Ocenjevanje gostiln

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Hmmm ...
Bo moral kak nemesojedec povedat, sam vedno štartam na kaj mesnega.

Sem pa danes par dobrih stvari probal v Maximu (bil na enih dogovorih, pa je chef Kuhar par stavri dal za probat). Uh Mejduš, dobro ...
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Hoče, Millenium

- aperitiv Muškatna penina
- hladna predjed - puran, svinja, govedina na solati
- juha - gobova - jurčki, beluševa (možn tudi hrbtiščna)
- topla predjed - šparglji s popečeno slanino in holandsko omako
- glavna jed - ramsteak na žaru s pečenim krompirjem + pečeno zelenjava, mešana solata - rukola,radič, zelene vse vrste, zelje
- sladica - rjave palačinke s karameliziranimi jagodami in brusnicami
- vino - chardonnay od Muleca

cena za 2 - 47 EUR.

Postrežba super, čistoča super, WC super, ambient super.

Zelo priporočam.

Lp,
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Citat:
Uporabnik speaker226 pravi:
BUF, supernova v Kranju
Včeraj sem bil ponovno tam in ponovno sem bil navdušen nad Bolonjsko Lazanjo, res odlična in precej velika.

Uf, ne grem notr, pa da mi plačaš. Naroči si široke rezance z gamberi. Dobil boš rezance, pa paradižnik. Gambere kar pozabi...fuj
stupid-1.gif
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Prejšni teden sem v 3 dni jedel po gostilnah.

Peglezen Bled:
Postrežba: zelo ok.. Natakar se je potrudi, pogovori so potekali skozi v tujem jeziku.
za predjed sem jedel hobotnico pa potem biftek. Biftek mi ni bil preveč všeč, naročil sem medium, dobil pa na enem koncu skora skozi, na enem pa čisto rare. Drugi so jedli ribe in bili zadovoljni.

Mayer Bled:
Natakar se je zelo trudil, ampak ima nek svoj način postrežbe. Sedaj al ti je všeč al ne,..
Za predjed, je bil goveji carpačo, za glavno jed pa spet biftek :) Mayer me še nikoli ni razočaral in tudi sedaj me ni. Meso je bilo enkratno!!!

As Ljubljana:
Natakar je imel veliko problemov se zapomnit kdo je kaj naročil. Še preden smo pojedli predjed, so nam že prinesli glavno jed.
Za predjed sem naročil carpačo, ki pa je bil milo rečeno katastrofa,.. imel sem občutek da so praznili zalogo
frown-1.gif

Tudi glavna jed goveje rezine, so bile kar nekaj. Kolegi so jedli rib eye steak, pa so bili bolj kot ne vsi zelo razočarani.
Sladico smo pa vsi pohvalili, sam sem jedel mangovo torto in je bila res dobra.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Jaz pa sem danes obiskal Pri Koširju v Tacnu, pod Šmarno Goro Ljubljana in imajo nekakšen mesec Leskovačke hrane in je nek mojster iz Leskovca, ki zunaj res vrhunske umetnine ustvarja. Sem do sedaj mislil, da je jelen eden boljših za tako hrano, kar sigurno še zmeram drži, samo tale Košir me je pa res pozitivno presenetil, še posebej, ker žena obožuje domačega piščanca, po katerih so znani in sva ravno zato šla tja, jaz pa nisem ravno na piščance mahnjen in sem bil res presenečen in navdušen nad leskovačko hrano ! Cene pa nek medium, dokaj ugodno, pa senčen vrt z igrali za otroke so pa še pika na i.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Mi hodimo k Jelenu na malico. Za 3.80€ vrhunske malice. Porcije velike, kruh zastonj, pa se dekorirano dobiš, k da bi kosilo naroču ne pa malico. Res super. Pa učas imajo tudi pico za malico in marsikje velika pica ni tolk velika, kot jo tu dobiš za malico. Priporočam. Edini minus je mogoče to, da imaš na izbiro samo dve malici in da so mal prot brzini cepljeni
smile-1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ponvica pri Brezovici. Priporočam. Soliden ambient, postrežba na nivoju, enako hrana, skratka nekaj spodobnega česar tam ne bi pričakoval. 4 persone, juhe, solate, glavne jedi, sladice, 7dc vina, 2x kava, voda, 90 eur. Recimo da jim dam 7,5/10. Edino wc bi bil lahko glede na ambient malce bolj na nivoju.
 

man007

Pripravnik
20. dec 2007
359
2
18
nori-na-bicikl.blogspot.com
Komaj dočakal obisk kmetije Na Kurenu , kjer smo se filali dobre tri ure.
Za hladen začetek je bilo dovolj nekaj solate iz presne špinače s popečenimi pinjolami, domačega narezka navadne suhe salame, kot tudi pikantne sestre ter slanine s poprom. Zraven je seveda spadala tudi pita pinjoli, ob kateri servirajo doma narejen pesto.

