dsg šu papa

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
včeraj je zaružilo pri VW touranu tdi 2005.danes obvestilo iz servisa dsg je hin.cena brez dela 6200€.o kakršni koli kulanci ni govora.
avto kupljen nov pri nas redno servisiran,prevoženih 95k km.avto ima sestrin fant ki ga že cel dan boli glava.glede na to da cena novega ni bila ravno ugodna sedaj pa še nekje 7k € vložka v avto ki je praktično nov in presega 50% vrednosti avta.se zadeva sploh splača menjati
confused-1.gif
mogoče je kje kak maher pri nas ali v tujini ki bi znal popraviti zadevo za spodoben denar.vsaka info je več kot dobrodošla
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.697
137
63
huh, to pa je porcija. Koliko neki stane šolanje za servisiranje DSG menjalnikov? pa si za ta denar pomojem popraviš svoj DSG in nato odpreš firmo . servis DSG menjalnikov. Po 4000eur kasiraš pa je.

lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
glede na to, da je DSG rak rana VW, bi se jaz spustil v kakšno tožbico ... ne moreš verjet. moje sožalje. čeprav, ko menjalnik dela, zna bit kr užitek ...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
odivsno kje je napaka.

Namreč sem imel na Audiju Multitronica in je bil nek problem, serivs je rekel menjava...no zadevo so mi popravili za dobrih 400€ v Avtoelektroniki...

tko da, spravit avto do rajkota na Avtoelektroniko, se zna zgodit marsikej, odvisno od tega kje je napaka...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
odivsno kje je napaka.

Namreč sem imel na Audiju Multitronica in je bil nek problem, serivs je rekel menjava...no zadevo so mi popravili za dobrih 400€ v Avtoelektroniki...

tko da, spravit avto do rajkota na Avtoelektroniko, se zna zgodit marsikej, odvisno od tega kje je napaka...

hvala ti!bomo klicali v ponedeljek
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
malo pobrskal po ebayu in so dsgji od 1500€-2000€ plus nekje 150-400€ poštnine.če ne drugega se zategnemo do minhna po menjalnik pa poštimat ter avto v menjavo staro za novo.me zanima če bo še VAGa kupil
evil.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Kuker sem že reku, jajca od DSG.
smile-1.gif

Kolegu isto na Touranu odapeo papke. Samo je mel srečo, da je službeni avto na operativni leasing, pa se mu je jebalo za stroške.
Da je nekaj narobe pri teh DSGjih, je že to, da me je VW prodajalec prepričeval, da naj ne jemljem DSG. Če prodajalci ne zaupajo temu, potem veš, da nekaj smrdi.
No, saj na koncu nisem vzel niti VW.
grin1.gif


Ogo
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:

Namreč sem imel na Audiju Multitronica in je bil nek problem, serivs je rekel menjava...no zadevo so mi popravili za dobrih 400€ v Avtoelektroniki...

Ja pri tebi je šlo za napako na elektroniki menjalnika. V praksi pa popravilo izgleda tako da menanjo pač nekaj elementov na elektroniki v vrednosti par 10 centov in ti zakasirajo 400€. Znanje je pač drago.

Lp
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
dobro če je to pogosta napaka bi lahko dali kako kulanco ali se poglobili v menjalnike zakaj crkujejo in to z vpoklicem odpravili.zadeva je nova le preko 6k€ kar ni malo
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Je kar je. Koncept zanimiv, izvedba pa očitno slaba, zelo verjetno zaradi prekompliciranosti. Bolj kot komplicirajo v strojništvu, večja je šansa, da bo šlo nekaj k vragu.

Ogo
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Seveda pa ob tem ne gre pozabit, da crkujejo tudi recimo navadni, ročni menkalniki. Nekatri prav pogosto (se še spomnim punta leta nazaj, je bilo čisto normalno, da se je razletel, in to dobesedno - pa si se lahko samo lepo v 5 po AC peljal).
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:

Namreč sem imel na Audiju Multitronica in je bil nek problem, serivs je rekel menjava...no zadevo so mi popravili za dobrih 400€ v Avtoelektroniki...

Ja pri tebi je šlo za napako na elektroniki menjalnika. V praksi pa popravilo izgleda tako da menanjo pač nekaj elementov na elektroniki v vrednosti par 10 centov in ti zakasirajo 400€. Znanje je pač drago.

Lp

Res je...procesorji niso dragi...znanje pa je.
Ampak vsekakor je vredno bilo teh 400€ ... že tko so mi šli na roko s ceno, tako da sem jim dal brez najmanjšega odpora teh 400€ , samo da so mi odpravili nadležno utripanje.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
samo to da ni kulance pa je višek svinjarije, sploh glede na to da so to znani problemi
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik shift pravi:
dobro če je to pogosta napaka bi lahko dali kako kulanco ali se poglobili v menjalnike zakaj crkujejo in to z vpoklicem odpravili.zadeva je nova le preko 6k€ kar ni malo

Zato pa WV nikoli ne bo na nivoju Toyote.

Lp
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
samo to da ni kulance pa je višek svinjarije, sploh glede na to da so to znani problemi

A se je o teh problemih že kaj pisalo? Meni je to novo.

Pa kaj točno odpove pri teh menjalnikih? Zanima me s strojniškega stališča..
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
S temi novimi menjalniki je praktično vse povsod problem, pa na gre za DSG ali pa klasiko. Jaz imam občutek,da odkar so zečeli tišati notri 6 prestavo, da je vse skupaj šlo precej dol. Slišim kritike za VW, PSA, Mazda itd. Stari menjalniki so bili bolj robustni, bolj gladki, bolj tekoči, sedaj pa je vse skupaj nekaj pol izdelek. Meni so recimo pri 40km menjali polovico menjalnika in kasneje priznali, da imajo določene težave s tem, čeprav je bilo sprva slišati, da si jaz stvari zmišljujejem.

Moj občutek je, da v avtih ni več no.1 problem elektronika, ampak je postala problem čisto strojna komponenta. Proizvajalci ne vedo več, kako bi dražje prodali avte, elektronika je itak skupna že vse povsod in sedaj so šli na nove koncepte in je kriza.

Kaj točno pa je crknilo pri tem DSG menjalniku?
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Pri večini avtov je elektronika največji problem. Samo je pa potrebno vedeti, da je tukaj velik biznis. Ti crkne neka elektronika, pa oni rečejo samo zamenjat in seveda dobro zaslužit. Pač se naredi vse za stranko in če stranka noče prihranit, ji pač izpolnijo željo. Mene je tudi elektonika na BMWju neki je*ala pred 2 leti. Pa mi rečejo da bo menjava prišla okoli 1100 €. Seveda jaz v to nisem šel, ker vem da je na servisih tako, da če ne dela je to za na odpad in za zamenjat. In potem sem jim rekel, da naj mi to vezje dajo in da bom probal kaj uredit. Zgolj iz firbca doma odprem vezje in vidim, da je zasmodilo čip za stabilizacijo napetosti. Grem v prvo trgovino z elektroniko in kupim tisti čip za 1 € in ga prilotam nazaj in je stvar delala in še sedaj dela brez problemov.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Ravno 2 dni nazaj sem slišala za isti primer na Golfu... DSG šu papa... in to po nekih 1500km.

 
Nazadnje urejeno: