Kmalu semaforji v krožišču Tomačevo?

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pripeljem ze iz crnuc, peljem proti zalam. Razvrstim se pravilno. Ker je iz bezigrada dolga kolona pred semaforjem ki seka vpadnico od zal se " prestavim" na prazen pas na moji desni in nadaljujem proti zalam. Sicer lahko samo se dodatno delam gneco in zmanjsujem pretok vozil preko semaforja, ker bom pred semaforjem zavil desno.
A si v Mengsu ze naredil red ko se pripeljes iz Gorenjske. Imas nekaj cca 10 sekund zeleno puscico za desno proti Trzinu, potem puscica ugasne in gori se rdeca luc, cez dve ali pa tri sekunde se pa prizge rumena in zelena.

Koliko ljudi se je tam ze zaletavalo v rit. Predvsem domacini ( ker vejo za ta feler in peljejo v rdeco) tujcem ( ki pocakajo ob ugasnjeni puscici). Pa oiska se tudi najbrz nekajkrat dnevno

To ni feler ampak je čas, ko se prižge zelena na semaforju za pešce. In ni edino tako križišče, eno je recimo pri kliničnem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Ampak še vedno ne razumem zakaj mora tako biti. Isto je ponekod pri zavijanju levo.
Zavijaš levo, Imaš zeleno luč, se ti prižge rdeča. Čez nekaj sekund (ko se seveda že ustaviš) pa rumena puščica za levo na semaforju preko križišča. Tako je mislim da na zaloški na Kajuhovo, pa Izvoz AC Domžale....skrsatka nelogično in nevarno.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ampak še vedno ne razumem zakaj mora tako biti. Isto je ponekod pri zavijanju levo.
Zavijaš levo, Imaš zeleno luč, se ti prižge rdeča. Čez nekaj sekund (ko se seveda že ustaviš) pa rumena puščica za levo na semaforju preko križišča. Tako je mislim da na zaloški na Kajuhovo, pa Izvoz AC Domžale....skrsatka nelogično in nevarno.

Ni nevarno... ce pac ne vozis na pamet oz. ce ne poznas delovanja ...
smile-1.gif
Sploh pa je za pesce bolje... Verjetno je bilo tam veckrat problem ravno zaradi pescev ... in so zato tako naredili ...

Nekako podobno je tudi recimo na cesti na Verdu pri Vrhniki... kjer je semafor na ravnini in ce avto pripelje prehitro, se semafor prizge ravno za toliko casa, da se promet umiri ... Ce vozis po omejitvah, se semafor pri prehodu za pesce ne prizge razen ce pesec pritisne tipko ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Ne vem ce se razumeva. Nevarno je , ce NE vozis na pamet in imas nekoga za sabo, ki vozi na pamet (ker pozna delovanie semaforja). To pa zato ker bos pred sematorjem pri zeleni luci stal in ga bos fasal od zadaj. Bom ob priliki video posnel, al pa ce se Car malo okol hise sprehodi.
Kaj imajo pesci pri tem?
Tako pri zavijanju desno, ali pa levo?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ne vem ce se razumeva. Nevarno je , ce NE vozis na pamet in imas nekoga za sabo, ki vozi na pamet (ker pozna delovanie semaforja). To pa zato ker bos pred sematorjem pri zeleni luci stal in ga bos fasal od zadaj. Bom ob priliki video posnel, al pa ce se Car malo okol hise sprehodi.
Kaj imajo pesci pri tem?
Tako pri zavijanju desno, ali pa levo?

Saj poznam to krizisce... In nisem jaz kriv, ce nekdo za mano ne gleda na cesto pred seboj ...Tak rezim je samo pri pasu za zavijanje desno proti Trzinu ... kjer se pescem takrat ravno prizge zelena (prej, ko imajo avti za zavijanje desno zeleno, imajo pesci se rdeco) ... in ko se vmes za sekundo ali dve prizge rdeca oz. se ugasne tista zelena puscica, se promet umiri. Tisti, ki ne pozna delovanja in ce stoji pri zelenem semaforju ... pa je tudi nepozoren na dogajanje pred seboj
smile-1.gif
...

 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Citat:
A si v Mengsu ze naredil red ko se pripeljes iz Gorenjske. Imas nekaj cca 10 sekund zeleno puscico za desno proti Trzinu, potem puscica ugasne in gori se rdeca luc, cez dve ali pa tri sekunde se pa prizge rumena in zelena.

Tudi jaz ne štekam, zakaj takšna ureditev (pa je že od nekdaj, no, vsaj 15 let, tako). In seveda rdečega semaforja v vmesnem času nihče, ki cesto pozna, ne šmirgla 5 posto, vsi peljemo dalje
smile-1.gif


Zakaj za vraga je tako? Ker predpis ne omogoča, da bi šla lampa iz rdeče+zelene puščice direktno v rumeno+zeleno puščico in nato v zeleno?

Saj je fora v tem, da je pri zeleni puščici v desno zelen tudi semafor za pešče?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik tony pravi:

Saj je fora v tem, da je pri zeleni puščici v desno zelen tudi semafor za pešče?

