave dnevno. Me pa zanima koliko stanejo te kapsule v Italiji.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.307
6.528
113
Poglej še Senseo linijo od Philipsa. Je na blazinice, kar pomeni da so posledično cenejše, pa tudi okolju bolj prijazne.

Je pa problem, da se težko dobi aparat pri nas, ima jih sicer muller in pa leklerk občasno, ampak če želiš kakšen top model, pa bo potrebno v tujino. ampak blazinice se pa dobijo pri nas, tudi "no-name" brand, kjer te recimo ena kava pride manj kot 0.15€.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.307
6.528
113
Grenka, ker je 100% robusta
wink-1.gif
Ampak pač to je cheap ne, ceneje kot če si narediš turško iz barkafeja in temu primerna je pač kvaliteta/okus.

Zmotil sem se, cena te najcenejše je celo 7 centov, ko so v akciji: Muller: Alberto kavne blazinice 36 kosov/252 g več vrst za 2, 55 €.

Kavni avtomati pa se začnejo pri nekje 50€, če te zanima samo kava, brez mleka, brez pene, ipd.

Drugače so pa original senseo kavne blazinice po 18 centov na kos, kar je občutno ceneje od kapsul. Ima jih muller, leklerk tudi, še ceneje, ampak tam samo klasični okus.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.625
6.402
113
Nisem odvisnik od kave in jih spijem povprečno 2-3 na dan. Torej to ni ne vem kakšna količina in zato bi rad vsaj takrat pil res dobro kavo.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
In kakšna je potem ta no name kava za 0,15€?

Sto ljudi in vsak pravi drugače. Mislim, da za dobro kavo bo treba razvezati mošnjiček in kupiti one-touch kavamat, potem pa malce eksperimentirati, katera kava ti ustreza. Imam in priporočam ti lahko Juro. Ja, je draga in ja vem, da se bolj splača vsak dan v kafič na kavo.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.625
6.402
113
JURO poznam, saj smo jo imeli v podjetju, kjer sem delal pred leti. In kava je bila res dobra, ampak Švicarji kot Švicarji, cena v nebo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.307
6.528
113
Dobra kava je žal (ali pa na srečo) stvar okusa in okus je nekaj na kar se vsak navadi. Žal ti lahko nekdo svetuje aparat za nekaj jurijov, pa bo tebi porazno slaba kava, tako da žal univerzalnega odgovora ne bo, kar se tiče avtomata.

ampak lahko se tolažiš, vsega se boš navadil
wink-1.gif
Še vedno pa lahko dodaš sol v kavo, da izničiš grenkobo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.307
6.528
113
To itak, ampak problem turške je priprava, avtomatk je super kar se tega tiče, ker nimaš res nič dela, zato sem jaz v celoti odnehal z kuhanjem kave "na roko" in vse šibam prek avtomata...za okus me pa bolj kot ne b.k., glavna je praktičnost
smile-1.gif
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Glede praktičnosti: kapsule meni niso ravno praktične, ker vse teče iz njih. Če npr. narediš obiskom štiri kapučine imaš takoj osem odpadnih kapsul. Z navadnim kavamatom nimaš čisto nič več dela.

P.S.: pa še ekološko ni
crazy1.gif
 
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Sem bil včeraj v Big Bang in si ogledal ta kavni aparat Dolce Gusto Drop.
Zadeva mi je všeč, vendar me je minilo, ko mi je prodajalka pobvedala, da je je za kapučino, ali kavo z mlekom potrebno porabiti dve kapsuli. Da je kava precej sladka zaradi mleka v prahu. Skratka kemija, ki je ne maram.
Poleg tega aparata, je bil razstavljen Illy retro. Tega si ogledujem že kar nekaj časa in tudi kava je odlična:

fadil, poglej še od hotpointa

http://www.hotpoint.it/elettrodomestici/macchine-caffe

ta tud rabi illy kapsule (mogoče ne istih kot kot illy kavomati - to zna biti plus, če so te kapsule cenejše), poleg tega pa tudi kapsule kave Kimbo. Mi smo jo sicer nekajkrat kupili (navadno kavo), a nam ni bla všeč. Drugače če iščeš vkapsulirano kavo, poglej še kak bialetti (kavomati + kapsule), lavazzo (tle mislim da je kapusloa okorg 26 cenotv (mam lavazzo - trgovino tako je čez ex mejo, sam majo samo kapsulirano kavo). caffe Vergano, Pellini Top, Segafredo pa še kak tak znan proizvajalec kav. Ti imajo ponavadi svoje kavomate, ter svoje kapsule. večine teh zadev pri nas ne dobiš, dobiš pa v Ita, Aut itd.


kavomate si lahk pregledaš tud na mediaworld.it. majo tud te (vsaj nekaj teh), ki sem jih navedel, prav tako imajo nekaj teh kav v svojem asortimentu
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.307
6.528
113
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Glede praktičnosti: kapsule meni niso ravno praktične, ker vse teče iz njih. Če npr. narediš obiskom štiri kapučine imaš takoj osem odpadnih kapsul. Z navadnim kavamatom nimaš čisto nič več dela.

P.S.: pa še ekološko ni
crazy1.gif

Točno zato jaz zagovarjam avtomate na blazinice. Si že sprobal kakšnega?
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Glede Philips Senseo. Sam sem tri leta nazaj preko nemškega ebaya kupil model Philips SENSEO Latte Select HD7854/60. Ima ločeno posodo za "pravo" mleko (ne v prahu ali kapsuli). Deluje z blazinicami, ki sem jih ene pol leta kupoval v Mullerju. Vse lepo in prav. Kava je bila zelo dobra in v blazinicah dobiš precej razliænih tujih znamk, mleko super spenjeno. Še hčerki naredim spenjeno mleko pa potem posujem s kakavom čez in oba "kofetkava".

Po pol leta sem se naveličal kupovati niti ne tako drage blazinice in sem preklopil na CoffeeDuck nastavek za Latte modele. Vanj lepo dam klasičen mleti barcaffe (ali illy ali karkoli, kar se lahko sfiltrira) in z ženo naravnost obožujeva cappuccino ali latte macchiato z domačega mleka iz bližnje kmetije (polno mastno). Nič kemije.

Aparat me je koštal okrog 150 € s pošnino. V treh letih dela tako kot nov. Ga pa redno čistim in ob neuprabi lepo pokrijem in spravim v shrambo. Skratka nikoli žal, da sem ga kupil.

Večkrat sem poskusil tudi Dolce Gusto kavo. Sam črne ne pijem in vedno z mlekom. Mleko v prahu, ki pride v kapsulah pa mi ni nikoli postal všeč. Je preveč umetno. Tako, da sam priporočam ta Latte model od Philipsa. Če kdo želi kaj več informacij naj se mi pa na privat javi.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Poceni šenkam aparat Dolce Gusto Melody, delujoč, malo uporabljan.

Sam imam občutek, da ima voda po parih skuhanih kavah vonj po plesni, zato ga ne mislimo več uporabljat.

Je kdo zainteresiran?