Počeno vetrobransko steklo od kamnčka

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Je kdo dal popravit steklo od kamnčkov in koliko ga je stalo. Pisal sem že na Carglass. Razpoka je 1cm x 2cm Novo steklo pride za Japonca 200 evrov + delo vrjetno kakšnih 100 evrov. Rabljeno steklo pa vrjetno kakšnih 100 evrov.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Meni so računali cca 50€ za čisto majhno luknjico. Od takrat naprej teh lunkjic več ne popravljam, ker bo ceneje šipo menjat. Popravijo pa tako, da se še vedno vidi enako počeno kot prej, edino naprej neha pokat.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Počeno steklo mislim da se ne da vredu zalit, če je samo razpočena pikica od kamna ti jo zalijejo brez problemov nekje med 60-100 EUR, to je za mojstra v MB.
moje izkušnje s tem.............. naj si to lepo vtaknejo nekam, mi je zalival razpokico od kamna na desni strani pa je en teden držalo, pol pa prišlo obdoje uporabe klime v avto pa je šla šipa v levo pa desno pa gor in mam zaj eno zelllooo lepo zvezdo čez celo šipo.
Reklamacije pri majstru, neuspešna barem cenilec je bil tolko fer pa je potem na isti škodni spis dal še novo šipo, tak da nisem rabil dvakrat prijavljati stekla.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz tudi nisem bil zadovoljen s carglassom. OK, z njimi osebno že, so prišli na dom čez 2 dni, samo s takšnim načinom popravila pa ne, ker se še vedno vidi enako kot pred popravilom.

Ampak tak mi je napisal cenilec, ker ni bila poškodba v vidnem polju.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Mene bi koštalo 320€. Menjava na carglassu.
K sreči sem imel kasko B kombinacija (divjad + steklo).
cheer.gif


Tvojo velikost bodo še popravili. Pojdi pa hitro, da ne gre razpoka naprej. Je prav grozno gledat na avtocesti, kako ti šipa poka v vse smeri.
grin1.gif
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Meni je kamenček naredil cm veliko luknjo, carglass popravil s to smolo, a me je še vedno motilo, ker se je videla črna obroba.

Nato so mi naročili novo original steklo (najprej so hoteli aftermarket, pa se nisem strinjal) in sedaj je ok. Orig steklo + menjava bi stala 300€, a me krije zavarovanje stekla.

Na uradnem servisu so hoteli 500 samo za steklo.. lol.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.835
3.858
113
Jstem sem zaflikal luknjo na Carglassu, 3 leta nazaj, okoli 60 EUR je prišlo s tem da ti jamčijo da če se ti razpoka tam razširi ti dajo denar nazaj (oz. ti odštejejo od cene novega stekla).

Sem imel cca. 1cm+ okroglo luknjo, so zalili s tisto smolo in nekaj osvetljevali z UV lampo. Na koncu 'luknje' ni bilo več, je pa vidna razbitina (tak kristalen lesk) v cca. 50% prvotne velikosti luknje. Glede na to da je luknja spodaj, ravno med brisalci me nič ne moti - če bi pa bilo v vidnem polju bi pa verjetno raje zamenjal celo šipo.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik ginekolog pravi:
Na uradnem servisu so hoteli 500 samo za steklo.. lol.

Sem mislila, da sem take račune pooblaščencev videla samo jaz. Meni se je 2x že to zgodilo, samo je bila razpoka res konkretna, obakrat pa je bilo okrog 500€ na pooblaščenem. Si očitno dajo duška na zavarovalnico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: olfa

terminator

Pripravnik
24. okt 2007
33
0
6
753 € je prišla menjava stekla na mojem vozu, na pooblaščenem servisu dva meseca nazaj.
 

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Predlani sem na Novomat-u za novo steklo z delom odstel okoli 170 EUR. Poklici se tja in vprasaj, zagotovo bo ceneje kot na Carglass ali Avtostekla Rogelj Romat.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
če je v vidnem polju oz pasu, ki ga določa zakon, se menja.
če ni, se menja če si sposoben.

Če še ni, pa počakaš, da se razpoka razširi do vidnega polja.
grin1.gif
Ali pa ji malo "pomagaš".
grin1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
folk kaj vam ni jasno. zavarovanje šip je cenejše od najcenejšega popravila....
in šiše in ogledala si lahko 100% da bo rabil vsako leto, čene pa na dveleti
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.335
9.067
113
Citat:
Uporabnik janezpesec pravi:
Predlani sem na Novomat-u za novo steklo z delom odstel okoli 170 EUR. Poklici se tja in vprasaj, zagotovo bo ceneje kot na Carglass ali Avtostekla Rogelj Romat.

meni so rekli isto, ce bi fizicno placal, za enako delo so pa zavarovalnico ocurili za 600 €...ampak hu kers očitno
smile-1.gif
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
folk kaj vam ni jasno. zavarovanje šip je cenejše od najcenejšega popravila....
in šiše in ogledala si lahko 100% da bo rabil vsako leto, čene pa na dveleti

se strinjam, če mene vprašaš je "nuja" zavarovat šipo in luči...ob registaraciji sploh ne opaziš, če gre šipa ali ogledalo te ne boli glava....da ne govorim o xenonkah....ena za mojga citroena je nekje 2K€
bonk.gif
....

prejšnji teden sem jo menjal.....550€ je koštala na original servisu.....
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Na ebayu je 200€ cela luč.
tongue-1.gif


Mene je prišla šipa 118€ + 30€ delo pa 40€ gumica okol šipe (z alu profilom)...vse original.

Nič se ni splačalo doplačvat stekla in jih tudi nisem. Zdaj jih bom, ker šipa za novega pride vsaj 300€.
tongue-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
folk kaj vam ni jasno. zavarovanje šip je cenejše od najcenejšega popravila....
in šiše in ogledala si lahko 100% da bo rabil vsako leto, čene pa na dveleti

Tudi na dve leti je malo huda ali pa imam jaz tako srečo. (več kot 20 let in cca 250 000km pa nisem menjal ne šipe in ne ogledala).
Imam pa zavarovano ja, vendar bi sedaj s tem denarjem, ki sem ga vplačal za zavarovanje imel že zlata ogledala.
smile-1.gif