To ni res... Takrat, ko je semafor za zavijanje desno (zelena puscica) prizgan, imajo pesci rdeco... Sele ko se na glavnem semaforju prizge zelena, dobijo tudi pesci zeleno ... Vsaj tako je bilo nazadnje, ko sem se tam peljal (je ze nekaj casa nazaj... ) ...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Verjetno elektronika semaforja ne omogoča drugačnega delovanja. Bi bilo potrebno zamenjati komplet elektroniko. Imamo v naših koncih tudi razne predloge za izboljševanje delovanja semaforjev z namenom povečanja pretočnosti iz zmanjšanja zastojev, pa DRSC vedno poda odgovor, da se delovanje semaforjev ne da spreminjati in je potrebna komplet nova elektronika, za kar pa zaenkrat nimajo predvidenih sredstev.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
tony
pri zeleni puščiči imajo pešči rdečo!
Tudi zato ker je ponavadi iz smeri trzina pa rumena puščica za smer levo proti Gorenjski.

In tak sistem ni povsod.Tudi stari sistemi so delovali tako kot bi "morali" po mojem mnenju.
Ko v šentjakobu iz AC zaviješ desno za LItijo se lepo zelena puščica ugasne ko se prižge zelena luč. V domžalah pa so istočasno (okoli leta 2001) delali križišče ob AC pa tega za levo niso znali narest? Naj kakšnemu drugemu zgodbice prodajajo...
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
Včasih je bilo tako, da je puščica ves čas gorela, pa so potem to spremenili. Zakaj, ne vem. Edino kar mi pride na misel je, da zaradi pešcev, ki so ob zeleni ponavadi kar skočili na cesto (pred leti je nastradal otrok na kolesu, ko ga je zbil tovornjak).

Bi pa mojstri lahko zdaj, ko je že nekaj let (vsaj) en del obvoznice končan, brez problema podaljšali omenjeno zeleno (in na drugi strani oranžno) puščico. Iz kamniške smeri je hudičevo malo prometa, na relaciji trzin-mengeš-kranj (in obratno) pa še vedno precej.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Verjetno elektronika semaforja ne omogoča drugačnega delovanja. Bi bilo potrebno zamenjati komplet elektroniko. Imamo v naših koncih tudi razne predloge za izboljševanje delovanja semaforjev z namenom povečanja pretočnosti iz zmanjšanja zastojev, pa DRSC vedno poda odgovor, da se delovanje semaforjev ne da spreminjati in je potrebna komplet nova elektronika, za kar pa zaenkrat nimajo predvidenih sredstev.

Kartastrofa
uf-1.gif


Citat:
Uporabnik Ledenko pravi:
Včasih je bilo tako, da je puščica ves čas gorela, pa so potem to spremenili. Zakaj, ne vem. Edino kar mi pride na misel je, da zaradi pešcev, ki so ob zeleni ponavadi kar skočili na cesto (pred leti je nastradal otrok na kolesu, ko ga je zbil tovornjak).

Tisti otrok, ki je umrl poleti 2005 ali 2006? Tega dogodka se spomnim (cel Mengeš je bil n-tič razkopan zaradi gradnje kanalizacije), ravno sem šel domov iz službe, rešilec in policaji pa so šli mimo mene iz Domžal čez Mengeško polje...
frown-1.gif


Ampak, ta problematična zelena puščica je bila v veljavi že mnogo prej.
zmaga.gif



Citat:
Uporabnik Ledenko pravi:Bi pa mojstri lahko zdaj, ko je že nekaj let (vsaj) en del obvoznice končan, brez problema podaljšali omenjeno zeleno (in na drugi strani oranžno) puščico. Iz kamniške smeri je hudičevo malo prometa, na relaciji trzin-mengeš-kranj (in obratno) pa še vedno precej.

zmaga.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Produkti sexa niso vec v planu, voziti se bo se treba
Je pa hudic da bo treba tudi se sexat, ce mislimo otroke obdrzat. Ker ob takih cestah res ne ves kdaj ti ga bo kdo snel.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.595
14.277
113
To si pa tako napisal, kot da se sexa zgolj in izključno zaradi reprodukcije
aplauz.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Itak
wink-1.gif

Nekateri celo zivljenje sexajo pa jim ne rata. Nekateri pa brezmadezno postanejo starsi
wink-1.gif

Meni ni uspelo ne prvo ne drugo
 
Nazadnje urejeno:

