Kmalu semaforji v krožišču Tomačevo?

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:
Me je pa zmotil slab asfalt na novo asfaltiranih delih. Izgleda in občuti se kot polizdelek oz. kot da manjka še vrhnja plast. Tudi ločevalni robnik je narejen precej "češko".

Nabavi očala. Zaključnega sloja asfalta še ni na dobršnem delu rondoja. Ponovna popolna zapora rondoja bo sredi avgusta, takrat bo preplaščen celoten rondo (razen obeh nadvozov). Ista zgodba je zaključek okoli delineatorjev.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Jaz sem tudi testiral rondo. Meni je všeč, gužve nobene. Sta se pa našla dva pacienta, katera sta menjala pas 10metrov pred semaforjem, glih tok da se nista počla. Ja težko je gledat na table in se pravočasno razvrstit
bonk.gif

Mislim, da pravi test ne bo 1.septembra ampak v začetku oktobra, ko pridejo še študentje v LJ.
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
KSZ:

Ko bo to normalno steklo, k se bo mal folka nabral...to bo skos pokal če mene vprašaš.
Od zgubljenosti na kater pas, do ločevalnih betonskih robnikov, prevozenih rdecih luci...hjaooo, splačal bi se met vleko bliz =)
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
V Swindonu pa še nisem bil. Krožišče na moji fotografiji pa sem si ogledal tudi peš, nisem se samo vozil po njem. So pa v bližini še tri taka krožišča. Najbolj mi je žal, da nisem naredil nobenega video posnetka iz svoje sobe, kjer bi se lepo videl režim na njem, pa da vse deluje tekoče. Tudi v jutranji prometni konici.

Glede tomačevskega pa... se še nisem peljal po njem.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.882
3.006
113
Problem bo nastal ob daljši koloni ko ne boš videl na kateri pas se je potrebno razvrstiti in bo vrivanja vse polno...seveda tistih ki niso vsak dan v krožišču
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Vceraj stestiral samo nevem kako bo to v prometnih spicah ce moras na zeleno luc cakat, pa ni mi jasno zakaj najbolj skrajni pas ni prost brez semaforja, ostali notranji pasovi bi pa lahko bili semaforizirani.

Nevem pa ce je to sedaj se krozisce.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:

Me je pa zmotil slab asfalt na novo asfaltiranih delih. Izgleda in občuti se kot polizdelek oz. kot da manjka še vrhnja plast. Tudi ločevalni robnik je narejen precej "češko".

Tole je pa čist res. Novi asfalt je zelo neraven in, kot sem že omenil v drugi temi, so vse flike, ki jih delajo na slo. cestah, zelo neravne - vibrirajoče.

Poleg tega so v rondoju še bivše črte, ki so slabo zbrisane in te znajo fino zmesti.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Problem bo nastal ob daljši koloni ko ne boš videl na kateri pas se je potrebno razvrstiti in bo vrivanja vse polno...seveda tistih ki niso vsak dan v krožišču

Mislim, da bo tudi problem za tiste, ki se bodo vključevali z Vojkove. Ko se bo na semaforju nabutalo avtov, kako se boš iz priključka z Vojkove prerinil na čisto levi pas pred semaforjem, do semaforja je pa cca. 10-20 metrov?
 
Nazadnje urejeno:

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Kdor je pa tole asfaltiral ga je treba pa na kol nabit. Ob robu (bezigrad via trzin) se vozi kot po njivi!
bonk.gif
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Kdor je pa tole asfaltiral ga je treba pa na kol nabit. Ob robu (bezigrad via trzin) se vozi kot po njivi!
bonk.gif

Pri nas v Sloveniji je očitno to standard, neraven na novo položen asfalt. Opažam, da pred 20 ali več leti takih problemov očitno ni bilo, saj je asfalt raven tako kot mora biti (na tistih cestah, kjer še ni razpadel). Očitno je z vso moderno mehanizacijo in napredkom tole postalo za naše cestarje mission impossible. Da o sami hitrosti gradnje ne izgubljam besed
confused-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
A ni en ravno par postov nazaj razložil, zakaj je neraven asfalt? Ni še finalne plasti asfalta.
rolleyes-1.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:
Zaključnega sloja asfalta še ni na dobršnem delu rondoja. Ponovna popolna zapora rondoja bo sredi avgusta, takrat bo preplaščen celoten rondo (razen obeh nadvozov). Ista zgodba je zaključek okoli delineatorjev.
 
Nazadnje urejeno:

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Vprašanje je, če bo s finalno plastjo kaj dosti drugače. Moj opis situacije pa z lahkoto apliciraš za precejšnje število slovenskih cest z novo položenim asfaltom, kjer je žal finalna plast asfalta takšna - neravna
smirk-1.gif
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Ma glede tega smo res experti. Sem se pred kratkim peljal v Medulin po novem delu avtoceste, madona kot bi jo zlikali!

Ne vem kaj našim ne gre (no vem kaj je, kontrola je vsa podmazana s kuvertami pa je itak vse super)
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Axi pravi:
Vprašanje je, če bo s finalno plastjo kaj dosti drugače.
Zakaj že? Polaga se drugače, finišer je drug, zmes je drugačna, kontrola je boljša. Tale plast zdaj je pa bolj štukane in frezane variante.

No, zajebejo še vedno lahko pri finalni.
grin1.gif

Še posebej, če je treba nekaj na hitro narediti, kot je to ravno primer Tomačevega. Pri Puli so imeli precej časa.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
149
63
37
Tole z novim asfaltom je pa res nekaj boljšega pri nas. V Škofji Loki pred Podlubnikom so šahti 5cm višji od vozišča. Kako hudiča?! Na Jesenicah proti Kranjski Gori je nanovo asfaltiran odsek. Vse vredu razen zadnjih 10m, kjer je taka neravnina, da te dobesedno katapultira v zrak!
rolleyes-1.gif
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Jah, med polaganjem asfalta so očitno čakali razliko (torej, so proti koncu del naračunali, koliko asfalta še rabijo) in se je asfalt v finišerju že malce ohladil, finišer pa hladnejšega ne more več primerno vgradit.