N900

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
U bistvu sm dobu telefon ze prej, zdj sm mel pa še par uprašanj ker telefon še vedno ni delu OK pa sm bil slučajn v LJ pa sm se zapelu na servis da smo pogledali kk pa kaj.. pa ko sm čaku na serviserja ker je bil na malci mi je padlo v oko pa sm pač povedu :D sj ni kej takega

Ne nism vidu naprej ko so meli neki naloženo gor :D
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Možno, da se je kdo s kakšnimi voltažami igral pa se je kej pokadil
pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
ksz

Kdor je do sedaj uporabljal QtIrreco (daljinec), mu predlagam namestitev aplikacije Pierogi (v extras-devel). Če slučajno med razpoložljivimi daljinci ni vaše znamke, poizkusite tiste, ki so pač na voljo (Philips, Samsung, Sony...), med katerimi se bo skoraj zagotovo našel tak, ki bo vsaj delno podpiral vaš aparat.

pierogi.jpg


pierogi2.jpg
 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Kot vem, ni nobene nove spremembe. Pri klicih ni glasu, gps in kamera ne delata, vse ostalo dela. Delo na ICS-ju je trenutno zastalo, ker se sedaj le tega pripravlja tudi za N9. Še pred dobrim mesecem sem ga imel nameščenega, povohal pa sem ga mogoče 1x mesečno. Naložil sem si ga iz radovednosti, neke potrebe po njem pa nisem imel.
Kdor si želi namestiti Android, predlagam da še malo počaka na možnost, ko se bo dalo med obema operacijskima sistemom preklapljati z u-bootom. Sedaj se preklaplja z multibootom, ki ob vsaki menjavi fleša jedro, kar pa ni ravno v redu. Pri u-bootu flešanja ni.
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
ja ravno to sem gledal da ne dela gps in kamera,tako da zaenkrat še nima smisla nameščat androida na n900,dokler ne odpravijo vseh pomanjklivosti.Sicer pa ima procesor n900 v originalu 600Mhz,tako da za android bi ga trebalo malo navit na enih vsaj 800Mhz,če ne ki na 1000Mhz.,da bi deloval tako kot treba.Sam sem ga navil na 1000mhz vendar je treba bit pazliv in vedno spremljat temperaturo,ker pri daljšem igranju igerc ter video steamu se zna zgodit da pride temp. blizu 40°C...drugače je maemo 5 dober sistem samo me full moti,da nima podpore za pokončno obračanje displaya za meni, oz. ima samo za klicanje in mi to gre malce na živce,tako da bi probal namestit meego 1.3,ki bi naj to podpiral.

Je že kdo namestil meego na n900 na notranji pomnilnik oz. micro sd kartico,ter kako mu je delovalo?
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.837
622
113
EU
Saj se da obračati menije tudi na N900 (je maemo skupnost poskrbela za to). Tsunami je že točno razložil nekje v tej temi, kako in kaj
wink-1.gif
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Namizje in aplikacije se že nekaj časa lahko obrača, malo preleti to temo ali pojdi na talk.maemo.org.

Projekt MeeGo je nadomestil tedensko.
Za preizkus rabiš u-boot in spominsko kartico z linux particijo komor boš namestil FW. Sam ga še nisem preizkušal, čakam na končno verzijo jedra 50 in novega u-boota.

 

jamiekarai

Pripravnik
26. maj 2010
667
0
16
Titovo velenje
v "marketu" na n900 mas apliakcijo ko ti čekira temeperaturo pa si nastavis pr kok je max , pa ko pride 1 stopinjo manj pred nastavljenim max-om ti začne lučka utripat pol se pa kr sam ugasne .... tk da nimas straha če mas navitga
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Aplikacija Pierogi iz dneva v dan širi nabor podprtih naprav, tako da sedaj podpira celo nekatere klimatske naprave. Katere naprave preizkušeno delujejo si lahko ogledate TMO, pa jih bo na seznam dodal nekdo izmed forumašev. Konec koncev, lahko jih tudi tu objavite, pa jih bom jaz dodal.

Še ena uporabna aplikacija oz. dodatek je phoneME, ki omogoča poganjanje mobilnih java aplikacij (npr. Opere Mini). Inštalacijska datoteka se nahaja tukaj potegnite slovenski JAR in JAD datoteki. Datoteki nato kopirajte na lokacijo /home/opt/phoneme/ in editirate datoteko operamini.desktop (najbolj z uporabo FileBoxa - opcija edit) tako, da v vrstici Exec zamenjate ime engleške jar in jad datoteke s slovensko. Trenutno je dovolj, da na koncu imena en-us zamenjate s sl, ko bo prišla nova verzija Opere Mini pa bo potrebno zamenjati tudi cifre v imenu. Desktop datoteka se nahaja na lokaciji /usr/share/applications/hildon/.

Uradna stran razvijalca phoneME je tukaj, diskusijo o njenem razvoju pa najdete na TMO in MeeGo forumu (podpira Nokio N9).
grin1.gif


opera.jpg
 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Eden od razlogov za uporabo Mini bi lahko bil tretjič). Ne vem, če se pri tebi pojavlja, pri meni se. Sicer uporabljam MicroB kot glavni brskalnik, če sem na 2G pa pa pogosteje Opero ali Opero Mini, zaradi kompresije podatkov oz. hitrejšega odpiranja strani.

No, upam, da kmalu pride popravek.
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
Maemo,Meego,Nemo,natego,ščego....zdaj MaeMeeMo Wtf???....naj že končno enkrat zrihtajo stabilni program da bo delal tako kot treba...
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Sej Maemo 5 dela stabilno. Problem je kadar sistem zasmetimo s premalo preverjenimi aplikacijami (extras-devel, extras-testing). Sploh pa naj bi bili problematični nekateri widgeti. En tak naj bi bil maxcpu, drugi pa DCEW. Deinstalacija naj ne bi odstranila vseh komponent, tako da težave ostanejo tudi z odstranitvijo aplikacij.

MaeMeeMo pa ni nič drugega kot transformacijski paket za Maemo 5. Podobno reč poznamo pri Windowsih XP, kjer obstajajo transformacijski paketi za Windows 7 izgled.

Nemo se normalno razvija in vsak teden je na voljo posodobitev. Ni pa še v taki fazi, da bi lahko povsem nadomestil Maemo 5.

Vsi ti projekti so ljubiteljske narave.

Za Maemo 5 se pripravlja nova posodobitev jedra in tudi novi gonilniki za 720p snemanje in predvajanje video iz zadnjega N9 FW-ja (PR1.2). Upam, da ko Firefox za N9 dobi flash 10, da bo kdo stvar "pohekal" še za N900.
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
Če bo to uradna posodobitev Maemo 5 s strani nokie,preko app managerja bo super... ter da še vklučijo screen rotation za menije in mms podporo
smile-1.gif