Samsung B7330 OmniaPRO

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
188
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
torej, moja mala Nokia E71 si počasi zasluži zasluženi pokoj in iščem nekaj, kar bi jo še najbolje nadomestilo. imam sicer še BB 8520 Curve, s katerim sem čisto zadovoljen, kar se tiče uporabe mailov in ostalih internetnih bombonov, ampak je bolj kot ne še vseeno 2nd phone. ne vem, enostavno me nekaj moti ...
redface-1.gif


zadnjič pa grem mimo enega od ponudnikov SiMobila, kjer sem prvič zagledal omenjenega Samsunga. na prvi pogled izgleda obetavno, prebral sem si first look na gsmareni, kar pa se testov tiče pa naletim le na Samsunga B7320 OmniaPRO, katerega pa pri nas ni zaslediti.

pa me zanima, če ima kdo slučajno kakšne izkušnje s tem Samsungom (B7330 OmniaPRO). cena je za ta rang telefona tudi precej ugodna, zato mi je res zaenkrat okej, samo bi si želel prej še kakšno mnenje.
Samsung B7330 Omnia PRO
samsung-b7330-omniapro.jpg




lp, Dizzy
 
Nazadnje urejeno:

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Na papirju izgleda tako tako, sama izdelava je pri Samsungu (vsaj višji razred) kar kvalitetna. Ga pa nisem nikoli sprobal, da bi ti lahko podal kak bolj "first hand" komentar.
Pa si prepričan, da bi imel Window Mobile OS (pa še brez touch screena, če se ne motim)?
Sam bi raje pogledal za kakšnim aparatom, ki bi ponujal več kot Nokia E71, če jo ravno menjaš. Mogoče kak Andorid s touch screenom ali Nokia E72, čeprav je kvaliteta izdelave slabša kot pri E71?

Off: Je pa zanimivo, da imaš enaka telefona kot jaz (E71 + BB8520)
smile-1.gif
Jaz E71 še ne mislim upokojiti, BB-ja pa prav tako ne, hehe. Bi pa imel novega Bolda, potem bi mogoče upokojil E71 in BB8520. :D
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
188
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
touchscreen ne pride v poštev, imam N5800XpressMusic, kolega posodil Appla za par dni, mel HTC-ja - ker so mi načeloma všeč touchscreeni, ker imajo res velik ekran, ampak, glede na moje delo in potrebe touchscreen žal odpade (ker se mi Android zelo dopade).

Bold, ja ... Bold mi je tudi bomba telefon, samo - predrag, ker telefon kupujem v prosti prodaji, imam vse anekse polne. E72 mi je zelo všeč, ampak se mi zdi, da je skoraj enaka E71, ni toliko razlike, kot jo je bilo med E61/E61i in E71. plus to, kar si rekel - kvaliteta izdelave je menda malce padla, čeprav gre vseeno za zelo dobro izdelan telefon.

plus, da če primerjam E72 proti Samsungu - gre za skoraj da enaka telefona, le da imata vsak svoj OS in da je razlika v ceni 100€, skoraj 130€ ...

saj pravim, manjkajo mi neke uporabniške izkušnje, kako je z baterijo, kako hroščasta je zadeva. to, da je tipkovnica zakon pa mi je zaenkrat povedal še vsak, ki ga je imel 3 minute v rokah.
grin1.gif


p.s.: no, dejansko edini touchscreen, ki bi ga imel, je tak, ki je v kombinaciji s tipkovnico - da recimo, ko surfam po netu, uporabljam touchscreen, ko si moram kaj zapisat, uporabljam tipkovnico. samo takšnih modelov pri nas ni ravno veliko ... (pa da so kolikor toliko ugodne cene
redface-1.gif
)
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Problem je to, da je Windows Mobile že s touchscreenom bolj ko ne štorast za uporabo (palčka...), ampak brez touchscreena je pa verjetno že skoraj nočna mora (s tem mislim samo na windows mobile in ne splošno).
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
40
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
p.s.: no, dejansko edini touchscreen, ki bi ga imel, je tak, ki je v kombinaciji s tipkovnico - da recimo, ko surfam po netu, uporabljam touchscreen, ko si moram kaj zapisat, uporabljam tipkovnico. samo takšnih modelov pri nas ni ravno veliko ... (pa da so kolikor toliko ugodne cene
redface-1.gif
)

