Ocenjevanje gostiln

Viper

Pripravnik
31. okt 2011
443
0
16
Torej pot me ni zanesla v mačko!
Verjetno konec tega tedna.
Sem se pa fural iz Mozirja proti avtobanu pa vidim pizzerijo Afrika ob cesti (v Braslovčah).
Že na daleč zelo všečna.
Zategnem ročno in rečem babi gremo žret!
OK
Si naročim klasikom, dupli sir in suha gor!
Jojjjjjjjjj
Pizza gromozanska! Testo perfektno,......
Skaratka tako dobre pizze že lep cajt nisem jedel!
Mislim da je ni boljše v LJ!
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Jezersek Zg. Brnik:

V ponedeljek skocili na vecerjo. Za predjed pojedli tatarca, ki je bil brez pripomb, nato smo pa trije meso jedli, eden pa ribo. Pljucna dobra, pravilno specena, krompir iz pecice dober, ribo je tudi pohvalili. Cena za 4 pa 100 eur, smo mislili, da bo vec racunal. Za ta denar obvezno za probat. Edini minus je, da si ob prakticno prazni gostilni vzamejo toliko casa - na glavno jed smo cakali vec kot eno uro.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Ravno iz Villa Monde na Ptuju.

Mešani občutki, vendar bolj razočaran kot ne. Naročili Martinovo kosilo, goveja (alternativa gobova) juha brez okusa, neslana,... Glavna jed, mlinci brez okusa, svinjska pečenka in račje bedro zelo okusno, sploh bedro zelo dobro spečeno, rdeče zelje hladno, postrežena solata brez pripombe, zelena+fižol, sladica pod kritiko, na staremu kruhu (pecivo je tako zgledalo) zapečena skuta, brez okusa, to nebi dau niti psu za jest,kaj šele gostu.

Cena 8,1€, kar se mi zdi primerno, če bi bilo kosilo takšno kot mora biti. Gostilna je kar polna lokalcev, tko da menim, da imajo dobro za jesti (cene na jedilniku so zelo nizke-v primerjavi z Lj), samo mi smo najbrš napačno izbrali.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Konoba Bušæina, na hrvaški strani, Istra, blizu meje.

Mnjam. Obvezno naročite surove škampe za predjed!

no ewo, ste me prepričali....sem poklical, povedal da kličem iz slovenije....gospa je bila zelo prijazna....
cheer.gif


zdej pa, kaj mi svetujete....greva pa z ženo, kokr na novoletno večerjo
wink-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.597
6.336
113
Imajo organizirano novoletno večerjo z znano ceno, ali bosta jedla A la carte?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Danes bil pri Čubru (križ pri komendi).
Tatarc za začetek malo kiselkast (kar meni ni všeč, enim pa pač je) in precej pikanten (po merilih enega povprčnega jedca). Ampak kakorkoli obrneš, več kot povprečen ni bil
Goveja juha dobra
Žepki s kranjsko klobaso so bili v bučni omaki (in z malo pocvrtimi rezanci iz buč na vrhu) Omaka fenomenalna, ampak v žepkih bi bilo lahko karkoli (alanina, pršut, whatever), ker je omaka vse povozila.
Račja prsa z rdečim zeljem in milinci: slednji so bili prva liga, zelje povprečno, račja prsa sicer na pogled OK pečena (na sredini rožnata), a hudo trda (gumijasta). Negativna ocena. Nekateri su udarili po fileju brancina, ki je bil OK, a je bila zraven ocvrta zelenjava vržena v neko omako, da je pocasta ratala (pa še nad pomanjkanjem okusov so se pritoževali).
Desert: variacija na tiramisu s sladoledom noter. Odlično!
Ampak v celem sem pa (spet, kot pred par leti) razočaran ... Za lasten denar prav gotovo ne bom tja hodil.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik kwa pravi:
A la carte bova....

