Kmalu semaforji v krožišču Tomačevo?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Po manj prometnih križiščih pa so zanke na stranskih cestah tako da je zelena na stranski samo v primeru da je tam kakšen avto ..
na katerih križiščih pa je to? tega jaz v sloveniji še nisem videl
Izvoz AC v Sentjakobu,Krtini, nono krizisce v bericevem, Brinju.... najbrz se kje. Za te krizisca sem preprican da imajo zanke nekaj `besede`
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Za križišče, ki je na izvozu AC pri Šentjakobu (iz smeri razcepa Zadobrova), ne vem, če so kakšne zanke. Ker zadnje čase (odkar je rondo Tomačevo praktično zabit) tam za zavijanje v levo (proti Belinki) čakaš tudi po 3 intervale, da prideš skozi križišče.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Ce caka eno samo vozilo ga zanka `spregledat` in enostavno eno zeleno pozabi prizgat.
Sem ze ene 3x cakal ko zmesan na zeleno. Sedaj ce sem edini pred kriziscem se ``vozim` preko zanke da me ne pusti cakat. Zjutraj pa vidim gneco za belinko!
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
No sej, ker v tej gneči sem vsakodnevno tudi jaz
grin1.gif
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Glede »gluposti«... če te domnevno izkoriščajo, pojdi delat kaj drugega.
evil.gif
Drugače si samo še en bananistanovc.

Glede semaforjev v krožiščih pa tale slika. Pa gre skozi tole krožišče vsak dan več prometa kot pa skozi tomačevsko krožišče. Zadeva kar funkcionira, glede na to, da sta v glavni smeri štiripasovnica in osempasovnica, počez pa »samo« štiripasovnica.
 

Priponke

  • 958644-rondo.jpeg
    102,7 KB · Ogledi: 192

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ce bi dal tole v Ljubljano, bi se nabili iz vsakega uvoza noter pocez (od zunanjega do najbolj notranjega pasu), potem vsi, ki so ze notri ne bi mogli nikamor, nekaj junakov bi nahitro obrnilo, "ker je dovolj prostora" in bi rinili ven v napacno smer ...
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik predator pravi:
POROČILO ZA JAVNOST MOL:

Zaradi obnove krožišča Tomačevo bodo od jutri (danes), 24. junija 2010, ob 19. ure do ponedeljka, 28. junija 2010, do 5. ure popolne zapore uvoznih krakov na krožišče ter krožišča Tomačevo.

Obvoz v smeri proti Črnučam bo po priključku Ljubljana Šentjakob, Zasavski cesti, Brnčičevi in Šlandrovi ulici ter Dunajski cesti.
Obvoz za naselje Tomačevo iz smeri Šiške bo urejen po priključku Ljubljana Bežigrad, Vojkovi cesti in Stožicah, iz smeri Zadobrova pa po priključku Ljubljana Nove Jarše, čez Šmartinsko cesto, po Clevelandski ulici in Tomačevski cesti.

Investitor del je DARS d.d., izvajalec pa CPL d.d..

vir

Prestavljeno na ta konec tedna.

Zapora Tomačevega
Ta konec tedna bo popolna zapora krožišča Tomačevo, so napovedali v Darsu. Z vozišča je treba odstraniti zdajšnje talne označbe in dokončati nove. Na Darsu so zagotovili, da bo obnova končana v roku, torej do srede, v četrtek pa bo komisija opravila tehnični pregled. Krožišče bo odprto v nedeljo popoldne.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.410
5.392
113
Kakšno je stanje? Ali bo odprta tudi povezava med krožiščem Tomačevo in Žale?

Na webcamu se nič ne dogaja:
k19_rondo-tomacevo%20sd%2813%29.jpg


So pa dejansko narisali te problematične talne oznake brez pike na sredini. Verjetno so pač take nekje predpisane.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.410
5.392
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Kakšne pike na sredini?
Nekaj takega sem mislil:
roundabout+simple+sign.jpg


Bilo bi bolj razumljivo. Ampak izgleda se na talnih oznakah ne uporablja, čeprav imam občutek da sem v tujini to videl.

Omenil sem zato, ker sem tudi jaz že videl pred seboj avto, ki je ob prihodu na rondo vklopil levi smerni kazalec in nameraval zaviti v nasprotno smer.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Kakšno je stanje? Ali bo odprta tudi povezava med krožiščem Tomačevo in Žale?

Na webcamu se nič ne dogaja:
k19_rondo-tomacevo%20sd%2813%29.jpg


So pa dejansko narisali te problematične talne oznake brez pike na sredini. Verjetno so pač take nekje predpisane.

Nekaj se, očitno je redek promet (F5)
tongue-1.gif
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Rondo je v uporabi, semaforska oprema je preizkušena in bo v nadaljevanju po potrebi še bolje prilagojena dejanskemu prometnemu toku in navadam voznikov. Izvoz proti stadionu je zaprt, nova cesta med tomačevskim in žalskim rondojem še ni zgrajena v celoti. Manjka del med podaljškom Baragove in koncem Kranjčeve, kjer trenutno stoji objekt vrtnarije.
Priporočam previdnost pri uporabi krožišča v naslednjih dneh. Za predogled si oglejte video:

https://www.youtube.com/watch?v=S_9WR_1lqK0&feature=player_embedded

lp
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Kakšne pike na sredini?
Nekaj takega sem mislil:
roundabout+simple+sign.jpg


Bilo bi bolj razumljivo. Ampak izgleda se na talnih oznakah ne uporablja, čeprav imam občutek da sem v tujini to videl.

Omenil sem zato, ker sem tudi jaz že videl pred seboj avto, ki je ob prihodu na rondo vklopil levi smerni kazalec in nameraval zaviti v nasprotno smer.

Ko so odprli prvotno verzijo rondoja Tomačevo sem na njem večkrat na teden videval voznike v nasprotni smeri vožnje. Celo profesionalni voznik kamiona s prikolico je v lepo usmerjenem uvozu iz smeri Črnuč uspel zaviti levo proti Mostam...
 
Nazadnje urejeno:

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
ksz ...

Rondo testiran. Gužve ni bilo, nihče ni vozil v nasprotno smer, vsi so ustavili na semaforju ...
cheer.gif
Čeprav prava slika se bo pokazala 1. septembra.

Me je pa zmotil slab asfalt na novo asfaltiranih delih. Izgleda in občuti se kot polizdelek oz. kot da manjka še vrhnja plast. Tudi ločevalni robnik je narejen precej "češko".