Dolce Gusto - kapsule

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
ksz

Ravno včeraj kupil kapsule pa kar v merkatorju na kupone -20% tako, da je bila cena okoli 4€
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Včeraj sem bil v Celovcu, sem šel v Merkur. Tam je redna cena 3.99 EUR / škatlo. Naključje je hotelo, da so imeli v petek in včeraj (sobota) še dodatni 25% popust na vse kave. Tako da sem prišel skozi z 3 EUR / škatlo, poleg tega pa so imeli okuse, ki jih pri nas ne dobiš npr. Caramel Latte Machiatto, kava z mlekom in še nekaj ostalih.
Sem se kar založil
smile-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Mimogrede, bili smo v Merkurju v Sudpark shopping centru, kjer smo vmes napolnili Ampero. Imajo lepo polnilno postajo za električna vozila, lepo označeno in nihče jih ne zaparkira.
Parkirana pa sva bila Ampera in celovški Leaf.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
Dajte mi povedat kaj je bolje tchibo ali nescaffe? Vidim, da ste tu zapaljeni za Dolce gustom pa me vseeno zanima, pro in contra za enega ali drugega. Nabavil sicer ne bom zase, mi nekak ne pijemo kave, ampak bo za darilo - obdarovanka pa pije občasno kavo in bo prijetna popestritev.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Cokolade so pomoje celo po 3.3 €
smile-1.gif

Sicer pa sam kupim kavo (16 kapsul), mleko si pa sam spenim. Res ne vidim smisla, da bi kupoval mleko v prahu, ker je kava potem "predraga".
 

pikanika

Pripravnik
26. nov 2007
131
0
16
Mi imamo od Tchibota in to ta velikega, ima več možnosti nastavitev kot ti ta mali, ki jih sedaj propagirajo. Ta ima zraven tudi penilec za mleko, ki pa se pri nas ni preveč obnesel.

Mleko sicer speni, samo je kar procedura. Gre nekako takole. Skuhaš kavo, prižgeš funkcijo za penjenje mleka, čakaš, čakaš, čakaš (kava se med tem že skoraj shladi), no potem se končno prižge lučka, speniš mleko in ga daš na že skoraj mrzlo kavo.

Lahko sicer prvo speniš mleko in potem čakaš, da se avtomat malce shladi, da si potem lahko skuhaš kavo. To tudi traja in vmes ti pena pade dol. Skratka nerodno v obeh primerih. Potem pa še, jaz sem imela občutek, da gre tam skozi šobo poleg pare tudi precej vode, ker se mi je mleko vedno zdelo po penjenju kar vodeno.

Tako, da jaz si mleko penim posebej.

Kar se okusov in ostalega tiče, meni je kava OK, sploh te nove, regionalne variante. Res pa je, da nimajo neke blazne izbire in, da nimajo kav z okusom (še?). Kapsule se dobijo pri nas samo v Intersparu in so (za 10 kapsul) 2,99 € te regionalne in 2,49 € ta navadne.

Če se boš odločil za nakup, preveri, če imajo slučajno v Avstriji (če si kje v bližini) kakšne akcije (zdaj pred božičem zagotovo), (lani vem, da so imeli 2 za 1 aparate, poleti so dajali zraven skodelice in nosilec za kapsule...) pa tudi več zastonj kapsul navadno dobiš zraven kot pri nas.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Na Amazonovi slikci manjka še nekaj okusov, ki smo jih dobili v Celovcu, npr. Dallmayr prodomo in Crema d'oro.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Jaz ga imam že 3 leta. Dela BP. Kava je ok, izbira kapusl je tudi večja kot je bila na začetku, pašejo pa samo Dolce Gusto kapsule. Za to ceno nimaš kej zgrešit.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
A to je tipičen Nescafe okus? Namreč meni Nescafe okus ni všeč (pil sem kapučin, ki je pakiran v vrečkah po 10) in iz avtomatov. Je okus tukaj podoben?
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Citat:
Uporabnik dem pravi:
A to je tipičen Nescafe okus? Namreč meni Nescafe okus ni všeč (pil sem kapučin, ki je pakiran v vrečkah po 10) in iz avtomatov. Je okus tukaj podoben?

Ne. Meni osebno je boljši. Drugače pa imajo te dni veliko degustacij po trgovinah kjer lahko probaš. Ravno par dni nazaj so imeli v Intersparih...
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Pri nas jih še nisem videl, jih pa v španiji pakirajo v škatle
po 30 kom za 7,xy €.Po novem letu grem šele ....
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Sva z ženo dolgo iskala aparat za kuhat kavo. Tale Docle Gusto je bil prva izbira. Vsaj dokler nisem probal kavo na predstavitvi v eni izmed trgovin. Mleko umetega okusa, kava čisto vodena.

Ali so jo zanič naredil ali pa ta aparat res ne zna narediti dobre kave iz kapsul. Sem šel gledat alternative in jih v Sloveniji težko najdeš. Vsi govorijo samo o Dolce Gusto.

No pa sem jo le našel. Philips Senseo. 7854/60 Latte Select model, če sem natančen. Kupil preko eBaya iz Nemčije za 150€. Blazinice (pod) se dobijo v Mullerju in so cenejše kot za Dolce Gusto. Dodatnih okusov je ogromno. Nabavljam preko eBaya od tega (http://www.ebay.co.uk/itm/380773386444).

Za mleko ima ločeno posodo in super speni, skoraj čisto do vrha kozarca. 3.5 alpsko ali kar 3.5 Mercator naredi največ pene. Sem probal tudi že domačega iz Mlekomata. Tudi pride super okus.

Ker nimam tako blizu do Mullerja sem nabavil še Coffeeduck pad v katerega lepo dam katerokoli espresso kavo (probal sem barcaffee in santana) iz trgovine. Okus, ko da bi jo pil sredi poletja v lokalnem pubu. Zelo zadovoljen in jo oba pijeva vsaj 2x dnevno. Obvezno pa ob zajtrku.
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Zna narediti odlično kavo, tako da res ne vem kaj so naredili narobe. Načeloma je res težko zaj... razen če predolgo pustiš da teče kava.