Poglej za 7610 OmniaPRO
smile-1.gif



Samsung-B7610-OmniaPRO-Review.jpg
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Imel na testu dva dni in roko na srce aparat je zelo uredu... Če smo že glih pri bateriji mi je osebno zdržla glih dva dni ob malo večji uporabi itd. Edini dve "pomankljivost" ki sem jih opazil je da je občasno bil malo počasen pri odpiranju internetnih strani (za kar pa ni nujno kriv gsm) proti HTC HD2, pa malo me je še motilo "plastično" ohišje (vsaj zadnji del)...
 
Nazadnje urejeno:

tiga

Zelenc'
24. mar 2009
2
0
1
Jaz jo zdej lastim glih en teden in lahko podam svoje mnenje, ki pa pravzaprav ni tako slabo...

Najprej naj povem da sem pred tem telefonom imel Omnio I900 in sem pravzaprav "downgrejdal" svoj revolver. (o:

funkcijsko je OmniaPro sicer manj opremljena in šibkejša, vendar se je tukaj pravzaprav bolj za vprašat, kaj uporabnik
rabi od telefona.

Programsko ima WinMo 6.5 Standard - to pomeni, da so winsi precej manj komplicirani, po uporabniški izkušnji podobni
kakšnemu symbianu, telefončk pa se da zelo fajn nastavit svojim potrebam.

Wireless deluje brez problemov, mobilne povezave tudi, mail accounte se z lahkoto nastavi, tudi več in potem za vsakega
posebej po želji avtomatsko ali pa ročno preverja dospelo pošto. Meni je to zelo fajn, saj recimo na enem, bolj frekventnem
mailu rabim preverjanje na uro, na dveh po 2x na dan in na enem, kadar se mi zljubi...

GPSa še nisem imel časa sprobat, vendar ne dvomim, da bo delal tako kot mora.

Baterija...glede na količino mojih klicev, povezave in sporočil, lahko rečem, da sem zadovoljen, da mi zdrži do dva dni, uposštevajoč
tudi to, da je bila do sedaj polnjena samo 4x...tako da bo po kakšnih 10 dnevih šele razvila svojo polno kapaciteto...

Tipkovnica...balzam za moje živce, nasproti prejšnji touch screen moriji... Ta telefon sem kupil pravzaprav zaradi te tipkovnice in
tukaj nimam pripomb...res ne. Tipke odzivne, ravno prav mehke, prime vse iz prve in zelo težko se je zmotiti. Maili, SMSji in MSN
kar leti...

Zaledje programske opreme je solidno...od aplikacije za vreme, offica, galerije, playerja, kalkulatorjev, štoparic...edino kakšno
spodobno igro bi si želel, ker je gor sam pasijansa in tisti trapasti barvni krogci.

Dodane slušalke so zelo revne...na žalost nimajo opcije, da se pri mikrofonu sestavijo preko banance in da se priklopi boljše...
tako da ni druge, kot kupit boljše ali pa BT slušalko...sam nisem še imel na ušesih BT slušalke, ki nebi al hreščala, slabo lovila
ali pa me sogovornik ni dobro slišal... tako da...tukaj bi bil vesel kakega predloga dobre BT slušalke.

Sinhronizacija telefona je šla skozi BP in to preko Sync programa prejšnje omnie...imenik, kontakti...vse je identično prejšnjemu
telefonu.

Ekran telefone je lep, lepo kontrasten, na soncu lepo viden...fotoaparat dela lepe slikce, za 3.2 mp so zelo lepe...

mislim, da je to to...

če pa ima kdo še kakšno vprašanje...bom z veseljem pomagal.

Lp.
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Glede na to, da se odločam za nakup novega GSM-ja in mi je padel v oko zgoraj omenjen GSM me zanima ali je sedaj kaj več ljudi, ki ima izkušnje s tem GSM-om?

Hvala.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Meni gre tudi obstoječa E71 proti koncu življenjskega obdobja, sedaj pa iščem zamenjavo (aneksi so pa polni).
Načeloma sem bil že odločen za nakup E72, sedaj pa vidim tega Samsunga, ki je mimogrede polovico cenejši od Nokie.