Poročaj! Me zanima...


ewo ga, bil v soboto zvečer
cheer.gif


tam sva bila 5minut pred dogovorjenim (19:30)...na vratih naju je pričakala zelo prijazna (že med samim tel.pogovorom za rezervacijo, sem dobil občutek da so res prijazni) gospa, in po uvodu posedla. ambijent prava konoba
smile-1.gif
....hrana je bila super okusna in kar je najpomembnejše SVEŽA!...
midva z ženo sva bila super zadovoljna, sigurno se še vrneva
cheer.gif



1x boškarin karpačo - 50
1x morska predjed - 50 ....kepica bakalarja, kepica ribje paštete, inčuni, hobornica v solati
035 kg jadranski lignji - 84
0,40 kg riba škarpena 112
2x sezonska solata - 30
2x priloga blitva - 30
višnjev zavitek - 36
panakota - 20
1dcl belega - 10
1x kokakola - 12

skupaj 429 KUN
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
KSZ

Argentino v BTC-ju.

Ambient mi je všeč, tudi prostora je veliko. WC-ji čisti ter prostorni. Postrežba dobra, dostava hrane na mizo pa dokaj počasna.

Naročil, kos pljučne (medium) 400g, riž na argentinski način, Nutellina torita SanPellegrino. Ca 60 EUR.

Meso vrhunsko kar se tiče okusa, uležanosti in strukture, zaradi velikosti pa ni bil najbolje pečen, ker medium pomeni, da je znotraj rožnat in ne surovo krvav. Ni sile, še vedno je bilo okusno, nič ni ostalo.

Skupna ocena 9/10 zaradi premalo pečenega mesa.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Danes bil pri gasperju v prevojah, kater slovi po velkih porcijah. Enkrat smo bili druzba 10 ljudi in zelo veliko jedli za komplet 110eur, danes narocil ramstek dobil sigurno okol 550g mesa ali se vec a nisem mogu vrjet, meso srednje pecen mehak in rdec na sredini, ampak take zilavosti pa se ne, zilavo da sem komaj rezal in komaj zvecil. Nevem a je to praksa ali pa slucaj????
 
Nazadnje urejeno:

man007

Pripravnik
20. dec 2007
359
2
18
nori-na-bicikl.blogspot.com
Bil v torek v Divači v piceriji Etna. Jedel vse razen pice, ki pride sigurno na vrsto naslednjič.

Začel z bučno juho z balzamičnim kisom in pogačo s slanino, nadaljeval z biftkom in špehom španskega goveda ter zaključil s torto iz bele čokolade in pasijonke. Spremljevalka pa začela z enako juho, nadaljevala s fuži s tartufi in slanino ter zaključila s kroštolami s skuto in pistacijo.

Zraven še pol litra terana in mešana solata, kar je zneslo 54 enot. Juha odlična. Polna okusa, pogača v juhi rahla in razpadajoča. Biftek je bil res mehak (srednje pečen) in s pravim vonjem po žaru (mesovje pečejo na lavinskim ogljem). Sladice pa enkratne, sočne ter za ponovit.
 
Nazadnje urejeno:

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Danes bil pri gasperju v prevojah, kater slovi po velkih porcijah. Enkrat smo bili druzba 10 ljudi in zelo veliko jedli za komplet 110eur, danes narocil ramstek dobil sigurno okol 550g mesa ali se vec a nisem mogu vrjet, meso srednje pecen mehak in rdec na sredini, ampak take zilavosti pa se ne, zilavo da sem komaj rezal in komaj zvecil. Nevem a je to praksa ali pa slucaj????

a si kej reku tastarmu?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.597
6.336
113
Nekaj dni nazaj sem bil službeno v Novem Mestu. Sodelavec me je peljal v Okrepčevalnico pri Gedžu. Tam sem bil prvič in 100% ne zadnjič. Hrana je srbska in boljše leskovačke mučkalice še nisem jedel. Lokal je bil precej obiskan in izgleda kar popularen med novomeščani. cene so sicer malenkost višje kot v Ljubljani, vendar vredno tistih nekaj €. Mučkalica mislim da je 7€...Skratka, ko bom v Novem Mestu, sedaj vem kam dobro jest...