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Čez tisti semafor se dnevno tako sprehajam kot tudi vozim mimo. Ta ureditev iz Gorenske v desno je nevarna za pešce na semaforju. Ja so bile že smrtne žrtve, ogromno pa je lažjih trkov ali pa zgolj bremzanja na polno. Vse skupaj pa največ otežuje to, da je takoj ko se zavije na desno (proti Trzinu), krožišče razširjeno za cel pas (zaradi avtobusne postaje) in mnogi vozniki (ki niso navajeni krožišča) ne opazijo pešcev, ki so že na "cesti" oz. razširjem cestišču. Skratka zelo nevaren prehod, čeprav je vse označeno.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Sploh ne vem zakaj bi bilo potrebno menjavati pasove v tem krožišču? Kolikor opazujem, kdo menja pasove, so to večinoma vozniki uber wagnov, ki sodelujejo tudi v drugih temah na Alterju ( bedaki na cesti, sv. prvaki v invalidskem parkiranju).
Mogoče res v zakonu ni čisto definirano, ampak zdrava kmečka pamet ti pove, da se pasov tukaj ne menja! Pika!
jaz sem eden tistih, ki občasno menja pas v tem krožišču. semaforji so namreč umerjeni tako, da če boš vozil več kot 40, jih boš lepo zaporedno zvozil. ampak zjutraj ob osmih polovica folka še vedno spi na cesti in recimo vsak drugi se vozi 30-40, zato se ustavimo na prvem semaforju v krožišču, pa v drugem, potem pa k sreči že zapustimo rondo in se z vrtoglavo hitrostjo 50 vključujemo na obvoznico. in zaradi takih jaz rabim 5 minut več do službe. no, razen če ni sosednji pas prost, takrat pač zapeljem čez polno črto in ga prehitim. vem, da to ni po pravilih in če me bo policaj videl, bom gladko plačal kazen. ampak si vsaj prišparam živce, ko se v drugi prestavi počasi cijazimo od semaforja do semaforja in to na mestu, kjer bi moral biti promet normalno pretočen. kako si takrat želim, da bi za naslednji rojstni dan dobil bull-bar in bi tistemu spredaj pomagal pospešiti nad 40...

Si pač klasičen retardiranec, ki misli, da je najhitrejši in da je on edini, ki se mu mudi na šiht in potem izvajate razne manevre po cesti, na koncu se pa samo tebi zdi, da si 5 minut hitrejši, v resnici prideš pa 20 sekund pred nekom, ki ni retardiran. Na tem rondoju sem vsak dan dvakrat in ne vidim nikakršne potrebe po menjavi pasov z namenom prehitevanja, vse teče povsem OK. Seveda se najdejo vosli tvojega kova, ki mislijo drugače, pa skačejo v rdeče luči in podobno. Si zelo želim enkrat takemu voslu kot si ti vsaj zabrisat ključe od pleha v božjo mater, če ne kaj bolj drastičnega, pa pač ne gre, ker bi se lahko potem vsak dan tepel.
Sprejmi, da smo vsi, ali vsaj večina, ki se znajdemo zjutraj na cesti na poti na šiht in ne na počitnice, pa bo svet lepši, gužve pa manjše.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Verjetno elektronika semaforja ne omogoča drugačnega delovanja. Bi bilo potrebno zamenjati komplet elektroniko. Imamo v naših koncih tudi razne predloge za izboljševanje delovanja semaforjev z namenom povečanja pretočnosti iz zmanjšanja zastojev, pa DRSC vedno poda odgovor, da se delovanje semaforjev ne da spreminjati in je potrebna komplet nova elektronika, za kar pa zaenkrat nimajo predvidenih sredstev.

hysterical-1.gif
hahah dobr nategujejo, za delovanje semaforja je teba samo cip na novo spisat, za enega ki to zna par minutk dela (sem bil 15 let na jrl, ki ima to cez in tudi vzdrzuje dosti krizisc za drsc)

Kar se tice zelene puscice za levo ali desno, takrat nikoli ni zelena za pesce ker je povecini se nekje ena smer odprta. Sele ko se prizge zelena za naravnost se prizge tudi za pesce v isti smeri. Ravno zaradi tega je najbrz tista sekunda ali dve rdeca da se malo umiri zadeve in se ljudje zavejo da imajo sedaj tudi pesci zeleno pa seveda se nasprotni promet (pravilo srecanja!) in jih direkt ne nagazijo
smile-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:

Si pač klasičen retardiranec, ki misli, da je najhitrejši in da je on edini, ki se mu mudi na šiht in potem izvajate razne manevre po cesti, na koncu se pa samo tebi zdi, da si 5 minut hitrejši, v resnici prideš pa 20 sekund pred nekom, ki ni retardiran. Na tem rondoju sem vsak dan dvakrat in ne vidim nikakršne potrebe po menjavi pasov z namenom prehitevanja, vse teče povsem OK. Seveda se najdejo vosli tvojega kova, ki mislijo drugače, pa skačejo v rdeče luči in podobno. Si zelo želim enkrat takemu voslu kot si ti vsaj zabrisat ključe od pleha v božjo mater, če ne kaj bolj drastičnega, pa pač ne gre, ker bi se lahko potem vsak dan tepel.
Sprejmi, da smo vsi, ali vsaj večina, ki se znajdemo zjutraj na cesti na poti na šiht in ne na počitnice, pa bo svet lepši, gužve pa manjše.
no no, umiri se, naslednji pospeši na vsaj 40 skozi rondo, pa bova oba bolj umirjeno prišla v službo in nazaj.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Ja, seveda, jest se naj umirim in jest naj pospešim. Enkrat mal opazuj okol sebe, boš ugotovil, da tvoji velemanevri delajo sam zgago po cesti, hitrejši pa nisi kaj dosti.