Glede na specifikacije na papirju se mi zdi dober nakup (čeprav sem že 5 let Nokia fan).

Narediva group buy?
smile-1.gif
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
No jaz imam e71 in zdaj sem nabavil to omnio....ampak..........


Spet me nekaj muči s tem WM...sem hotel poslat sms pa imam pod enim imenom 5 številk...pa mi je vedno dalo samo cifro ki je shranjena pod mobil in ima tudi isto številko pod sms.....a je možno naprimer pod istim imenom dodat naprimer na 2 številke isti sms in poslat hkrati kot pri nokii? Kako poslat na kako gsm številko ki je shranjena pod work naprimer?

Prosim ža čim več kakih dobrih nasvetov glede vsega kar se tiče WM.
 

alter01032010

Pripravnik
1. mar 2010
300
0
16
Jest sem telefon kupu pred dnevi za neverjetnih 50 EUR. neverjetnih zato, ker če primerjam bivšo E71 - ko in tole, seveda je razlika, ampak za 50 !! EUR pa ziher ne bi dobil (zdaj E72) Nokie, razlike so pa minimalne. Sem bil sicer doslej navajen na Symbian, ampak OK. Ni slabo.
Zato mam pa še Desireja, ki pa ima Androida
grims-1.gif

Overall je bil tale nakup eden izmed boljših za 50 EUR, sploh če pomislim, da bi za Appla moral odštet vrtoglavih 600 ali več EUR za praktično .... meglo. Sam namreč telefon uporabljam za telefoniranje, za multimedijo mam pa toucha (jebiga, ejpl, kva češ).

Baterija zdrži precej več kot samo dva dneva ne prav malo uporabe (wi-fi, bt), gps-a še nisem sprobal (tam zna bit poraba kar velika, ampak pustmo, drugje ni dosti drugače), se je pa treba navadit na dokaj nenavadne menije v primerjavi s symbianom. Kar pa je logično, tud Android je precej drugačen ...

EDIT: še tole: kvaliteta izdelave se mi zdi odlična. same tipke pa sploh ... OK, moje mnenje. Minus pa je štekanje WMja. Enkrat mi je celo zmrznil. Ampak, kot pravim, za take težave je tu še krompirjevc (desire), s katerim pa nimam teh težav ...
 
Nazadnje urejeno:

alter01032010

Pripravnik
1. mar 2010
300
0
16
Ne vem, če te razumem prav, ampak lahko si naložiš program, kjer lahko formiraš skupino, komu boš poslal isti SMS.
Pa ne me vprašat, kako se prog imenuje. Nokia ma pač to rešeno že po defaultu, ampak jest tega nisem uporabljal (veliko raje kličem, kot esemesiram ... tega pravzaprav ne maram)
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Bi tudi jaz klical ampak draga dela v taki službi da se ne more javit na telefon in ima dve cifre (svoje) in potem kar na obe pošljem ker se ji zgodi da se eden sprazne ali pa ga pozabi.

Drugače pa vidim da fotoaparat nima zuma..vsaj jaz ga ne najdem...pa internet dela počasi...povezava je zelo slaba v primerjavi z e71...vsaj pri meni doma....zgoraj je modem...nadrstropje nižje ima samsung probleme ,a z nokio pa grem lahko še eno nadstropje nižje pa še vedno drži povezavo.Drugače je pa gsm kar ok...za 50 eurov.Po odzivnosti pa mislim da je tam tam...celo e71 bi rekel da je malo bolj odzivna ,čeprav mi je rečeno da ima počasnejši procesor.Se pa morem še navadit...danes ga prvič malo bolj resno uporabljam :D
 

alter01032010

Pripravnik
1. mar 2010
300
0
16
Zooma res nima, internet je dokaj počasen .. samo sam si s tem ne delam težav, ker za net mam iToucha ...
ampak še enkrat-niidealen, za 50 EUR pa kar naenkrat postane odličen ...
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
ja to pa je ja....no...samo navadit se ga moram..mogoče so pa kake finte ki ti olajšajo delo.
Se bomo še poigrali.
Aja..kako se odstrani tiste bližnice na namizju..jaz bi odstranil yahoo,cnn..in še kaka bi se našla.
Pa opera mi dela težave..sem namestil in jo zagnal ampak gumb za acept pa ne morem nikakor stisnit..kaj da nardim..a sem pobral opero za tačskrin?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
ksz

jaz si tudi ogledujem omenjeni telefon. Sicer sem zelel ubosti SE W995, a je bil zal razprodan se preden sem ga uspel dobiti. Sedaj pa tehtam med tem Samsungom in SE Elm-om.