Nadaljevali smo skromno, in sicer z domačo gobovo juho, v kateri se je našel prenekater korenček, ki je čudovito zaključil zgodbo.

Seveda smo vsi čakali na grande finale z obvezno kračo iz krušne peči v družbi s popečenim krompirjem, s katerim sta si delala družbo kar nekaj ur. Nato marinirana svinjska rebrca z omako da dol padeš. Seveda ni manjkalo niti fino pečenega odojka in svinjske ribice, ki sta nam zapolnila še tisto malo prostora v želodcu.

Konec ni mogel biti lepši ob spremljavi svežega borovničevega in skutinega/višnjevega zavitka.

Na koncu smo bili veseli, da smo se z lahkoto skotalili proti dolini in olajšani le za 25 enot po osebi.

Vsi čakamo čimprejšnjo ponovitev ter priporočamo vsakemu ljubitelju mesa in ostalih domačih dobrot, ki jih na kmetiji vztrajno nosijo na mizo.

P.S. Če bi omenil še odličen Cabernet Franc in domače zvarke, kot je žajbelj z limono, za presekat, bi bilo pa že kičasto.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Danes sprobal Das ist Valter ... Odlično, v Lj daleč najboljžje avtentični izkušnji (sarajevski čevapi). Tudi sudžukica kot se spodobi. Prebranac m,eni všeč, nekaterim ne (je bil "tamoker". Za kajmak so bile ocene mešane, špikana pleska tudi zelo pozitivno ocenjena. Skratka, za tovrstno hrano daleč najboljša izbira v Lj (a i šire), seveda po mojem (in družbe) mnenju.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
To je "kranjski" Valter v LJ? Ali kaj drugega?

Se že nekaj časa odpravljam v Kranj, pa mi še ni uspelo.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Jaz sem bil (v Kranju) dokaj razocaran nad lepinjo - dalec od tega, da bi bila sveza, bila je neenakomerno pogreta. Cevapi so bili pa dobri, le nekam mnogo jih je bilo zame (10 ... 5 pa zveni premalo
smile-1.gif
). Ti si videti bolj jesce sorte, pa si jih lahko najbrz vseh deset pospravil.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Jaz sem bil (v Kranju) dokaj razocaran nad lepinjo - dalec od tega, da bi bila sveza, bila je neenakomerno pogreta. Cevapi so bili pa dobri, le nekam mnogo jih je bilo zame (10 ... 5 pa zveni premalo
smile-1.gif
). Ti si videti bolj jesce sorte, pa si jih lahko najbrz vseh deset pospravil.
Ajh, je šel še prebranec zraven, pa še kak kos sudžukice ...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Na netu ne najdem naslova, kje so locirani?
P.S. ampak, če pa v mikro pogrevajo lepinje je pa tut qurac, kot piše nekdo nad menoj, takoj zgubijo pike.
lepinja mora biti pečena istočasno kot čevapi.
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.605
6.342
113
Danes sem bil službeno v Metliki! Po priporočilu domačina sem šel na kosilo v Gostilno GERA ob glavni cesti proti mejnemu prehodu s Hrvaško! Ponudba je bolj skromna, vendar za moje pojme odlična! Jagenjček, odojek, roštilj, sardele in pizze...
Sam sem izbral porcijo odojka s prilogo + Costela 0,5l Porcija je bila odlična, zraven mesa kot priloga narezan paradižnik in bela čebula, ter topel domač bel kruh! Za popizdit dobro...
Cena 8,30&#8364 ; vse skupaj!
Stregla pa me je privlačna črnolasa natakarica, mislim, da ji je bilo ime Alenka...
Kadar bom v Metliki obisk OBVEZEN! Super hrana, pametne cene in počitek za utrujene moške oči!
zmaga.gif
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.144
291
83
Na hitrco quest.
Dobra papica v BTC cityu? Skupina 6 lačnih.Pa da ni viška osebju strešt. Hvala
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Danes gostilnica XXI (RImska 21, LJ, hehe, dobro ime): pražena jetrca z jurčki vrhunska, pražen krompir tudi (zame sicer malenkos premalo popražena čebula, ampak vseeno mu dam 10/10), solatke super (s tolminskim sirom, recimo), brownie (una tavroča vrsta) z vanilijevo kremo tudi, tudi fuži z jurčki so bili deležni pohvale (probal jih pa nisem). Cene celega kosila (bilo nas je 6) ne vem, je šef častil, pa ene dve buteljki sta cifre popačili, ampak recimo jetrca z jurčki&pražen je po ceniku cca 9€ ... Kaka taljata (res lepa porcija) 15€ ali nekaj takega, testenine okoli 6 ali 7 ...