Kmalu semaforji v krožišču Tomačevo?

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
To krizisce ima eno samo, a ogromno neumnost: polne crte. Zakaj za hudica clovek ne bi menjal pasov (no ja, jaz zase vem, da jih bom, polna crta gor ali dol)? Vceraj sem prevozil vsaj 5 taksnih krizisc v okolici minhna in tudi eno ni imelo polnih crt ...

Potem ti veckrat takole zanalasc krsis prometne predpise
smile-1.gif

Ja, večkrat. Tudi polno v šentviškem ignoriram. In s tem, da obstajajo bedaki za volanom, ki izsiljujejo ljudi, polna nima nič Taki itak zavijejo zadnji hip in bedasto, pa če je polna ali črtkana črta.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:
Danes sem našel en "bug" rondoja. Če prideš iz smeri Žal oz. Tomačevega, ne moreš iti na obvoznico v smeri BTC-ja/Maribora, ne da bi prevozil polno črto.
Po Kerbovem načrtu (stran 2) sodeč, se moraš na vhodu v rondo postaviti na skrajni levi pas. Ta te obrne proti Mb.
 

Firing_Nukez

Pripravnik
3. mar 2010
328
0
16
Sem se peljal čez ta rondo že takoj tisti dan, ko je zalaufan. Nisem kaj pretirano navdušen nad njim. Table so res 1A. Je sicer že nekaj dni od tega, ampak če me spomin preveč ne vara, so če greš na rondo, ko se pelješ proti novim jaršam, tam 3 table za črnuče. Potem pa ugibaj, kam se je treba postavit, da prideš dol na bežigrad, če se nisi že prej vozil tam stalno. Za mano je bil en, ki je šel v isto smer, pa je falil pas, tako da je potem pri zadnjem semaforju malo manevriral.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:
Danes sem našel en "bug" rondoja. Če prideš iz smeri Žal oz. Tomačevega, ne moreš iti na obvoznico v smeri BTC-ja/Maribora, ne da bi prevozil polno črto.
Po Kerbovem načrtu (stran 2) sodeč, se moraš na vhodu v rondo postaviti na skrajni levi pas. Ta te obrne proti Mb.

Nope, ne gre. Skrajno levi pas gre v Tomaževo/Žale, drugi z leve Koper/Kranj, Tretji z leve Črnuče/Bežigrad in četrti z leve Črnuče.

Sicer te skrajno levi pas pripelje na izvoz, ki se je včasih razcepil (levo obvoznica, desno Tomačevo/Žale), toda zdaj sta tam dva pasova, ločena s polno črto. Skrajno levi pas iz smeri Žal/Tomačevega te pripelje na desni pas na izvozu, kar pomeni, da se lahko samo vrneš nazaj na Tomačevo/Žale. Če bi hotel na levi pas, ki gre na obvoznico v smeri MB/BTC, bi moral prevoziti polno črto, bodisi v krožišču, bodisi potem na izvozu.

Komplicirano napisano, ampak tisti, ki se vozite tam, boste najbrž razumeli.
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.319
7
38
46
Okolica južne LJ.
Res je. Tudi sam sem imel enak problem, ko sem si rekel, pa dejmo vozit po predpisih
uf-1.gif


Sam rondo mi je še kar všeč, problem je samo to, ker so načrtovalci predvidevali, da se SLO vozniki držijo predpisev
stupid-1.gif

Tako bo pa divje.
10.gif

Zanimivo, da so dvignili omejitev iz 40 na 50km/h
17758-icon_confused.gif
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Če prideš do rondoja z Brnčičeve (od Črnuč), se enostavno postaviš na povsem levi pas. Ta postane pri uvozu z Bežigrada drugi z leve, pri uvozu s Stožic postane drugi z desne in lahko povsem enostavno, brez kršenja oznak, zaviješ z rondoja na severno obvoznico proti vzhodu. Tole sem že v praksi naredil.

Pravzaprav ti na vsakem uvozu povsem skrajni levi pas omogoča, da narediš (skoraj) cel krog po rondoju in te pripelje na isto cesto, samo da si obrnjen za 180°. Povsem brez menjavanja pasov.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Daj preberi se enkrat. Ni govor o vhod i brnciceve, ampak iz dosedanje smeri Zale oz ce prides po obvoznici od BTC, pa bi rad sel vem in nazaj na obvoznico proti BTC.
Prepoved menjavanja pasov je bebava. Pika.
In jaz jo bom, ce bo treba ignoriral.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Prepoved menjavanja pasov je bebava. Pika.
Ravno toliko je bebava kot prepoved menjavanja pasov v navadnem križišču. Verjetno se tudi tega ne držiš? Ali se mogoče na križišču, ko zaviješ levo, postaviš na skrajni desni pas?
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
In potem ta ločeni pas gre po desni strani nazaj proti Žalam, na levo je pa polna črta in zaradi tega ne moreš zaviti na levi pas, da bi šel nazaj na obvoznico v smeri Btc-ja.

Prilagam sliko:
Rdeča črta - kam te rondo odpelje
Modra črta - željena smer (obvoznica smer BTC)
Zelena črta- polna/neprekinjena črta



 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Vsi kraki so narejeni tako, da lahko prideš tudi nazaj v smeri, od koder si prišel, samo na skrajni levi pas se postaviš in te samo izpljune ven.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
ja samo če prideš iz smeri žal imaš trikotnik, torej prednost imajo tisti ki prihajajo z obvoznice, ti se pa moraš postavit čisto na levo stran hmmm
wink-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ne razumeš. In isti problem je, če se vključuješ z Vojkove. Ko se bo nabila gužva pred semaforjem, ne boš mogel priti na npr. skrajno levi ali drugi skrajno levi pas.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Pišeta ravno trako kot, da sta popolnoma nesposobna za volanom, ker ne glede na to ali prideš z žal ali z Vojkove se praktično ni problema vklopiti tudi v večji prometni konjici na skrajni levi pas. Če pa to je problem pa priporočam da izpit čimprej vrneta nazaj na svojo UE
wink-1.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Trenutno se ni problem vklopit. Kako se bo vklapljalo se bo videlo septembra in oktobra ob prometnih konicah. Sam sem tudi mnenja, da bo kar problem prit na skrajno levi pas in na drugi pas iz leve proti desni.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Točno tako. Ne vem, zakaj nekateri mislijo, da to, kar je zdaj, je to to. Počakajte na september. Takrat se zabava začne. Še dobro, da se vozim z motorjem.