Trenutno imam Motorolo Q9 in SE K810i. Prvi ima prednost v tipkovnici, ki pri pisanju sporocil in surfanju scat pelje SE, slednji pa je itak neprimerljivo boljsi pri fotografiji, ker mi dostikrat prav pride, da naredim kaksno sliko na hitro.

Pri novem telefonu potrebujem WiFi, kar imata oba. Zdaj pa tuhtam, kateri bi mi bolj prav prisel glede na kakovost in funkcije, ki jih ponuja.

Opinions?
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Jaz sem nabavil danes novega na Bolhi (Simobilov) za 130 €.
Zdej moram samo še stestirat ali je že odklenjen ali ga moram še nazaj nest odklenit. Kupljen je bil pa 14.7..

Čez vikend ga bom usposobil, pa da vidim če je soliden telefon.
 

Supergirl

Pripravnik
1. feb 2008
321
0
16
Citat:
Uporabnik kazamurnik pravi:
Spet me nekaj muči s tem WM...sem hotel poslat sms pa imam pod enim imenom 5 številk...pa mi je vedno dalo samo cifro ki je shranjena pod mobil in ima tudi isto številko pod sms.....a je možno naprimer pod istim imenom dodat naprimer na 2 številke isti sms in poslat hkrati kot pri nokii? Kako poslat na kako gsm številko ki je shranjena pod work naprimer?

Prosim ža čim več kakih dobrih nasvetov glede vsega kar se tiče WM.

Hojla!

Če imaš pod enim imenom shranjenih več številk, ti odpre stik in se potem z desnim kurzorjem sprehodiš do številke, na katero hočeš poslati sms. Prav tako lahko po istem postopku pošlješ enemu stiku sms na več različnih številk - pravkar preverjeno...
wink-1.gif
Pri možu imam shranjenih 5 ali 6 številk, od tega sta 2 gsm, pa še e-mail naslovi. Pa mi je lepo ponudilo na izbiro najprej eno cifro, potem pa še drugo.
No, pa še moje mnenje: telefon imam cca 1,5 meseca. Začuda sem se nanj navadila presenetljivo hitro... Baterija me ob non-stop vklopljenem bt in aktivnem dnevnem telefoniranju (dnevno preživim cca 1-1,5 ure na telefonu) zdrži 2,5-3 dni. Proti prejšnjemu SE s symbianom se mi zdi, da dela vse s svetlobno hitrostjo
rolleyes-1.gif
Pa še tole: nisem še uspela pogruntat, če se da kje nastaviti na avtomatsko zaklepanje tipkovnice, ali je to treba vedno znova delati z Lock Quick tipko?

Lep pozdrav, pa
roza.gif
!
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Super...hvala....sem včeraj se malo več igral s telefonom ...daness sem pa ugotovil da se da lepo in enostavno odgovarjat na smse.Za fotke je več al manj vseeno....tiso kar se zunaj slika so slike ok...drugače pa imam za to kar rabim pač fotoaparat.

Tipkovnica je ok...edino me malo meša ker na E71 je qwertz....na samsungu pa qwerty...zatipkam se pa ko kliknem črko a in mi nastane vedno velika A....he he..veliki prsti..al pa neroda :D

Kakšen brskalnik imate gor...a explorerja al kaj drugega...jaz sem probal dat opero pa ne morem nikakor potrdit prve strani (da se strinjam...bla blabla)....mi pa dela zelooo počasi internet ,glede na to da sem povezan brezžično na domačega.....če primerjam z nokio..tista leti proti temu...ampak tam rabim opero.

Drugače bom pa kaj več napisal ko se ga navadim....aja...a tukaj se da naštimat da imaš uro na ekranu ko je ta ugasnjen...tako kot pri nokii?